Προς το περιεχόμενο

Custom logo ενισχυτη


stavrilian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρες εσύ αυτό που θές?

 

Οχι ακριβως για να ειμαι ειλικρινης! Αν καταλαβα καλα τα εξωγλυφα που αναφερεις ειναι ειτε για να φτιαξεις σφραγιδα, ειτε για να να κανεις το logo αναγλυφο ή χαραγμενο...σωστα?

 

Το logo που θελω να φτιαξω ειναι flat, οποτε παμε για την λυση της πινακιδας. Χρειαζεται παλι διανυσματικο αρχειο? Γιατι δεν τα παω καλα με τα διανυσματα.  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χρειαζεται παλι διανυσματικο αρχειο?

Πάντα ατυχώς...τα photoshop αρχεία, δεν κάνουν.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακριβως για να ειμαι ειλικρινης! Αν καταλαβα καλα τα εξωγλυφα που αναφερεις ειναι ειτε για να φτιαξεις σφραγιδα, ειτε για να να κανεις το logo αναγλυφο ή χαραγμενο...σωστα?

 

Το logo που θελω να φτιαξω ειναι flat, οποτε παμε για την λυση της πινακιδας. Χρειαζεται παλι διανυσματικο αρχειο? Γιατι δεν τα παω καλα με τα διανυσματα.  ;D

Δεν μας λες τι ακριβώς θέλεις να φτιάξεις;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας λες τι ακριβώς θέλεις να φτιάξεις;

Μας έχει πεί στη προηγούμενη σελίδα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γινω πιο ακριβης, δεν ψαχνω να φτιαξω κατι ακριβως ιδιο με αυτο που ποσταρα προηγουμενως - δεν ζηταω το vintage correct δηλαδη με σωστες διαστασεις κλπ κλπ.

 

Απλα κατι κοντινο σε αυτο, χρυσο φοντο, μαυρα γραμματα και παρομοια γραμματοσειρα. Δεν σκοπευω να γραψω την ιστορια της ζωης μου απανω, ενα "Stavrilian" θελω να γραψω o ανθρωπος!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω...και ελπίζω να κάνω λάθος. Εδώ βλέπουμε ένα logo Fender με χρυσό και μαύρο

800px-Fender_Stratocaster_Headstock.jpg

1) Δύσκολα το 3Μ μπορεί να τυπώσει ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ 2 χρώματα...και χρυσό και μαύρο.

 

Το 3Μ είναι διαφανές.... και μπορείς να τυπώσεις οποιοδήποτε χρώμα πάνω του.... αρκεί να έχεις εκτυπωτικό που πέραν της τετραχρωμίας τυπώνει χρυσαφί και ασημί !!!!!!

 

2) Δύσκολα οποιοδήποτε plotter μπορεί να κόψει τετοια λεπτομέρεια.

 

Δεν κόβεται το κάθε γραμματάκι αλλά γενικά η διαφάνεια!!! Εξού και σε κάποιες παλιές κιθάρες Fender αρχίζει και φαίνεται το διαφανές αυτοκόλλητο που έχει κοπεί όπως να' ναι !!!!! ΘΑ ΣΑΣ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΕΤΟΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΥΝΤΟΜΑ !!!!

 

Θεωρητικά _καi λογικά_ πρόκειται για μεταξοτυπία σε waterslide (και όχι vinul), κάτι που η Fender μπορεί να κάνει εύκολα γιατί δεν τυπώνει 1 κομμάτι όπως εμείς.

 

Όχι δεν είναι μεταξοτυπία μιας και η μεταξοτυπία έχει άλλου είδους θέματα σε μια τέτοια εφαρμογή!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κατι ιδιαιτερα εξεζητημενο στο μυαλο μου, ενα vintage marshall λογο, μονο που δεν θα λεει marshall!  ;D

 

Κατι τετοιο δηλαδη:

 

marshall-block-logo_1.jpeg

 

Δεν βλεπω το λογο να τρυπησω και να βιδωσω, φανταζομαι και με μια καλη και λεπτη διπλης οψεως ταινια να κανω μια χαρα τη δουλεια μου. Εκτος αν μου διαφευγει κατι οποτε παρακαλω διορθωστε με!

 

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ... Θα πρόσεξες βέβαια και τις 2 τρυπούλες δεξιά και αριστερά για τις βίδες !!!!

 

ΥΓ: Νταξει ρε παιδια ειπαμε να κανουμε κουβεντα, αλλα πραγματικα πιο hijacking πεθαινεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3Μ είναι διαφανές.... και μπορείς να τυπώσεις οποιοδήποτε χρώμα πάνω του.... αρκεί να έχεις εκτυπωτικό που πέραν της τετραχρωμίας τυπώνει χρυσαφί και ασημί !!!!!!

Για να τυπώσεις σε πλαστικό διαφανές χρυσό...θέλεις μεταξοτυπία

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τυπώσεις σε πλαστικό διαφανές χρυσό...θέλεις μεταξοτυπία

Όχι δεν θες μεταξοτυπία !!!!!! Άκου και εμένα..... !!!!!

Αν θες κοίτα και το αντίστοιχο μηχάνημα της Roland που το κάνει !!!!!

 

http://www.rolanddg.com/vsseries/index.html

 

http://www.rolanddg.com/metallicworld/

 

Για την ιστορία αυτό το κάνω και εγώ στην επιχείρησή μου... Μόνο που δεν τυπώνω μεταλικό γιατί έχω το πρηγούμενο μοντέλο !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου