Προς το περιεχόμενο

Focusrite Saffire 6 και Beyerdynamics DT-770 Pro 250Ω, πρόβλημα!


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά!  :)

 

Έχω μια Focusrite Saffire 6 και ένα σετ headphones για monitoring, τα Beyerdynamics DT-770 Pro 250Ω. Το πρόβλημα που προκύπτει είναι ότι όταν γράφω και φοράω τα ακουστικά, τότε όλα ακούγονται σε πολύ Low volume, σε σημείο που ίσα ίσα που τα ακούω μέσα από τα headphones, ενώ π.χ το volume στην κάρτα ήχου το έχω τέρμα.

 

Σας έχει συμβεί;; Κάνω κάποια λάθος ρύθμιση;; Έχετε να μου προτείνετε κάτι;;

 

Ευχαριστώ!

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν υπάρχουν monitors. Έχω σαν πατέντα output από την είσοδο Phones της κάρτας σε κάτι ηχεία Logitech (προφανώς δεν τα χρησιμοποιώ για monitoring...)  :)

 

Οπότε ότι κάνω είναι με τα Beyerdynamics  ;D

 

Τι εννοείς αν άνοιξα το mixer;; 

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια παλιοτερη Saffire LE και εχει ενα interface mixer στον υπολογιστη (που εγκαθισταται απ'το cd της καρτας μαζι με τον driver) απ'οπου μπορεις να πειραξεις εντασεις κά παραμετρους. Μαλλον αυτο εννοει ο φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να είναι αυτό, θα το τσεκάρω!!  :) Μπορείς να μου πεις το όνομα από το interface Mixer της κάρτας σου;;;

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανοιξα απ'το start menu (των Windows), SaffireControl LE λεει, οπως στο γραφω...

 

Το δικο μου ειναι ακριβως αυτο:

 

http://www.focusrite.com/answerbase/en/article.php?id=286

 

κι αμα δεις εχει ακριβως την ερωτηση σου, για την LΕ βεβαια.

 

Αν δεν εχεις το cd κοιτα εδω

http://www.focusrite.com/answerbase/en/category.php?id=68

 

http://global.focusrite.com/downloads?product=Saffire+LE

 

Ψαξε λιγο το site τους, φαινεται πολυ υποστηρικτικο, σιγουρα θα βρεις να το κατεβασεις κ λυσεις για ο'τι προκυψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok i will check it ;) Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Όποιος έχει να προτείνει κάτι ας γράψει. Θα ψάξω και αν δεν βρω άκρη θα ξαναγράψω.

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν υπάρχουν monitors. Έχω σαν πατέντα output από την είσοδο Phones της κάρτας σε κάτι ηχεία Logitech (προφανώς δεν τα χρησιμοποιώ για monitoring...)  :)

 

Οπότε ότι κάνω είναι με τα Beyerdynamics  ;D

 

Τι εννοείς αν άνοιξα το mixer;; 

Εγώ εννοώ το mixer που έχει πάνω η κάρτα. Έχει ένα knob που λέει mixer, βάλτο στη μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εννοώ το mixer που έχει πάνω η κάρτα. Έχει ένα knob που λέει mixer, βάλτο στη μέση.

 

Αυτό το έχω ρυθμισμένο είναι οκ, το έκανα δοκιμή

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχω ρυθμισμένο είναι οκ, το έκανα δοκιμή

Χμ, τότε είναι περίεργο. Αφού ακούς κάτι έστω χαμηλά πάει να πει ότι έχεις επιλέξει την saffire σαν έξοδο. Ξεχωριστό mixer δικό της που λέει ο φίλος πιο πάνω σαν της LE δεν έχει, χρησιμοποιεί τους κλασικούς των windows. Οπότε αν έχεις ελένξει τις εντάσεις σου από κει, μετά το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να έχει κάποιο πρόβλημα το βύσμα των ακουστικών σου. Έχουν αντάπτορα? Δοκίμασες άλλα ακουστικά? Μετά δοκίμασε να την απεγκατστήσεις και να ξαναβάλεις τους drivers, αυτά. Αν δεν βρεις άκρη στείλτους ένα mail, σε κάνα δυο μέρες απαντάνε συνήθως. Αυτό είναι για να μην ψάχνεσαι: [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου