Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...

 

βεβαια ο πνιγμενος απο τα μαλλια του πιανεται αλλα ολα εχουν και ενα οριο (ειδικα η ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ)...

 

 

 

 

Σε αυτο επετρεψε μου να διαφωνησω,τουλαχιστον για τη συγκεκριμενη χωρα που συλλαμβανεται και δενεται με χειροπεδα στο καλοριφερ του τμηματος ο ανεργος με την απληρωτη κληση των 35 ευρω,και οι αλλοι που εξαφανιζαν λιστες με ονοματα που εξαφανιζαν εκατομμυρια ή αλλοιωναν οικονομικα στοιχεια μιας ολοκληρης χωρας με τετοιο τροπο που επηρρεαζουν τις ζωες εκατομμυριων πολιτων πινουν καφε στο κολωνακι (και συνεχιζουν να πληρωνονται με πολλα κρατικα χιλιαρικα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αλλα και παλι ΑΣΤΕΙΟ σε σχεση με το ελλειμα που ΛΕΓΑΜΕ οτι ειχαμε στους Ευρωπεους.. ;)

 

Να θυμήσω εδω ότι το κυριως θεμα του thread που οδηγησε σε αυτο εδω, ήταν το κατα πόσο φταίμε όλοι μας, που δεν κοβαμε αποδειξεις στις τυροπιτες, με τον ninja να βρισκεται υπολογος για την ερωτηση αν πληρωνει τελωνειο για ενα μακ απο Καναδα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμήσω εδω ότι το κυριως θεμα του thread που οδηγησε σε αυτο εδω, ήταν το κατα πόσο φταίμε όλοι μας, που δεν κοβαμε αποδειξεις στις τυροπιτες, με τον ninja να βρισκεται υπολογος για την ερωτηση αν πληρωνει τελωνειο για ενα μακ απο Καναδα...

Απ ότι διάβασα πρόσφατα έπεσε, λέει, η αξία των μετοχών της Apple...Ωρε λες να της κάναμε τέτοια ζημιά με αυτή την κουβέντα..  ;D ;D ;D

 

ΥΓ:Ρε ninja το πήρες τελικά το mac??  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή αλλοιωναν οικονομικα στοιχεια μιας ολοκληρης χωρας με τετοιο τροπο που επηρρεαζουν τις ζωες εκατομμυριων πολιτων

 

εδω ειμαι μαζι σου,ΟΛΟΙ οσοι κοροϊδευαν τους Ευρωπαιους και ΠΡΙΝ το μνημονιο (με την παρουσιαση σε αυτους λογικων ελλειματων ενω αυτα ειχαν ξεπερασει το 10%) και ΜΕΤΑ το μνημονιο (με την ΜΗ εφαρμογη του 90% των προβλεπομενων μετρων και ειδικοτερα αυτων που οδηγουσαν σε συρικνωση του δημοσιου τομεα,σε αποκρατικοποιησεις και σε καταπολεμιση της φοροδιαφυγης) γεγονοτα που οδηγησαν στην υπερφορολογιση του κοσμου  και στην οικονομικη καταστροφη της χωρας πρεπει ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΦΥΛΑΚΗ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΠΑΙΔΑΡΑ μου εσυ ,τι ωραια που διαστρεβλώνεις αυτα που δεν σε συμφερουν... ;D

 

εκτος βεβαια και αν θεωρεις μη αντιπροσωπευτικη δημοκρατια την αγαπημενη σου Β.Κορεα... ;D..εκει οντως ΕΝΑΣ αποφασιζει ,τι να την κανεις την..αντιπροσωπεια.... ;D

 

 

 

 

Αθηναική δημοκρατία.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CE%AE_%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%B1

 

«Παραμένει ένα μοναδικό και εξαιρετικού ενδιαφέροντος πείραμα άμεσης δημοκρατίας, όπου οι άνθρωποι δεν εξέλεγαν αντιπροσώπους για να αποφασίζουν στο όνομά τους, αλλά έπαιρναν οι ίδιοι αποφάσεις νομοθετικού και εκτελεστικού περιεχομένου.»

 

Την δημοκρατία χωρίς αντιπροσώπους λοιπόν θα φέρουν οι Νεφελίμ. Με τσάκωσες.

Τίποτα δεν σου ξεφεύγει.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρνα όποτε θες να σε κεράσω καφέ.

 

Ωραία ιδέα.

Γράψε μου σε π.μ. τη διεύθυνση και (το δύσκολο), μάθε να φτιάχνεις καφέ.

Ακόμη καλύτερ, γράψε σε όλους μας τη διεύθυνση.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν σου ξεφεύγει.

 

Σιγουρα δεν μου ξεφευγει το γεγονος οτι ειναι κομματακι δυσκολο 11 εκατομμυρια παπαρες να εχουν..δημοκρατια χωρις αντιπροσωπους...

 

Εκτος κι αν θες να μαζευομαστε καθε τρεις και λιγο στον θεσσαλικο καμπο και να αποφασιζουμε δια βοης.....(και μετα ως γνησιοι Ελληνες να ριχνουμε και μια κλωτσοπατιναδα)

 

Βεβαια δεν θα με εξεπλητε αν θεωρεις οτι κατι τετοιο ειναι εφικτο φτανει να ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΜΕ τα ΠΟΛΙΤΙΚΑ δικαιωματα απο τις γυναικες,τους...δουλους,οσους  χρωστανε (τους μισους Ελληνες δηλ..) ...τους "κατωτερους"  και αλλες μεριδες του πληθυσμου (οπως αλλωστε εκαναν και οι Αθηναιοι)..

 

Ευγε σου παλικαρι μου...

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ειμαι μαζι σου,ΟΛΟΙ οσοι κοροϊδευαν τους Ευρωπαιους και ΠΡΙΝ το μνημονιο (με την παρουσιαση σε αυτους λογικων ελλειματων ενω αυτα ειχαν ξεπερασει το 10%) και ΜΕΤΑ το μνημονιο (με την ΜΗ εφαρμογη του 90% των προβλεπομενων μετρων και ειδικοτερα αυτων που οδηγουσαν σε συρικνωση του δημοσιου τομεα,σε αποκρατικοποιησεις και σε καταπολεμιση της φοροδιαφυγης) γεγονοτα που οδηγησαν στην υπερφορολογιση του κοσμου  και στην οικονομικη καταστροφη της χωρας πρεπει ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΦΥΛΑΚΗ.

 

Αφου ΔΕΝ τα εφαρμοζουν οι "εδω",γιατι οι "εκει" που ερχονται και κανουν τους ελεγχους τα βρισκουν ολα μια χαρα και συνεχιζουν να δινουν δανεικα?

Μηπως επειδη οτι και να εκαναν, τα δανεικα θα τα εδιναν εστω και με το ζορι?

Λεω εγω ο αδαης...

 

Κατα τα αλλα,οχι απλα φυλακη να τους ταιζουμε στα vip,να τους παρουν τα φραγκα πισω,γιατι μεχρι στιγμης και τους λιγους που προ-εχωσαν μεσα (και συντομα θα τους αμολησουν γιατι περναει το 18μηνο και δικη δεν εγινε) δεν τους πηραν ευρω (ή δραχμη ή δολλαριο ή λιρα ή οτιδηποτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

... με τον ninja να βρισκεται υπολογος για την ερωτηση αν πληρωνει τελωνειο για ενα μακ απο Καναδα...

 

 

Ή δεν θυμάσαι, ή τρολάρεις ή συκοφαντείς.

Ο Ninja ποτέ δεν βρέθηκε υπόλογος. Η Ελληνιά της μορφής "σώπα μωρέ" συζητήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sf  Για αυτό σου λέω αν δεν θυμάσαι τί έχει γράψει ο καθένας και ξεκινάς τις ισοπεδώσεις σου αρπάζοντας μια φράση μόνο, ίσως θα σε βοηθούσε αν ξόδευες λίγο περισσότερο χρόνο στην ανάγνωση και λίγο λιγότερο στο ποστάρισμα.

 

Τρόλευ ποιός σου είπε αγορίνα μου ότι θα στον φτιάξω εγώ τον καφέ. Εγώ θα στον κεράσω μόνο, στην εποχή της εξειδίκευσης ζούμε. Ισχύει η πρόσκληση. Μην φέρνεις λεξικό, έχω. 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου