Προς το περιεχόμενο

Νέο Bowie...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ παιδί του Ζίγκι και του Αλαντίν ;D είμαι ,αλλά το Δούκα τον έχω στη καρδιά μου μαζί με τους Στόουνς -μη ξεχνιώμαστε  ;D

 

Δεν θα πω νούμερο δίσκων μετά το ''ορόσημο'' του cigaret13 ,αλλά στα διαμάντια της εποχής Βερολίνου βάζω και τα 2 άλμπουμ με τον Ίγγυ, το Scary monsters ,ακόμα ,ακόμα και το λάιβ στο bbc το διπλό εκείνο αριστούργημα, την επιδραστικότητά του στη μουσική και γενικώτερα στις τέχνες .......και φυσικά τη χειραψία που είχα μαζί του τότε στα παρασκήνια στην Αλεξάνδρας .

Το βίντεο εμένα δεν μου άρεσε ,το δε τραγούδι το βρήκα συμπαθητικό ,αλλά όχι σπουδαίο για έναν Δαυίδ ,θα περιμένω το δίσκο .

 

Ο καθένας με τη γνώμη του

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

6 στα 7.

Young Americans. ;)

 

Φίλως ,πολλά κοινά με το κλικαδόρο έχεις ,να το προσέξεις αυτό ..........έγω ήδη ειδοποίησα ψεχολόγα να με κοιτάξει  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί βλέπω τουλάχιστον 7 αριστουργήματα μετά το 1974;

 

Εγώ πάλι βλέπω μόνο 1-2 που δεν με πολυσυγκινούν.

 

 

Hey! Don't call me "fanboy"  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Δούκα τον έχω στη καρδιά μου μαζί με τους Στόουνς -μη ξεχνιώμαστε  ;D

 

Πολλά ++++++  ;D

 

Ότι και να βγάλει θα το ακούσω (λιγότερο ή περισσότερο δεν παίζει ρόλο) τουλάχιστον από σεβασμό. Υποκλίνομαι στην τεράστια μορφή του και στα τόσα αριστουργήματα που έβγαζε. Ήταν πολλά χρόνια μπροστά από την εποχή του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισε το εξής:

 

Είχα  φτιάξει μια κασέτα  μικρός (με διάφορα βερολινέζικα ,σκοτεινά και άλλα)  που  σε ενα σημείο  ειχε  το face to face της siοuxie και ακολουθούσε  το ashes to ashes ..απίστευτο σημείο .

 

Η δε, δεύτερη πλευρά άνοιγε με το heroes.... κάπου στην μέση είχε το I've Seen That Face Before ;)

 

Θα ψάξω να την βρω....

και να δω ποτε θα κατσω να βγάλω την μπασογραμμη απ το space oddity του τεράστιου herbie flowers.

 

Ο Bowie είναι  Θεός  

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και μόνο για το “Let’s dance” μπήκε στο πάνθεον.

Και ως Tin Machine...άψογα.

Και πολύ ωραίος ηθοποιός και σε πολύ ωραίες ταινίες.

 

Και ομορφάνδρας.

Όλα τα χει.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Bowie είναι Θεός  

Θα μπορούσαμε με αυτή τη λιτή, απέριττη και συνάμα αδιαμφισβήτητη (για όσους παρακολουθούν την εξέλιξη της σύγχρονης μουσικής και έχουν κάτι πέρα από φρέσκο αέρα ανάμεσα στα αυτιά) δήλωση να κλείσουμε το θέμα "κριτική προς τον Bowie" και να δηλώσουμε κατά πόσον μας αρέσει το κομμάτι η όχι.

 

Παρακολουθώντας προ ημερών την ταινία "The Perks of Being a Wallflower" (καλούτσικη) υπήρξε στην ταινία το τραγούδι Heroes (που άρεσε πολύ στους ήρωες της ταινίας αλλά δεν γνώριζαν ποιανού είναι) και έλεγα πως και μόνο για την συγκίνηση που μου προκαλεί ο τρόπος που φωνάζει Τους στίχους (στη μέση του κομματιού) θα τον έβαζε πολύ ψηλά στις προτιμήσεις μου.

Το ζήτημα είναι ότι μου το έκανε καμμιά τριανταριά φορές ακόμα ποικιλοτρόπως.

 

 

Υ.Γ. Είμαι ο μόνος που του άρεσε το Hunky Dory τόσο πολύ;

Μπορεί τελικά να ήταν και οι συνθήκες.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι το βρήκα παρα πολυ ομορφο.

 

Ισως απο καποιον αλλο καλλιτεχνη, το ιδιο κομμάτι να περνουσε απαρατήρητο, αλλα χωρις αμφιβολία, καθε τραγουδι κουβαλάει και το παρελθον του καλλιτεχνη. Σε αυτό το πλαίσιο, νομίζω ότι ειναι πολυ όμορφο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που του άρεσε το Hunky Dory τόσο πολύ;

 

Δεν νομίζω φίλε  ;)

 

πλέον τα πρώιμα του ,με συγκινούν περισσότερο

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου