Προς το περιεχόμενο

Metallica - Nothing Else Matters guitar solo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο πρωτο βιντεο η αυτα που παιζεις δεν ακουγονται η παιζεις μαζι με το  original που

σου υπερκαλυπτει ολον τον ηχο...εκει που γινεται το γλισε στη σολ στο 15 ταστο

στην τελευταια χορδη δεν κανεις καμια κινηση slide ...απλα φρεταρεις το ταστο.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

στο πρωτο βιντεο η αυτα που παιζεις δεν ακουγονται η παιζεις μαζι με το  original που

σου υπερκαλυπτει ολον τον ηχο...εκει που γινεται το γλισε στη σολ στο 15 ταστο

στην τελευταια χορδη δεν κανεις καμια κινηση slide ...απλα φρεταρεις το ταστο.

Απο τη τελευταια σου προταση δε νομιζω να καταλαβε κ πολλα!!! ;D ;D ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη τελευταια σου προταση δε νομιζω να καταλαβε κ πολλα!!! ;D ;D ;D

Μαλλον δεν εισαι ο μονος  ;)

 

Τα συγχαρητηρια μου και απο μενα.Εχεις ενα + οτι ξεκινησες με δασκαλο και οχι μονος σου (δεν ξερω αν εκανες κατι πιο πριν).

Τωρα για τους προλαλησαντες που λενε οτι κατι δεν παει καλα,εγω εχω να πω οτι μια χαρα ειναι ολα και ΑΠΟΛΥΤΑ φυσιολογικα,και για τον τροπο που παιζεις και για το χρονικο σταδιο που βρισκεσαι.

 

Καλη συνεχεια

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα συγχαρητηρια, με κανεις και ντρεπομαι τοσο καθαρα που παιζεις τη σολαρα αυτη, εγω παιζω πολλα χρονια και τοσο αψεγαδιαστα δυσκολα το παιζω το σολο.

 

Γι'αυτο που λεει ο panoslydios, εχω να πω οτι και γω την ιδια εντυπωση ειχα, οπως κ για δυο σημεια που ακουγεται τρεμολο αλλα δεν κανεις τιποτα με το αριστερο χερι.

 

Νομιζω ομως οτι πρεπει να παιζει το παιδι τρεμολο με τρεμολο μπαρα με το δεξι.

Για το slide στο αλλο σημειο, μαλλον ακουγεται το hammer on (απ'τη φα# στη σολ) σαν slide (εγω το'παιζα με slide κ περιμενα να δω να το κανεις κ συ σ'αυτο το σημειο).

 

Δεν πιστευω οτι θ'ανεβαζες μουφα βιντεο για την ποζερια. Οποτε αψογος και καλη προοδο στην κιθαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θέλουν να πουν οι απο πάνω είναι οτι καλύτερα να χαμήλωνες λίγο το τραγούδι απο πίσω για να ακούγεται πιο καθαρά τι παίζεις.Δεν μου είπες τελικά την rg550 που τη βρήκες?Είναι πολυ σπανιο να ξεκίνά καποιος την "καριέρα" του με τέτοια κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μασάς παλήκαρε! Πλάκα κάνουμε!  ;D

 

Το βιμπράτο είναι μια τεχνική του αριστερού χεριού που την εφαρμόζουμε συνήθως σε νότες με μεγάλη χρονική διάρκεια.

 

Το βιμπρατο ειναι τροπος ζωης .... !!!  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και την κρίση σας! :) Όσα για την κιθάρα την έχω πάρει μεταχειρισμένη πριν από περίπου ένα μήνα. Είχα μια Fender Squier φθηνιάρικη αλλά επειδή ο καθηγητής μου με έκραζε επειδή είχε πολύ θόρυβο και γενικά δεν έβγαινε ωραίος ήχος, μάζεψα λεφτά και πήρα αυτή που έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και την κρίση σας! :) Όσα για την κιθάρα την έχω πάρει μεταχειρισμένη πριν από περίπου ένα μήνα. Είχα μια Fender Squier φθηνιάρικη αλλά επειδή ο καθηγητής μου με έκραζε επειδή είχε πολύ θόρυβο και γενικά δεν έβγαινε ωραίος ήχος, μάζεψα λεφτά και πήρα αυτή που έχω τώρα.

ωραιος ο καθηγητης! >:(

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα... καμμένος άνθρωπος είναι! (με την καλή την έννοια) 26 χρονών κ ακόμα να τελειώσει το πανεπιστήμιο! :Ρ ξύνει την πέτσα του και κάνει πρόβες με τη μπάντα του :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου