Προς το περιεχόμενο

αξιζει να πουλησω το virus snow και να παω για ενα analog 4?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω την αποψη σας..old school goa ηχο θελω να βγαλω..

 

απλα μου φαινεται οτι το virus ειναι λιγο αψυχο ενω τα αναλογικα που ακουω στο νετ εχουν κατι το παραπανω..κατι το πιο αληθινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα μου φαινεται οτι το virus ειναι λιγο αψυχο ενω τα αναλογικα που ακουω στο νετ εχουν κατι το παραπανω..κατι το πιο αληθινο

Οπως το ειπες: Σου φαινεται.

Το "κατι το πιο αληθινο" το αφηνω ασχολιαστο. :P

Καθαρα απο τεχνικης πλευρας, το Virus Snow ειναι κατι ετη φωτος πιο προηγμενο απο οποιοδηποτε Αnalog 4.

Αυτα τα δυo synths ειναι εντελως διαφορετικα μεταξυ τους και το να πουλησεις το Virus Snow για να αγορασεις το Αnalog 4 (ή το αντιθετο) ειναι κατα την γνωμη μου μια ασχετη κινηση.

Εκτος πια αν δεν σου αρεσει καθολου ο ηχος του Snow οποτε πουλα το.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το analog 4 ειναι κατα βάση sequencer με 4 αναλογικες φωνές.

 

Το snow δε μπορει να είναι αψυχο, μαλλον χρειαζεσαι περισσότερη δουλεια στη δημιουργία ήχων. Είναι ενα από τα καλύτερα VA, ενώ το αναλογικό δε σημαινει απαραίτητα και "γεματο, ζεστό, hardcore" κτλ.

 

Η προσωπική μου επιλογή που τη συστήνω ανεπιφύλακτα, ειναι V-synth (οποιοδηποτε μοντελο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To analog four είναι κουκλί ,είναι της γενιάς mopho,tetra κλπ (ποιό ενδιαφέρον κατά τη γνώμη μου κι΄απ΄τα δύο), όχι οτι το virus δεν ειναι καλό αλλά μπορεί να φάς χειρότερο κόλλημα με το elektron, όλα είναι θέμα γούστου, σε άλλους αρέσουν οι ξανθές σε άλλους οι μελαχρινές ..

 

 

 

 

και ίσως το καλύτερο reverb που έχει μπεί ποτέ ενσωματωμένο σε synth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μου τη σπάει στα βιντεο των παρουσιασεων των sequencer είναι ο ψυχωτικός τρόπος που κουναν τα χέρια τους και πατανε μανιωδώς κουμπια. Νταξει ρε μεγάλε, είσαι δεξιοτέχνης, και παιζεις μουσική δεν το αμφισβήτησε κανενας :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μου τη σπάει στα βιντεο των παρουσιασεων των sequencer είναι ο ψυχωτικός τρόπος που κουναν τα χέρια τους και πατανε μανιωδώς κουμπια. Νταξει ρε μεγάλε, είσαι δεξιοτέχνης, και παιζεις μουσική δεν το αμφισβήτησε κανενας :p

Μάλλον προσπαθούν να πείσουν κι αυτοί οι ίδιοι τους εαυτούς τους ότι είναι μουσικοί, αλλά δυστυχως γι' αυτούς έχουν μεταλλαχθεί και πλέον ανήκουν σε άλλη συνομοταξία, μαζί με τους DJs. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μάλλον προσπαθούν να πείσουν κι αυτοί οι ίδιοι τους εαυτούς τους ότι είναι μουσικοί, αλλά δυστυχως γι' αυτούς έχουν μεταλλαχθεί και πλέον ανήκουν σε άλλη συνομοταξία, μαζί με τους DJs. ;)

Αυτό δεν το είπα εγώ ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου