Προς το περιεχόμενο

είναι αξιοπρεπής κιθάρα αυτή;


gdevelek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προτιμώ να επενδύσω στην cort γιατί έχει την έξτρα ευελιξία στον ήχο που παρέχει ο μεσαίος μαγνήτης' date=' ενώ επίσης έχει και coil-tap για μετατροπή διπλού σε απλό

[/quote']

 

Και δεν παίρνεις τότε μια Squier 51 με 150¤ που έχει και κοφτερό ήχο, και διπλό με split και είναι πολύ πρωτότυπο όργανο??

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John, έγραψα παραπάνω τα υπέρ μιας cort που με στρέφουν προς αυτή (μαζί με άφθονες πολύ καλές κριτικές στο δίκτυο)

 

σε κάθε περίπτωση ο καθένας έχει τις προτεραιότητες και τα κριτήριά του... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν παίρνεις τότε μια Squier 51 με 150¤ που έχει και κοφτερό ήχο' date=' και διπλό με split και είναι πολύ πρωτότυπο όργανο??[/quote']

 

γιατί προτιμώ να πάρω μια με την μέγιστη δυνατή ευελιξία, δηλαδή 3 μαγνήτες, εκ των οποίων οι δύο να μππορούν να δουλέψουν και ως μονοί και ως διπλοί

 

και βέβαια 245Ε μαζί με μεταφορικά η Χ-6 δεν παίζεται από τιμή

 

και μου αρέσει πολύ και εμφανισιακά

 

μπορεί αργότερα να πάρω και μια 51... η δουλειά μου ας πηγαίνει καλά και θα κάνω συλλογή από φτηνές κιθάρες... :lol:

 

σίγουρα είμαι φαν των 3-4 φτηνών παρά της μιας ακριβής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John' date=' έγραψα παραπάνω τα υπέρ μιας cort που με στρέφουν προς αυτή (μαζί με άφθονες πολύ καλές κριτικές στο δίκτυο)

 

σε κάθε περίπτωση ο καθένας έχει τις προτεραιότητες και τα κριτήριά του... :wink:[/quote']

 

Δεν σε καταλαβαίνω καλά...Την LP την θέλεις ως εμφάνιση, ως ήχο ή και για τα δύο ;;; Γιατί αν την θέλεις και για τους δύο λόγους δεν καταλαβαίνω γιατί δεν επιλέγεις μια Epi LP STD που και καλές κριτικές έχει και στο budget σου είναι και θα σου αρέσει σε όλα!

 

Αν τώρα η LP σου αρέσει μόνο εμφανισιακά και σαν ήχο ψάχνεις κάτι άλλο, αλλάζει η ιστορία, αλλά και πάλι βλέπω καλύτερες αυτής λύσεις, που τις γράφω και παραπάνω.

 

Anyway, δεν θέλω να σε πείσω, άλλωστε δεν υπάρχει λόγος, απλά μου φαίνεται κάπως περίεργος ο τρόπος σκέψης που σε οδηγεί στην αγορά αυτή... 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν πας τελικά για την Χ-6, εξέτασε την εξονυχιστικά. Ένας φίλος μου την έχει, και ακόμα τραβάει τα μαλλιά του που την αγόρασε-αν και μιλάμε για μοντέλο του '98-'99, δεν αποκλείεται σήμερα να είναι καλύτερα τα πράγματα...

 

Ενδεικτικά:

 

Τρέμολο κακό, κράτημα κουρδίσματος μηδέν, με τα χρόνια η μία από τις δύο βίδες που το κρατάνε πήρε πουλελέ και χρειάστηκε πατέντα για να συνέλθει (εν μέρει), εσωτερικά στην κιθάρα η εγκατάσταση του όλου συστήματος του tremolo είναι αστεία (έχεις δει ποτέ την "χούφτα" όπου πιάνουν τα ελατήρια του tremolo βιδωμένη ΣΤΡΑΒΑ;) και άλλα πολλά που για λόγους οικονομίας χώρου παραλείπω...

 

Προς Θεού, δεν λέω να μην την πάρεις, αλλά υπάρχει κακό προηγούμενο, βεβαιώσου ότι δεν θα φορτωθείς ελλατωματικό κομμάτι. Αν δεν πάσχει από τη μάνα της, είναι τίμιο εργαλείο...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου