Προς το περιεχόμενο

Απατεώνας από αγγελίες noiz.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

Αυτό το έκανε σε όλες τις αγγελίες του,ακόμα και σε αντικείμενα που δεν είχαν φύγει,γιατί δεν γίνεται 6 αγγελίες να φύγουν σε 2 μέρες.Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω τι προσπαθείς να μου πεις yameth,με όλο το σεβασμό,αλλά αν το θέμα σου είναι το πώς κρύφτηκε αυτός ο απατεώνας,τότε δεν έχω να πω κάτι άλλο.Και να τον βρω δε μπορώ να κάνω κάτι,νομικά καλύπτεται,οπότε δεν έχει νόημα να κάνω τον detective.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι απάτη κι ίσως κινδύνεψαν κι άλλοι απ αυτόν. Πρέπει να δώσεις τουλάχιστον στους διαχειριστές ό,τι στοιχεία, mail , τηλέφωνα έχεις από αυτόν. Σε ποια περιοχή ήταν, τι ονομα έδωσε, τι nickname κλπ. Κυκλοφορούν τέτοιοι απατεώνες παντού και γι αυτό θέλει τρελή προσοχή πλέον. Αν επιτραπεί απ τους mods, δώσε κι εδώ στοιχεία, nickname, όνομα και τέτοια. Μόνο αν σου επιτραπεί βέβαια. Θα ήταν καλό για όλους μας.

 

Ο άνθρωπος είναι απατεώνας. Κι εμένα έχει τύχει να παραλάβω ελαττωματικό gear αλλά ο πωλητής ήταν εντάξει και τα βρήκαμε. Το να εξαφανιστεί ο άλλος είναι απατεωνιά, ξεκάθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπράτσο δεν σώζεται; Πώς είναι σκεβρωμένο; Truss rod έπαιξε;

Όσο για τον καραγκιόζη (allegedly) δώστον στεγνά.

Αν θέλει ας μπει να γράψει τη δική του ιστορία.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το μπράτσο δεν σώζεται; Πώς είναι σκεβρωμένο; Truss rod έπαιξε;

Όσο για τον καραγκιόζη (allegedly) δώστον στεγνά.

Αν θέλει ας μπει να γράψει τη δική του ιστορία.

Λοιπόν το μπράτσο,μετά από αναλυτική εξέταση από μάστορα πολύ σοβαρό,φάνηκε ότι είναι φτιαγμένο πριν από 30-35 χρόνια περίπου και δεν έχει μπει σε κάποια κιθάρα.Μόνο από τις αλλαγές στη θερμοκρασία,το ξύλο έχει στραβώσει όσο δεν πάει.Επειδή ήταν και scalloped,ο μάστορας μου είπε ότι ναι μεν μπορεί κάπως να το ισιώσει αλλά δε μπορεί να εγγυηθεί πως θα μείνει έτσι.Επίσης είπε ότι κατά 90% δεν πρόκειται ποτέ να φτιάξει τελείως.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

Δυστηχως την πατησες Bill  :-\

 

Εκεινος σου ειπε οτι ειναι χρηστης του noiz ? (και αν ναι, τον εχεις δει να γραφει εδω μεσα ? αν τα πραγματα ειναι ετσι τοτε πρεπει να δωσεις και το nick του...)

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλησπερα

 

Δυστηχως την πατησες Bill  :-\

 

Εκεινος σου ειπε οτι ειναι χρηστης του noiz ? (και αν ναι, τον εχεις δει να γραφει εδω μεσα ? αν τα πραγματα ειναι ετσι τοτε πρεπει να δωσεις και το nick του...)

 

Δεν τον έχω βρει να γράφει κάτι στο forum,αλλά όταν είδα την αγγελία του στο smartnoiz τσέκαρα να δω τις κριτικές που του έχουν κάνει (είχε μια ως αγοραστής) και μου έβγαζε και το username του στο smartnoiz και στο noiz.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να τον βρω δε μπορώ να κάνω κάτι,νομικά καλύπτεται,οπότε δεν έχει νόημα να κάνω τον detective.

 

Νομικά δεν καλύπτεται καθόλου πάντως.

 

Απ' τη στιγμή που σου παρουσίασε το μπράτσο ως καινούργιο ή δεν ξέρω τι, η απάτη υφίσταται.

 

Κινητό του δεν έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομικά δεν καλύπτεται καθόλου πάντως.

 

Απ' τη στιγμή που σου παρουσίασε το μπράτσο ως καινούργιο ή δεν ξέρω τι, η απάτη υφίσταται.

 

Κινητό του δεν έχεις?

Ναι το έχω το κινητό του.Μπορεί μεν να μην καλύπτεται νομικά,αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να αποδείξω ότι εγώ τον παρέλαβα έτσι τον λαιμό και αν αξίζει την όλη διαδικασία.Μόνο τους δικηγόρους να βάλεις θα ξοδέψω πιο πολλά από τα 200 που έχασα!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αυτό που λες ως προς τα έξοδα ισχύει.

 

Τ' άλλα με την απόδειξη είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

 

Απλώς εννοούσα ότι μπορείς να το κυνηγήσεις αλλά γενικότερα δεν αξίζει τον κόπο. Ελπίζω να μην έδωσες πολλά τουλάχιστον για το μπράτσο.

 

Πάντως σε συμπονώ, όπως και οι υπόλοιποι εδώ, δυστυχώς υπάρχουν και αυτά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δυστυχώς αυτό που λες ως προς τα έξοδα ισχύει.

 

Τ' άλλα με την απόδειξη είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

 

Απλώς εννοούσα ότι μπορείς να το κυνηγήσεις αλλά γενικότερα δεν αξίζει τον κόπο. Ελπίζω να μην έδωσες πολλά τουλάχιστον για το μπράτσο.

 

Πάντως σε συμπονώ, όπως και οι υπόλοιποι εδώ, δυστυχώς υπάρχουν και αυτά.

Δυστυχώς η ζημιά είναι σχετικά μεγάλη,αλλά δεν ήταν αρκετή ώστε να σταματήσει το project που ονειρεύομαι εδώ και αρκετά χρόνια.Απλά με εξόργισε η αλητεία του τύπου,συν ότι δε θέλω κάποιος άλλος συμφορουμήτης να την πάθει όπως εγώ.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου