Προς το περιεχόμενο

''Still alive''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας  ευχαριστω απο καρδιας ολους για τα σχολια! :)

 

Απαντω βιαστικα γιατι πρεπει να αποχωρησω(με ππεριμενουν στην πορτα)για υποχρεωσεις.. :-\

Περαιτερω αναλυση-χαβαλες το απογευμα.. :D

 

Καλο Σαββατοκυριακο σε ολους! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εσύ θα με κάνεις να ανοίξω μπύρες με τον καφέ.

Τέλειο.

 

Τι μίξε(ι)ς και ακουστικά, κομπρέσορες κι εντάσεις

ρεφραίν, ριφφάρες δυνατές, σόλο, φωνάρα, φράσεις.

Ορίστε, μου βγήκε και ρίμα. ;D ;D ;D ;D

 

Φοβερό για τα γούστα μου.

Καιρό είχες να γράψεις τόσο straight in your face pure old fuckin' rock 'n' roll κομμάτι, και η αποχή, αλλά και η ενασχόλησή σου συνθετικά και με άλλα συγγενή μεν, αλλά λίγο "πειραγμένα" (soul, funk, fusion) ιδιώματα, νομίζω σε επηρρέασε θετικά.

 

Επιτέλους μεγάλο σόλο. :D

 

Δώσ' του Σταύραρε.

Βάρα του αγορίνα και εμείς εδώ να ακούμε να γουστάρουμε.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυροί Νότιοι άνεμοι σαρώνουν το κάμπο της Χρυσούπολης . Η υπηρεσία πολιτικής αεροπορίας ματαίωσε όλες τις πτήσεις .

Το λιμεναρχείο Καβάλας απαγόρευσε τον απόπλου όλων των επιβατηγών πλοίων .

 

 

Τι να πεις για τούτο το παιδί ,έχει βαλθεί τώρα στα γεροντάματα να με κάνει οπαδό των Τζον Μπόβι  ;D ;D ;D

Φωνάρα ,παιχτούρα μπουθαρίστας ,κιζουκίστας και όλα τα συναφή ,θα με κάνει στο τέλος να το παρατήσω το σπορ,όχι τπτ άλλο ,αλλά έχω και γύρισμα  στις 3 και με τι καρδιά θα πάω  ;D

 

Σταύρακα χάνεσαι αγόρι μου .

Βάλε εκεί τον αχαίρευτο το ξάρφο να σε γυρίσει κανά οβίδεον με τη μπάντα να σε καμαρώσει το σύμπαν 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σταύρος είναι ο πιο ταλαντούχος HardNoizάς, επ' αυτού δεν υπάρχει αμφιβολία. Γράφει, τραγουδάει και παίζει κιθάρα εκπληκτικά. Σ' αυτό το κομμάτι δεν μπορώ να βγάλω (τελείως) το καπέλλο για διαφόρους λόγους:

1) Αισθάνομαι ότι ή η ηλεκτρική, ή η ακουστική στην εισαγωγή δεν είναι 100% στο pitch.

2) Eπίσης και σε κάποια άλλα σημεία άκούω την ηλεκτρική.

3) Στο τέλος στο ρεφραίν ακούω κα τη φωνή. Αν δεν είναι το γήρας ή το κρύωμα, θά 'θελα τους golden-eared Noizers να το δούν. Βέβαια έχουμε πάλι ένα άρτιο συνθετικά κομμάτι με ωραίο ρεφραίν και εξαιρετικό τελευταίο σόλο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο "βαρυ"κομματι,με φοβερη την ακουστικη εισαγωγη-πολυ ωραιο επισης θα ταν να κλεινε με τον ιδιο τροπο-σουπερ φωνητικα οπως παντα και τρομερα σρεντιδια!

Και τι ωραιο ριφφ!

Εχει ενα δικιο ισως ο Νεστορας για την κιθαρα σε μερικα σημειακια-εκει που πεφτουν καποια ακκορντα σε κουπλε,ρεφραιν ακουγονται σα να "φευγουν" λιιιγακι-αλλα ειναι σα να χεις την Μπελουτσι στο δωματιο σου και να σε πειραζει ο ποντος που της εχει φυγει απ το καλσον.Μαλλον το ξεχνας! ;D ;D ;D

Ετσι να βαρας αδερφε να γουσταρουμε και να χτυπανε ολα κοκκινα.

Δωσ του!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-αλλα ειναι σα να χεις την Μπελουτσι στο δωματιο σου και να σε πειραζει ο ποντος που της εχει φυγει απ το καλσον.Μαλλον το ξεχνας! ;D ;D ;D

 

Ρε gvour βαλτός είσαι? αχαχαχαχ εκεί και αν ομάς :)  ;D

 

Στρεητ ροκερ μπαρούτι, πάρα πολύ καλό. Προσωπικά δεν άκουσα κάτι αουτ οφ τιουν. Ροκ ν ρολλ είναι παίδες, άλλες είναι οι προτεραιότητες, και αυτές τις εξυπηρετεί και με το παραπάνω το κομμάτι :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε,Μπελουτσι φιλε AuditoryDriving ! ;D

Ο Σταυρος ειναι master σ αυτο που κανει,κατα τη γνωμη μου παντα.

Και φαλτσα να παιζει-που το κανει δηλ.σκοπιμα μερικες φορες,τον εχουν βαλει σε κακο δρομο μερικοι,μερικοι-παλι καλα θα το κανει ν ακουστει.

Το χει ο ανθρωπος.

Κανονικα δε θα πρεπε να τα λεω αυτα γιατι με κοροϊδευει διαρκως με κατι βιμπρατα στην κιθαρα και τετοια,αλλα το σωστο να λεγεται. ;D ;D

Και εδω που τα συζηταμε ενα καρο RnR δισκοι που εχουν αφησει ιστορια ψιλοξεκουρδιστοι ειναι αλλα οπως σωστα ειπες..

Ροκ ν ρολλ είναι παίδες, άλλες είναι οι προτεραιότητες, και αυτές τις εξυπηρετεί και με το παραπάνω το κομμάτι :)

Συμφωνουμε λοιπον φιλτατε AuditoryDriving ουσιαστικως και απολυτως!

Οσο για σενα freerock,ενα μονο πραμα θα σου πω.

Μαθε βιμπρατο αγορι μου αλλιως ριχτο στο φλαουτο και μαθε τριλιες καλυτερα! :P ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σταυρος ειναι master σ αυτο που κανει,κατα τη γνωμη μου παντα.

Και φαλτσα να παιζει-που το κανει δηλ.σκοπιμα μερικες φορες,τον εχουν βαλει σε κακο δρομο μερικοι,μερικοι-παλι καλα θα το κανει ν ακουστει.

Το χει ο ανθρωπος.

Συμφωνώ απολύτως.

 

Αλλά κατονόμασέ τους, αυτούς τους μερικούς μερικούς, γιατί θα νομίζει ο κόσμος ότι ανήκω κι εγώ σ' αυτούς.

 

Είναι πάλι και κάτι άλλα καλόπαιδα ;D που προσπάθησαν να τον ρίξουν στο "βούρκο" του Blues. Ευτυχώς γλίτωσε το παλληκάρι. ;D ;D ;D ;D ;D

 

Αυτό το βιμπτάτσο, τι είναι?

Κιθάρα με V μπράτσο?

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ με αφορμή αυτά που γράφτηκαν θα το ξαναπώ , για τελευταία φορά….. ;D

 

Το video απογειώνει ένα κομμάτι…και όχι μόνο.

 

Όταν κάναμε το τελευταίο κομμάτι με το Σταύρο, έφυγε και πίστευε (κούνια που τον κούναγε :P), ότι την επομένη θα ξαναγράψει το σόλο του (γιατί κάτι δεν του άρεσε …και τρίχες κατσαρές ;D ;D).

 

Ήμουν σίγουρος 100% ότι θα συμβεί αυτό που συνέβη.

 

Κάθισα και πριν έρθει μόνταρα το solo του..και πριν προλάβει να πεί «πάμε να το κάνω ένα take ακόμα»….του το έδειξα….και λέει: «ρε, τώρα μου αρέσει».

 

I rest my case….. ;D ;D ;D

 

Έχω υποστηρίξει κατά το παρελθόν ότι ένα σωστό βίντεο μπορεί να διορθώσει ως και φάλτσα…όχι παρατηρήσεις…εδώ η κιθάρα είναι 0,01 ΗΖ out.. ;) ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου