Προς το περιεχόμενο

αξιζει να πουλησω το virus snow και να παω για ενα analog 4?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Κάποιος έπρεπε να το πει Μανώλη. ;)

Δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις. Να φύγετε κύριε, να πάτε αλλού  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν αξιζει να πουλησεις το snow για το Α4

αξιζει να εχεις και τα δυο (αμα σου αρεσει ο ηχος του snow )

αμα δεν σου αρεσει ο ηχος του snow πουλα το και παρε κατι αλλο αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αντικαταστατης του το Α4

 

 

τωρα τα αλλα για dj και μουσικης κλπ ειναι υποκειμενικα και δεν μου πεφτει λογος εμενα

 

;)

 

 

 

take_this_kitty.jpg.8f2ac5de2b7631c8e4a2dd4fa3b72ed3.jpg

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μου τη σπάει στα βιντεο των παρουσιασεων των sequencer είναι ο ψυχωτικός τρόπος που κουναν τα χέρια τους και πατανε μανιωδώς κουμπια. Νταξει ρε μεγάλε, είσαι δεξιοτέχνης, και παιζεις μουσική δεν το αμφισβήτησε κανενας :p

 

αυτό ξαναπέστο, και μόνο οι κινήσεις είναι εκνευριστικές, θυμίζουν ποιό πολύ χειρισμό μηχανήματος παρά δημιουργία μουσικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτιμώ μακράν τον ήχο του αnalog four αλλά επειδή δεν έχω TI snow θα ήθελα κάποιος που έχει snow να μου το δώσει να το πουλήσω για να πάρω το elektron  ;D          (αν και θα προτιμούσα ένα Cwejman S1 αλλά δε θέλω να φανεί ότι έχω ιδιοτροπίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι?

 

έχει απίστευτη διαύγεια με εξαιρετική αίσθηση του χώρου,γούστα είναι αυτά.(πχ το quantec reverb που άλλοι το θεωρούν εξαιρετικό εμένα δε μου αρέσει ιδιαίτερα κι ας έχει και 100 χιλιάδες ευρώ).Χωρίς αυτά πάντως πλησιάζει τον ήχο ενός ποιό "στρογγυλεμένου" mopho συν το εκρηκτικό του sequencer βέβαια.Υποκειμενικό φυσικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

personal opinion μετα απο 3 βδομαδες ( sorry electrino που δεν απαντησα εκτενως στο ΠΜ σου ειμουν λιγο busy ...αλλα θα το κανω εδω οκ?)

 

 

ειναι αρκετα καλο μηχανημα. εχει τον ηχο απο modular. Προς το παρον η καθε φωνη ειναι ξεχωριστα (οχι pads αν και ειναι ευκολο σχετικα με workaround απο το sequencer να τα κανεις)

 

εμενα μου αρεσει πολυ. και αντικατεστησε καποια modules απο το modular μου επιτυχως.

 

Το γεγονος οτι ειναι παρα πολυ καλα εφοδιασμενο με τροπους interface για αλλα αναλογικα μηχανηματα το καθιστα ενα analog controlling brain κεντρικο μεσα στο studio.

 

Αν σου αρεσει το MD με το Α4 θα σου αρεσει επισης.

(εγω δεν βρισκω quality προβλημα σε κανενα απο τα 4 της electron σε αντιθεση ας πουμε με τις γυφτοπλαστικουρες των roland - ;Dας γελασω ;D- grooveboxes)

 

τα εφφε ειναι πραγματι καλυτερα απο τα αλλα 3 της electron. και καλυτερα απο included fx σε αλλα μηχανηματα.

Μονο ισως ενα Kurzweil  ισως εχει καλυτερα....

(αλλα και το eventide space που εχω για spaceout reverb ειναι καλυτερο ας πουμε...)

 

γενικα εμενα μου αρεσει ο τροπος λειτουργιας του sequencer και οι δυνατοτητες που προσφερει το Α4 ειναι φανταστικες... (αλλος ηχος σε καθε step πχ)

 

καποιος αλλος μπορει να μην το βρει καταληλο για το workflow του ομως.

 

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου