Προς το περιεχόμενο

Ακουστική drum Fame


mkey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα θα σου προτεινα αυτο εδω το σετ.. http://smart.noiz.gr/details.php?id=113774  ειναι μεσα στα λεφτα που διαθετεις και ειναι αξιοπρεπεστατο για να μαθεις να κουρδιζεις και να παιζεις..

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ πέτυχα κι αυτό αν θέλετε να μου πείτε μια γνώμη:

http://healthiershop.gr/drums-set-premier-olympic-22-6195-wr.html?ref=bestprice.gr

είναι premier, δεν ξέρω αν είναι καλά..

 

Αυτά έχω εγώ... Είναι πλήρες και ολοκληρωμένο set. O Νάκας το είχε μαζί με πιατίνια (hi-hat & crash-ride) λίγο πιό πάνω απο την τιμή που το βρήκες. Δε με έχει απογοητεύσει. Μετά απο πολλές προσπάθειες κουρδίσματος και αλλαγή δερμάτων σε κάποια πιο "χοντρά" (Evans G2 Coated), ο ήχος της είναι αξιοπρεπής. Το ταμπούρο δε, είναι απίστευτο. Το καταπληκτικό είναι ότι όταν παίζω φορώντας ωτοασπίδες, το όλο set ακούγεται απίστευτα όμορφο... Το hardware δεν είναι κακό. Τα πιατίνια όμως... Ούτε για σερβίτσιο δε κάνουν ;D! Άρα, αν καταλήξεις στα Premier, πάρε αυτά που έχεις δεί, και πήγαινε και αγόρασε πιατάκια σε στύλ Stagg, να κάνεις τη δουλειά σου για αρχή και μετά που το αυτί σου θα αποκτήσει κάποια εμπειρία στους ήχους των τυμπάνων και των πιατινιών, αλλάζεις!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χώρο για να στήσω τα ντραμς κι η γειτονιά μου είναι η πιο φασαριόζικη ever, οπότε δεν έχω πρόβλημα μ'αυτά τα θέματα! 8) Μόνο για μένα σκέφτηκα ίσως κουφαθώ με καθημερινή εξάσκηση αλλά υπάρχουν και οι ωτοασπίδες, ε;

 

@ROSPI ακριβώς αυτές τις διαστάσεις σκεφτόμουν! 10,12,14,20..καλά έχω γίνει επαγγελματίας  :P

 

@Tasos Guilty ψάχνομαι για ένα απλό σετ, δλδ δύο τομς, ένα βαθύ, SD και BD..σ'ευχαριστώ πάντως κ για τις info περί fame! "μακρυά" όπως λες..

 

οκ παιδιά, θα αφήσω στην άκρη κάπως το ξύλο, αφού το φθηνό δε θα'ναι απαραίτητα κακό κ όντως δεν καταλαβαίνω διαφορά ακόμα στον ήχο..και μάλλον θα καταλήξω στα premier χωρίς πιάτα που τα έχει δοκιμάσει κι ο BlackScorpio!

θα ψάξω κ για μεταχειρισμένα όμως πρώτα, άμα υπάρχουν ευκαιρίες για σχεδόν καινούρια δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα αυτά..αν κ θα προσπαθήσω να βρω κανένα κακομοίρη να τον κουβαλήσω μαζί μου γι να ελέγξει κι αυτός.. ;D

 

ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε πάντως! με βοηθήσατε πολύ με τις συμβουλές σας..να'στε καλά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταπληκτικό είναι ότι όταν παίζω φορώντας ωτοασπίδες, το όλο set ακούγεται απίστευτα όμορφο...

 

Ειρωνικά το λες αυτό?  ;D

 

@ROSPI ακριβώς αυτές τις διαστάσεις σκεφτόμουν! 10,12,14,20..καλά έχω γίνει επαγγελματίας  :P

 

+1 κ απο δω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνικά το λες αυτό?  ;D

 

Χαχαχα.. Σε πληροφορώ φίλε, ότι ακούγονται υπέροχα-με ωτοασπίδες-... Και το κορυφαίο, ακούγονται σαν του Mark Zonder όταν έπαιζε στους Warlord! Το γ@μησ@ ε?  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στην 20'' μπότα (μποικοτάζ στις 22'' ΤΩΡΑ :P)

 

Ναι στα μεταχειρισμένα, με υπομονή και κάποιον σχετικό μπορείς να βρεις διαμαντάκια, όπως π.χ τα Catalina της Gretsch που είναι αξιοπρεπέστατα τύμπανα και δεν τα λες και entry

 

και τέλος, από περιέργεια:

 

θα ψάξω κ για μεταχειρισμένα όμως πρώτα, άμα υπάρχουν ευκαιρίες για σχεδόν καινούρια δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα αυτά..αν κ θα προσπαθήσω να βρω κανένα κακομοίρη να τον κουβαλήσω μαζί μου γι να ελέγξει κι αυτός.. ;D

 

πόσα pm από πρόθυμους συμφορουμίτες σ' ήρθαν; ;D Μιας και δε συχνάζουν πολλές κοπέλες εδώ :P

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσα pm από πρόθυμους συμφορουμίτες σ' ήρθαν; ;D Μιας και δε συχνάζουν πολλές κοπέλες εδώ :P

 

;D ;D ;D After μας αδικείς... Μόνο το πνεύμα και τα μουσικά ιδεώδη μας ενδιαφέρουν σε αυτό το forum! Ντροπή 'σ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D After μας αδικείς... Μόνο το πνεύμα και τα μουσικά ιδεώδη μας ενδιαφέρουν σε αυτό το forum! Ντροπή 'σ...

 

;D ;D

nerd1.jpg

 

(sorry ξέφυγα :-X)

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και τέλος, από περιέργεια:

 

πόσα pm από πρόθυμους συμφορουμίτες σ' ήρθαν; ;D Μιας και δε συχνάζουν πολλές κοπέλες εδώ :P

 

με τέτοια φωτογένεια μόνο σε σένα έχει νόημα να απαντήσω σε πμ.  :P

το κάναμε λίγο After εεε.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου