Προς το περιεχόμενο

speaker cabinets vs pa speaker monitors για δωματιο


treloagori

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω εναν modelling amplifier και θελω να ρωτησω επειδη στο σπιτι παιζω σε χαμηλες εντασεις να μπω στην διαδικασια να παρω τελικο και να τον περασω απ τις 2 καμπινες που εχω η να παρω  2 monitors να κανω την δουλεια μου?  σε χαμηλες εντασεις θα χανουν πολυ σε σχεση με τις καμπινες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πεις τι ακριβώς έχεις;Αν αναφέρεσαι σε κεφαλή τύπου line 6 αυτές στην έξοδο του τελικού ενισχυτή δεν περιλαμβάνουν προσομοίωση ηχείου κιθάρας,οπότε πιστεύω κάποια καμπίνα κιθάρας είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το kemper profiling....απλα αν ειναι να πας για καμπινα θελω και τελικο ενω αλλιως θελω μονο 2 μονιτορ και τελειωσα...ολα αυτα επειδη παιζω χαμηλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Kemper πιστεύω καλύτερα από ηχεία μόνιτορ αναφοράς.Από το σάιτ τους φαντάζομαι πως έχεις ήδη κατεβάσει άπειρους ενισχυτές αλλά και προσομοιώσεις καμπινών και μικροφόνων.PA μόνιτορ για ποιό λόγο,αφού πάνω από 20 W rms δεν θα χρειαστείς ποτέ σε ένα μέσο δωμάτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το σπιτι μονο? Για κοιτα εδω...

http://www.thomann.de/gr/electro_harmonix_44_magnum_power_amp.htm

απλα απιστευτο, με μια μικρη καμπινα και εισαι κομπλε.

Με τα μονιτορ θα εισαι σε full range flat response (FRFR) κατασταση αλλα δεν θα νιωθεις κατα την γνωμη μου τον ογκο κ τον "αερα" της κιθαρας. Ειναι σαν να παιζεις με vst στο pc!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου