Προς το περιεχόμενο

Blues στα χιόνια


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας και καλή μας χρονιά. Κάνω ποδαρικό στο 13 με ένα λίγο "πειραγμένο" shuffle, μικρό και γλυκό (short and sweet).

 

Ήθελε ένα editing σε μερικά σημεία, κυρίως γιατί επιμένω να γράφω με ακουστικά και καθότι ημίκουφος, δεν ακούω καλά τα τύμπανα  ;D. Παρόλα αυτά αποφάσισα να το αφήσω έτσι, one take και να μην το "γυαλίσω".

 

Θέλω μόνο καλές κριτικές παρεμπιπτόντως. Κακές και να γράψετε δε λαμβάνονται υπόψιν (και σημαίνει ότι ζηλεύετε) καθότι το έχουν ήδη ακούσει οι δάσκαλοί μου και μου είπαν μπράβο.

 

 

 

 

 

 

Πολύ ωραίος ρε φίλος, το "μαγείρεψες καλά το σουφλέ(shuffle)" θα μας πεις την συνταγή????. ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλη Χρονια Σπυρο!

Tι σημασια εχουν οι ταμπελες,Τεξανο,απ το Σικαγο η οτι αλλο ειναι που λεει ο Λακης?

Οπως ειχε πει κι ο Buddy Guy αυτα ολα ειναι για τους μουσικοκριτικους και τις εταιριες.

Κλασσικο λοιπον Τεξανο σαφλ,με πινελιες Σικαγο και αλλαγη που χρησιμοποιουν στο μπλουζ

οι Νεουορκεζοι,ισως θυμιζει και λιγο Αγγλια,παιγμενο ομως στον Νεο Κοσμο.Τα ειπανε εξαλλου και οι δασκαλοι. ;D

Ωραιο ειναι!

 

 

Ευχαριστώ Γιώργο. Ξέχασες όμως τη μεγαλύτερή μου επιρροή. Στελάρας από Κύπρο. ;D

 

Πολύ ωραίος ρε φίλος, το "μαγείρεψες καλά το σουφλέ(shuffle)" θα μας πεις την συνταγή????. ;)

 

Να 'σαι καλά αγαπητέ Σωτηρούμπα. Η συνταγή βασίζεται στην ενδεκάχορδη στρατ μου που τη σέταρε πρόσφατα φασίστας αριστερός καπιταλιστής αναρχοαυτόνομος.  ;D

 

Πολύ ωραίο, μου άρεσε ιδιαίτερα ο ήχος του neck μανήτη  ;)

 

Θενξ Πάνο. Τώρα που το ξανάκουσα, θεωρώ ότι θα μπορούσα να είχα φτιάξει καλύτερο ήχο αλλά κι έτσι δεν είναι άσχημος.

 

Πολύ ωραίο Jazzjoker, μου έφτιαξε τη διάθεση!  :)

 

Χαίρομαι αγαπητέ. Γι' αυτό είμαστε εδώ, να σας ανεβάζουμε και να σας ρίχνουμε ενίοτε.

 

Αυτό είναι Blues,πολύ ωραίο  :D 8) 8) :D

 

Μπράβο που σου άρεσε φίλε Κβασίλη. Σημαίνει ότι είσαι άνθρωπος με εκλεκτό γούστο.  ;D

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Γιώργο. Ξέχασες όμως τη μεγαλύτερή μου επιρροή. Στελάρας από Κύπρο. ;D

 

Να 'σαι καλά αγαπητέ Σωτηρούμπα. Η συνταγή βασίζεται στην ενδεκάχορδη στρατ μου που τη σέταρε πρόσφατα φασίστας αριστερός καπιταλιστής αναρχοαυτόνομος.  ;D

 

Θενξ Πάνο. Τώρα που το ξανάκουσα, θεωρώ ότι θα μπορούσα να είχα φτιάξει καλύτερο ήχο αλλά κι έτσι δεν είναι άσχημος.

 

Χαίρομαι αγαπητέ. Γι' αυτό είμαστε εδώ, να σας ανεβάζουμε και να σας ρίχνουμε ενίοτε.

 

Μπράβο που σου άρεσε φίλε Κβασίλη. Σημαίνει ότι είσαι άνθρωπος με εκλεκτό γούστο.  ;D

 

 

Υπάρχει τέτοιος "συνδυασμός" !!!!!! :-\
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες όμως τη μεγαλύτερή μου επιρροή. Στελάρας από Κύπρο. ;D

Απλα παρελειψα το προφανες!

Εξαλλου ο Στελιος(απο Κυπρο εννοειται)εχει επηρρεασει ολο τον κοσμο. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα λίγο "πειραγμένο" shuffle

Ωραίος Σπύρο.

 

Κατά την γνώμη μου (μην την πάρεις και πολύ στα σοβαρά), ήθελε λίγο "πείραγμα" ακόμα (τι περίμενες να ακούσεις από μένα? ;D ;D), ειδικά μελωδικά (σολιστικά), αλλά και αρμονικά σήκωνε, πχ στα σκασίματα με τα τύμπανα (τούτι τα λένε νομίζω ;D), θα μπορούσαν να υπάρχουν διαφορετικές συγχορδίες ανά δύο (ή τέσσερα) σκασίματα, με τον ίδιο ρόλο (υποδεσπόζουσα και δεσπόζουσα), αντί για την ίδια συγχορδία σε όλα τα σκασίματα.

 

Σαν κομμάτι ρολλάρει πολύ όμορφα, και γράφει Σπύρος (δε πα να 'ναι στο Texas, στο Σικάγο, στο Βορρά και στο Νότο) πάλι στην ούγια (πολύ μεγάλη δουλειά αυτό, η ταυτότητα).

 

Συνέχισε την πορεία σου, ο δρόμος που ακολουθείς (αν και πολύ δύσκολος) θα σε βγάλει σε ένα πανέμορφο προορισμό (που νομίζω διακρίνεις πια εύκολα), και θα σε αποζημιώσει νομίζω, και με το παραπάνω.

 

Χρόνια πολλά και πάντα μουσική!

 

Στέλιος από Κύπρο. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπράβο που σου άρεσε φίλε Κβασίλη. Σημαίνει ότι είσαι άνθρωπος με εκλεκτό γούστο.  ;D

 

Και πολλή φινέτσα  ;D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιοοοος φιλε Τζοκερ ....μου θυμισε ο ηχος αυτον τον SUV ?? SRV πως τονελεμετελοςπαντων...χαχαχαχα...!

 

Το Blues καλο για χιονια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικο λοιπον Τεξανο σαφλ,με πινελιες Σικαγο και αλλαγη που χρησιμοποιουν στο μπλουζ

οι Νεουορκεζοι,ισως θυμιζει και λιγο Αγγλια,παιγμενο ομως στον Νεο Κοσμο.Ωραιο ειναι!

 

 

Σύμφωνω! :D  τι άλλο  να πω  ….αλλά  δεν είναι του χιονιά,  δεν είναι για κρύες νύχτες,  είναι για κρύες μπίρες ...

 

...τα χουμε  πει, summer blues festival ,με γυαλιά ηλίου.λίγο πριν σουρουπώσει.

 

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου