Προς το περιεχόμενο

Custom logo ενισχυτη


stavrilian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το στέλνει σε μένα και του το φτιάχνω !!!!ΧΑΧΑΧΑ!!!!

Εξήγησε μου λίγο παρακαλώ, την τεχνική...

ΜΙλάμε ότι τυπώνεις χρυσό (ή ασημένιο...ή οτιδήποτε) σε Waterslide (όχι αυτοκόλλητο διαφανές χαρτί)?

Αυτό εννοείς?

Χρυσό αυτοκόλλητο 3M

Δώσε μας ένα link για να δώ το πάχος εάν γίνεται

 

Χρυσό αυτοκόλλητο 3M και περιγραμματική κοπή με το router !!!!

Το ρούτερ δεν κόβει μικρές λεπτομέρειες...ή έχω μείνει πίσω?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εξήγησε μου λίγο παρακαλώ, την τεχνική...

ΜΙλάμε ότι τυπώνεις χρυσό (ή ασημένιο...ή οτιδήποτε) σε Waterslide (όχι αυτοκόλλητο διαφανές χαρτί)?

Αυτό εννοείς?Δώσε μας ένα link για να δώ το πάχος εάν γίνεται

Υπάρχουν 2 τεχνικές...

Η μία είναι να τυπώσεις χρυσό !!! (δώρον άδωρον στην συγκεκριμένη περίπτωση)

Η δεύτερη και η πιο σωστή είναι χρυσό αυτοκόλλητο waterslide vinyl της 3Μ, στο οποίο κάνεις περιγραμματική κοπή, το περνάς σε ταινία μεταφοράς και το κολλάς !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δεύτερη και η πιο σωστή είναι χρυσό αυτοκόλλητο waterslide vinyl της 3Μ

αυτό λέω...το vinul έχει πάχος μη επιτρεπτό για κιθαροlogos...Με λίγα λόγια δεν αντικαθιστά τα originals.

Γι αυτό ζητάω το link...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό λέω...το vinul έχει πάχος μη επιτρεπτό για κιθαροlogos...Με λίγα λόγια δεν αντικαθιστά τα originals.

Γι αυτό ζητάω το link...

 

Είσαι σίγουρος? Το bestdecals πουλάει vinyl logos που είναι αυτοκόλλητα και μπαίνουν μια χαρά κάτω από το βερνίκι. Ίσως να θέλει μόνο λίγα χέρια παραπάνω για να ισιώσει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος? Το bestdecals πουλάει vinyl logos που είναι αυτοκόλλητα και μπαίνουν μια χαρά κάτω από το βερνίκι. Ίσως να θέλει μόνο λίγα χέρια παραπάνω για να ισιώσει.  

Δεν είμαι...Δεν μου αρέσει το vinul...γιατί όσα έχω δεί ήταν εκτός προδιαγραφών μου. Του Bestdecals δεν τα γνωρίζω...

 

Επίσης αυτοκόλλητο και waterslide, λογικά δεν πάνε μαζί. Ή αυτοκόλλητο ή waterslide. Ένα waterslide είναι αυτοκόλλητο, ένα αυτοκόλλητο δεν είναι (πάντα) waterslide. Δεν ξέρω εάν γίνομαι κατανοητός...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι...Δεν μου αρέσει το vinul...γιατί όσα έχω δεί ήταν εκτός προδιαγραφών μου. Του Bestdecals δεν τα γνωρίζω...

 

Επίσης αυτοκόλλητο και waterslide, λογικά δεν πάνε μαζί. Ή αυτοκόλλητο ή waterslide. Ένα waterslide είναι αυτοκόλλητο, ένα αυτοκόλλητο δεν είναι (πάντα) waterslide. Δεν ξέρω εάν γίνομαι κατανοητός...

 

Ναι κατανοητό, απλά όπου έχω πετύχει vinyl συνήθως είναι αυτοκόλλητα,

ενώ waterlside δεν έχουν κάποιο υλικό κόλλας από κάτω, αυτόν το ρόλο τον παίζει το film όταν στεγνώνει από ότι έχω καταλάβει. 

 

Τι εννοείς εκτός προδιαγραφών σου ? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ waterlside δεν έχουν κάποιο υλικό κόλλας από κάτω, αυτόν το ρόλο τον παίζει το film όταν στεγνώνει από ότι έχω καταλάβει. 

Έχει κόλλα που υπάρχει στο χαρτί.

 

Τι εννοείς εκτός προδιαγραφών σου ?

Πάχους.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κόλλα που υπάρχει στο χαρτί.

Πάχους.

Το waterslide vinyl δεν έχει κόλλα !!!!

Είναι ακριβώς αυτό που χρησιμοποιεί η Fender σε όλα της τα logo στις κιθάρες !!!

Με το που θα πέσει το λούστρο από επάνω δεν το ξεχωρίζεις.... παρά μόνο με την πάροδο του χρόνου... λόγω διαφορετικότητας των υλικών (βινύλιο... ξύλο) !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το waterslide vinyl δεν έχει κόλλα !!!!

Είναι ακριβώς αυτό που χρησιμοποιεί η Fender σε όλα της τα logo στις κιθάρες !!!

Με το που θα πέσει το λούστρο από επάνω δεν το ξεχωρίζεις.... παρά μόνο με την πάροδο του χρόνου... λόγω διαφορετικότητας των υλικών (βινύλιο... ξύλο) !!!!!

 

Ακόμα καλύτερα..... γιατί με την κόλλα δυσκολεύει η εφαρμογή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε guys, sorry γιατι μπερδευτηκα, υπαρχει waterslide vinyl ???? Γιατι μεχρι τωρα ειχα την εντυπωση οτι vinyl ειναι μονο αυτοκολλητο και οπως λεει και ο marathon ειναι αρκετα πιο παχυ και καλυπτεται πολυ πιο δυσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου