Προς το περιεχόμενο

Τελικα ΥΠΑΡΧΕΙ θεος!! (μια και μιλουσαμε για το parking....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα το πρωι συνεβη το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.....η ελληνικη τροχαια....ΕΔΡΑΣΕ με αποτελεσματικοτητα γιαπωνεζου , σαφηνια γερμανου ,επαγγελματισμο αμερικανου και...μπινελικι ελληνα!!

 

Η ιστορια ξεκιναει λιγο πιο νωρις οταν περιμενοντας στο φαναρι πεφτω θυμα του κλασσικου ελληνα «μηχανακια» ο οποιος μετα το εξηκοστο «ζικ ζακ» αναμεσα στα παγωμενα στην κινηση ΙΧ με χτυπαει,μου κατεβαζει ολον τον προφυλακτηρα και ΒΕΒΑΙΩΣ παταει γκαζι και εξαφανιζεται....

 

Εν πασει περιπτωση κακην κακως «ξανακουμπωνω» οπως οπως τον προφυλακτηρα και συνεχιζω.

 

Μπαινω στην ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ και μετα απο κανα δυο χιλιομετρα ο λασπωτηρας αρχιζει να «τριβεται» πανω στο λαστιχο (ηλιθιωδως δεν τον αφαιρεσα οταν επισκευασα» τον προφυλακτηρα) ,αναβω λοιπον τα ALARM & μπαινω στην ΒΟΗΘΗΤΙΚΗ λωριδα της ΑΤΤΙΚΗΣ οδου οπου πηγαινω με 35 χιλιομετρα μεχρι να βγω απο το ΤΟΥΝΕΛ...

 

Ως εδω καλα...ομως ξαφνικα ενας απο τους χιλιαδες ελληνοκαφρους που λυμαινονται την ζωη μας καθημερινα μου ΚΟΛΛΑΕΙ απο πισω ΚΟΡΝΑΡΟΝΤΑΣ & ΑΝΑΒΟΣΒΥΝΟΝΤΑΣ τα φωτα του για ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ (στην ΒΟΗΘΗΤΙΚΗ λωριδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

 

Εντελως τρελλαμενος του κανω το.....σημα της αγαπης και στο πρωτο πλατωμα ΣΤΑΜΑΤΑΩ και βεβαια (εχοντας προφανως επιθυμια για αυτοκτονια,μια και ημουν ετοιμος να τον σκοτωσω....) σταματαει και ο αρχιμαλακας για να ...ζητησει τον λογο...

 

 

Ανοιγω την πορτα ετοιμος για ολα...ΟΤΑΝ ....out of the blue ενα ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ (ναι,ναι υπαρχει ΘΕΟΣ!!) εμφανιζεται και σταματαει διπλα μας!!

 

Για να μη σας τα πολυλογω,αφου ο εκπροσωπος του νομου του τα ...εψαλε (καλυτερα να μη αναφερω τα μπινελικια που συνδιασμενα του ριχναμε) επεσαν τα εξης:

 

700 ευρω για επικινδυνη οδηγηση

300 ευρω για οδηγηση εντος της βοηθητικης λωριδας

350 για ζωνη.......

 

συνολον 1350 το μαλλι (η οπως αλλοιως ειπε κλαιγομενος για επιεικια ο κανιβαλλος "ενας μισθος μου κυριε αστυνομε...τι θα φανε τα παιδια μου?" :) ,( σκ...τα να φανε τα μουλικα!!!!!)

 

και βεβαια 3μηνη αφαιρεση αδειας & διπλωματος...

 

Τετοια ΗΔΟΝΗ ειχα ΧΡΟΝΙΑ να ζησω....ΕΦΤΙΑΞΕ η ΜΕΡΑ μου σας λεω!!

 

Ας τον εχει καλα τον road cap o γιαραμπης....

 

Λεω να παω να παιξω και ενα λοττο μια και ευκολοτερα κερδιζεις το λοττο παρα βρισκεις περιπολικο στο δρομο... :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λεω να παω να παιξω και ενα λοττο μια και ευκολοτερα κερδιζεις το λοττο παρα βρισκεις περιπολικο στο δρομο... :lol: :lol:

 

Μην ξεχνάς ότι δεν ήσουν σε ελληνικό αλλά σε γερμανικό δρόμο.

Προτείνω να κινηματογραφήσουμε μία αναπαράσταση και να τη στείλουμε στο "Απίστευτα και όμως αληθινά".

 

:) :) :) :) :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως σε ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ δρομο ημουν (ανατριχιαζω οταν σκεφτομαι τι θα απογινει η Αττικη οδος οταν "ξαναγυρισει" στα χερια του ελληνικου κρατους & των μονιμως αδικημενων & διαμαρτυρομενων συνδικαλιστοδημοσιουπαλληλων του :twisted: :roll: )..

 

Εξαλλου το βανακι της ΑΤΤΙΚΗΣ οδου και τα παλικαρια που το οδηγουσαν ,τα οποια εκτος του οτι με συνοδευσαν μεχρι την εξοδο της Αττικης οδου (ξεχασα να πω οτι μετα απο το περιπολικο κατεφθασε και το βανακι της "Αττικης Οδου") μου "επισκευασαν" και τον προφυλακτηρα ασφαλιζοντας τον με μια ταινια που αντεχει και σε πυρινικη εκρηξη.. :lol: , με εκαναν να αμφιβαλλω σοβαρα για τον αν ημουν στην Αθηνα ή λιγα χιλιομετρα εξω απο το Βερολινο...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

700 ευρω για επικινδυνη οδηγηση

 

 

 

να ρωτήσω κάτι ψιλοάσχετο?Ορίζει ο Κ.Ο.Κ. ακριβώς τι είναι επικίνδυνη οδήγηση ή μπορεί ο τροχομπάτσος να σου ρίξει την 700αρα επειδή δεν ξύπνησε καλά το πρωί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ειδα ναι την οριζει ως οδηγηση με συνεχεις ελιγμους & αντικανονικα προσπερασματα :wink:

 

καλα στη δικη μου περιπτωση επρεπε να προστεθει και η κατηγορια της αποπειρας ανθρωποκτονιας.. :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα απο την στιγμη που ΧΩΡΙΣ λογο πηγαινε στην βοηθητικη, ενω ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να πηγαινουμε εκει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ(εκτος αν εχεις προβλημα, οπως ο SF), τοτε αυτο, ΕΙΝΑΙ επικυνδινη οδηγηση.

 

Btw, μπορει να ειναι γερμανικος ο δρομος, αλλα η αστυνομια ειναι η...γνωστη κλασσικη καλη μας αστυνομια. Δεν υπαρχει καμια διαφοροποιηση που ο δρομος ειναι ιδιωτικος ή οχι.

Η αστυνομια ειναι εκει αν θελει και οταν θελει. Δε μπα να ταν και γκανεζικος ο δρομος, εχει σημασια ποσο κεντρικος και ποσες περισσοτερες πιθανοτητες εχεις να γινονται παραβασεις ή οχι.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επρεπε να προστεθει και η κατηγορια της αποπειρας ανθρωποκτονιας.. :twisted:

 

...και η κατηγορία "καφροειδής υπόσταση".

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw, μπορει να ειναι γερμανικος ο δρομος, αλλα η αστυνομια ειναι η...γνωστη κλασσικη καλη μας αστυνομια

 

Νομιζω οτι υπαρχει ειδικο τμημα της τροχαιας που ασχολειται αποκλειστικα με την Αττικη οδο (δεν ειμαι βεβαια & σιγουρος για αυτο..)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw' date=' μπορει να ειναι γερμανικος ο δρομος, αλλα η αστυνομια ειναι η...γνωστη κλασσικη καλη μας αστυνομια[/quote']

 

Νομιζω οτι υπαρχει ειδικο τμημα της τροχαιας που ασχολειται αποκλειστικα με την Αττικη οδο (δεν ειμαι βεβαια & σιγουρος για αυτο..)

 

Ναι, οντως μπορει, αλλα ουτε εγω ξερω. Αλλα δεν εχει να κανει με το οτι ειναι γερμανικος δρομος, αλλα το οτι ειναι "ιδιαιτερος" δρομος.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw' date=' μπορει να ειναι γερμανικος ο δρομος, αλλα η αστυνομια ειναι η...γνωστη κλασσικη καλη μας αστυνομια[/quote']

 

Νομιζω οτι υπαρχει ειδικο τμημα της τροχαιας που ασχολειται αποκλειστικα με την Αττικη οδο (δεν ειμαι βεβαια & σιγουρος για αυτο..)

 

Έχεις δίκιο, υπάρχει ξεχωριστό τμήμα για την αττική οδό, και θα συνεχίσει να λειτουργεί και όταν ο δρόμος αλλάξει χέρια. Το ξέρω γιατί είχα ακούσει για τη φασαρία με της κάμερες στην αττική οδό γιατί ενώ έπρεπε να βλέπουν μόνο το δρόμο, μερικές αναπόφευκτα έβλεπαν και σπίτια. Τους τα έψαλε η αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων και "μαυρίσανε" με κάποιο τρόπο κομμάτια από τις εικόνες που καταγράφουν οι κάμερες και λύθηκε το θέμα. Την επίβλεψη για τις κάμερες είχε η τροχαία αττικής οδού.

Πάντως μακάρι να κάνουν και σε άλλους δρόμους τέτοια τμήματα, μπας και μάθουμε να οδηγούμε σαν άνθρωποι και σταματήσει να σκοτώνεται άδικα κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου