Προς το περιεχόμενο

1971 Fender Stratocaster, refinished Nitro, olymp white Part2


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πριν βιαστείς να βγάλεις συμπεράσματα (όχι ότι η συγκεκριμένη κιθάρα δεν θα είναι εξαιρετική), φρόντισε να ακούσεις και μερικά video όπου παίζει και με άλλες φτηνότερες strat, κι εκεί θα διαπιστώσεις ότι κατά ένα μεγάλο ποσοστό, ο ήχος που σου αρέσει οφείλεται κυρίως στο πόσο καλός παίκτης είναι ο κ. Gregor Hilden :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εκνευρίζει στα demo του Hilden ότι όλες οι κιθάρες (από 300 μέχρι 30.000 ευρώ) ακούγονται το ίδιο καλά (προφανώς λόγω των χεριών του και της γνώσης του) και ότι παίζει κυρίως σόλο και πολύ λίγα ακόρντα (και αυτά αφορούν μόνο ένα συγκεκριμένο πολύ μέινστριμ μπλουζορόκ ιδίωμα).

 

Κατά τα άλλα έχει αξιοζήλευτη συλλογή από κιθάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εκνευρίζει στα demo του Hilden ότι όλες οι κιθάρες (από 300 μέχρι 30.000 ευρώ) ακούγονται το ίδιο καλά

 

θες να πεις οτι ολες οι κιθαρες ΤΟΥ ακουγονται ΑΚΡΙΒΩΣ το ΙΔΙΟ.. ;D (ειδικα οταν παιζει με "ντιστορσιο".. ;D)

 

ασε που παιζεΙ το ιδιο και το ιδιο ΥΠΕΡ-ΒΑΡΕΤΟ "μπλουζ" "σολακι" και δεν μπορεις να ακουσεις  πως ακουγονται οι κιθαρες που πουλαει σε αυτο που θα κανουν κατα το 90% της ζωης τους (δηλ. να παιζουν ΑΚΚΟΡΝΤΑ... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι ο συγκεκριμένος έχει το πιο "αντι-οικονομικό" παίξιμο που έχω δει σε κιθαρίστα. Κουνάει υπερβολικά τα δάκτυλα του αριστερού χεριού, ανεξάρτητα με το αν παίζει κάτι.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι ο συγκεκριμένος έχει το πιο "αντι-οικονομικό" παίξιμο που έχω δει σε κιθαρίστα. Κουνάει υπερβολικά τα δάκτυλα του αριστερού χεριού, ανεξάρτητα με το αν παίζει κάτι.  ;D

 

Κοιτα με το στυλ που παιζει δεν χρειαζεται να ειναι "οικονομικος" σε τιποτα.Ακομα και σαντουιτς μπορει να φαει αναμεσα στις νοτες ;D.Ουτε καν πενα χρειαζεται.Παντως δε νομιζω οτι ειναι "αντι-οικονομικος" στην κινηση του αριστερου απλα....βαρετος στην κινηση και των δυο ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες να πεις οτι ολες οι κιθαρες ΤΟΥ ακουγονται ΑΚΡΙΒΩΣ το ΙΔΙΟ.. ;D (ειδικα οταν παιζει με "ντιστορσιο".. ;D)

 

ασε που παιζεΙ το ιδιο και το ιδιο ΥΠΕΡ-ΒΑΡΕΤΟ "μπλουζ" "σολακι"...

 

πες τα Cold Rolled Steel_ό_στομε!  ;D

 

με εκνευρίζει απόλυτα αυτός ο άνθρωπος και κυριολεκτικά (ακόμα και να μπορούσα...) δεν θα έπαιρνα τίποτε απ' αυτόν.

 

Ναι είναι παιχταράς, αλλά αυτό το ΒΑΡΕΤΟ, επαναλαμβανόμενο στυλάκι του μου τη δίνει στα νεύρα και δεν αντέχω να βλέπω τα βίντεό του.

 

 

- Και επιτέλους ρε συ Hilden, ΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ DRIVE.  >:(

 

- Προσπαθούμε να ακούσουμε!....

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιτέλους ρε συ Hilden, ΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ DRIVE.

 

Ναι ρε παιδι μου..και να πεις οτι δεν εχει καλο ενισχυτη και "κρυβεται" πισω απο τη βρωμα...ολοκληρο bf vibrolux εχει... ;D

 

παντως και αυτη ,που κανει 4000 ευρω φθηνοτερα,το ιδιο καλα ακουγεται... ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδι μου..και να πεις οτι δεν εχει καλο ενισχυτη και "κρυβεται" πισω απο τη βρωμα...ολοκληρο bf vibrolux εχει... ;D

 

παντως και αυτη ,που κανει 4000 ευρω φθηνοτερα,το ιδιο καλα ακουγεται... ;D

 

Καμία σχέση φίλος,δεν με ενδιαφέρει πόσο κάνει, αν κάνει τρεις χιλιάδες η περισσότερο 

εμπιστεύομαι τα αφτιά μου, αυτή η strato δεν ακούγεται καλά ο ήχος της είναι σαν τσίνγκος ξερός και άδειος,επίσης πρόσεξα ότι ζορίζεται στα bends και στα vibrato είναι οφθαλμοφανές.Έχω ακούσει κι άλλες κιθάρες απ' αυτόν, και τις ξεχωρίζω,δεν την έβαλα τυχαία,είχα βάλει και στο fb για έναν φίλο μια άλλη επίσης  πολύ καλή.Υπάρχουν και άλλες που μ' αφήνουν αδιάφορο,όσο για το παίξιμο του εμένα μου αρέσει είναι εκφραστικό και είναι και καλόηχος ο τύπος ,μπορεί να μην βάζει φωτιά στο μανίκι αλλά σίγουρα δεν περνάει απαρατήρητος το αντίθετο μάλιστα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου