Προς το περιεχόμενο

Η νεοϊδρυθείσα Ελληνική Βίκιπαιδεία


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά υπάρχει και η νεοϊδρυθείσα Ελληνική Βίκιπαιδεία

http://el.wikipedia.org/

που δεν γράφει και πολλά πράγματα.

 

Οι μουσικαράδες και ηχοληπταράδες,

ας κάνουν τον κόπο να θέσουν εκεί κάποια πράγματα που τα γνωρίζουν.

 

 

Πρόσκληση συμμετοχής

Η ελληνική Βικιπαίδεια χρειάζεται την εθελοντική σας συνεισφορά για να αναπτυχθεί. Αν βρήκατε κάποιο άρθρο που σας ενδιαφέρει αλλά είναι ανεπαρκές, συμπληρώστε το. Αν κατέχετε καλά ένα θέμα μπορείτε να ξεκινήσετε ένα καινούριο άρθρο απ' την αρχή. Ακόμα και απευθείας μεταφράσεις άρθρων από τις εκδόσεις της Wikipedia σε άλλες γλώσσες είναι καλοδεχούμενες. Διαβάστε τις σχετικές οδηγίες και ... καλό γράψιμο.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είμαι βέβαιος ότι οι έλληνες θα δείξουν για άλλη μία φορά την ξεφτίλα τους. Τα ελάχιστα δείγματα ελληνικής γραφής που υπάρχουν στην αγγλική wikipedia μας έχουν προετοιμάσει αναλόγως... Τουλάχιστον θα γελάμε (με το χάλι μας).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν ρε eye' date=' αμάν. :lol:

Μες την μαυρίλα είσαι όλη την ώρα λέμε; …. 8O[/quote']

 

Μαυρίλα; ... Μην μπερδεύεσαι, δεν μιλάω για εμένα. ¶λλο που για λόγους ευγένειας χρησιμοποιώ το "εμείς" αντί για το "αυτοί". Απλά δεν θεωρώ αυτονόητο μέγεθος την εθνική υπερηφάνεια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιοι ειναι αυτοι φιλε Wow!?? μηπως εγω και συ, θα μπορουσαμε να ειμαστε ενεργα μελη σε μια τετοια προσπαθεια και να επηρρεασουμε ενα τετοιο projrct προς μια, κατα τη γνωμη μας θετικη κατευθυνση, αντι να καθομαστε παθητικα και να κρινουμε το καθετι???

 

no offence ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιοι ειναι αυτοι φιλε Wow!?? μηπως εγω και συ' date=' θα μπορουσαμε να ειμαστε ενεργα μελη σε μια τετοια προσπαθεια και να επηρρεασουμε ενα τετοιο projrct προς μια, κατα τη γνωμη μας θετικη κατευθυνση, αντι να καθομαστε παθητικα και να κρινουμε το καθετι???

 

no offence ;)[/quote']

 

Agreed.

 

Να ευχαριστήσουμε όμως τον IxNiLaTiS που μας ενημέρωσε, γιατί εδώ μέσα έχουμε και "μουσικαράδες" και "ηχοληπταράδες", σε αντίθεση με όσα η ελαφρώς συμπλεγματική του παρότρυνση θέλει να υποδέιξει. Μπορεί κάποιοι να μπουν στον κόπο, κόντρα στο DNA της φυλής μας.

 

(No) offence.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να γραφτούν σοβαρά και υπεύθυνα άρθρα...όχι ξερωλιές από ανθρώπους που επειδή διάβασαν την εισαγωγή ενός βιβλιου για recording,νομίζουν οτι ξέρουν τα πάντα.Είναι θέμα αυτοσυγκράτησης να καταντήσει μια δημόσια εγκυκλοπαίδεια αντί για πηγή ουσιωδών γνώσεων,καφενείο παπαρολογίας και ημιμάθειας.Σε θέματα τέτοια έχουμε δείξει το επίπεδό μας...

 

Και για να μην παρεξηγηθώ...Έχω μπει στον πειρασμό να γράψω κι εγώ τέτοια αρθρα,ακόμα και για το νόιζ.Μετά όμως είδα οτι τα 3 πράγματα που ξέρω ή τετριμμένα είναι ή μπορεί και να τα έχω καταλάβει λάθος και να παρασύρω και άλλους στη βλακεία μου,γι αυτό ΔΕΝ θα τα γράψω...προς το παρόν τουλάχιστον

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μπει στον πειρασμό να γράψω κι εγώ τέτοια αρθρα' date='ακόμα και για το νόιζ.Μετά όμως είδα οτι τα 3 πράγματα που ξέρω ή τετριμμένα είναι ή μπορεί και να τα έχω καταλάβει λάθος και να παρασύρω και άλλους στη βλακεία μου,γι αυτό ΔΕΝ θα τα γράψω...προς το παρόν τουλάχιστον[/quote']

 

Υγιέστατη αντίληψη, αν θες τη γνώμη μου... :wink:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιοι ειναι αυτοι φιλε Wow!?? μηπως εγω και συ' date=' θα μπορουσαμε να ειμαστε ενεργα μελη σε μια τετοια προσπαθεια και να επηρρεασουμε ενα τετοιο projrct προς μια, κατα τη γνωμη μας θετικη κατευθυνση, αντι να καθομαστε παθητικα και να κρινουμε το καθετι???[/quote']

 

Ασφαλώς θα μπορούσε να γίνει αυτό, από όποιον έχει χρόνο να διαθέσει. Εγώ δυστυχώς δεν έχω αυτή την περίοδο, αλλά ακόμη και αν είχα δεν θα κουραζόμουν για την ασύληπτα μικρή μειοψηφία ανθρώπων που (προσέξτε προφίλ):

 

- Έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ

- Έχουν αποδεχτεί ότι θα ενημερώνονται από το ίντερνετ

- Διαβάζουν ελληνικά αλλά...

-... δεν διαβάζουν αγγλικά !!!!

 

Έλεος, αυτά είναι επιστημονική φαντασία.

 

Όσον αφορά το "αυτοί" ήταν μία πρόχειρη απάντηση στον Ιχνηλάτη ο οποίος με κατηγόρησε εμμέσως για πεσιμισμό- ήθελα απλά να του υποδείξω (αν και είμαι βέβαιος ότι το ξέρει) ότι οι προσωπικές κατακτήσεις και οι εθνικές κατακτήσεις είναι διαφορετικά πράγματα, δηλαδή ότι δεν είμαι υποχρεωμένος να έχω τα ίδια προβλήματα ή κολλήματα με αυτά που έχει η πλειοψηφία των συμπατριωτών μου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Agreed.

 

Να ευχαριστήσουμε όμως τον IxNiLaTiS που μας ενημέρωσε' date=' γιατί εδώ μέσα έχουμε και "μουσικαράδες" και "ηχοληπταράδες", [b']σε αντίθεση με όσα η ελαφρώς συμπλεγματική του παρότρυνση θέλει να υποδέιξει[/b]. Μπορεί κάποιοι να μπουν στον κόπο, κόντρα στο DNA της φυλής μας.

 

(No) offence.

 

Ο Ιχνηλάτης γνωρίζει και αναγνωρίζει την αξία των ατόμων αυτών εδώ μέσα

που και γνώσεις έχουν, αλλά και την καλή διάθεση να τις μεταδώσουν,

σε αντίθεση με εσένα που ούτε γνώσεις έχεις ούτε … καλή διάθεση δείχνεις.

 

Αλλά δεν έχω πλέον όρεξη για κόντρες…

Δεν έχει και σημασία άλλωστε…..

Σε αφήνω να αισθάνεσαι «ανώτερος» μεσα στην αυταρέσκειά σου,

και στην Ανθελληνικότητά σου.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου