Προς το περιεχόμενο

Sonar παραλληλα με Cubase και οτι αλλο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τεκμήριο της αθωότητας πήγε περίπατο πάντως. 

 

Αγαπητέ Dark Oblivion καταδικάζεσαι για πειρατεία επειδή μάλλον αυτό συμβαίνει.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το τεκμήριο της αθωότητας πήγε περίπατο πάντως. 

 

Αγαπητέ Dark Oblivion καταδικάζεσαι για πειρατεία επειδή μάλλον αυτό συμβαίνει.  ;D

ΕΣΥ φταις  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω τοσα χρονια στο ιντερνετικο κουρμπετι εδω ειδα αυτο το ΟP lol...

Τεσπα, στον ΝΟΙΖ απαγορευεται να γραφουμε για σπασμενα/πειρατικα προγραμματα. Αυτα στην περιπτωση που τα Cubase/Sonar/Protools σου ειναι τετοια. 8)

 

Ευχαριστω για την παρατηρηση και σενα και του φιλου πιο πανω... Αν και του φιλου πιο πανω φανηκε 'ΚΑΠΩΣ' (απο την στιγμη που εβγαλε 'αυθαιρετα' συμπερασματα).

 

Εγω μιλησα γενικα για Cubase/Sonar και κτλ κτλ και την συνυπαρξη τους σε ενα pc.

 

Δεν χρειαζοταν να διαβασω τους κανονες για κατι αρκετα αυτονοητο...

 

Η Asus Xonar D2X ειχε μεσα : Ableton Live 6 Lite , Valuable Cakewalk Sonar LE, Dimesion LE, and Project5 LE

Η M-audio audiophille 24/96 ειχε μεσα : Ableton Live Lite και ProTools

Το M-audio keystation που ειχα παλιοτερα ειχε μεσα : Cubase και Fruityloops (αν θυμαμαι καλα)

 

Παντως να πω οτι σαν καινουριος στο site/forum αυτο ,οτι τον βρισκω λιγο 'αυστηρο' αυτο τον κανονα.... μιλωντας παντα μεσα απο την καθημερινη μου ενασχωλησε με 2-3 forum υπολογιστων... σκεφτειτε εκει αν υπηρχε αυτος ο κανονας τι θα γινοταν.

 

Και τελος... μιλωντας παλι για εκαστοτε forum μπορει οι περισσοτεροι χρηστες να ειναι 'πειρατες' αλλα στις αγγελειες πουλανε πααααααααααααααααρα πολλα αυθεντικα προγραμματα... ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΕΔΩ ,ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΥΣΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ??? Σαν τα ματια τους θα τα εχουν ολα τα 'ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ' τους προγραμματακια ε?

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να δουλεύεις με 40 DAWs ταυτόχρονα, διάλεξε ένα και μάθε το καλά, και στην πορεία αν δε σε καλύπτει εντελώς κάνεις upgrade σε κάποια καλύτερη και ακριβότερη version.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει που κάθεσαι και απολογείσαι..

 

Γαμάτη η λογική "έχει 4 λογισμικά άρα σπασμένα και τα 4 - κάνει μπαμ" που οδηγεί στο "φίλε διάβασε τους κανόνες, κλέφτη - ε κλέφτη και ζήτα προκαταβολικά συγνώμη για κάτι που δεν είπες".. Από δω και στο εξής θα μπαίνω στα κιθαριστικά θέματα, κι όποιον βλέπω με 4 κιθάρες θα τον κράζω ως κλέφτη και θα προτείνω τη διαπόμπευσή του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@manosx : παλιοτερα οταν πηγαινα ωδειο ,ο καθηγητης μου κιθαρας που ειχε τελειωσει και SAEE Αγγλιας ηταν σε μια μονιμη ΦΙΛΙΚΗ ΠΑΝΤΑ κοντρα με ενα συμμαθητη/φιλο μου (που ηξερε τα απιστευτα απο Pc/δικτυα/Μουσικη) για το Cubase και το Cakewalk ,ωσπου καποια στιγμη ο καθηγητης μου δοκιμασε το Cakewalk... Ξεχασε την υπαρξη του Cubase.

 

Εκτοτε ειμαι με το μεγαλο διλημμα ...

 

 

@NoIzY : Δεν θεωρω οτι απολογουμε. Απλα σαν καινουριος στο forum προσπαθω να ειμαι ευγενικος.... :) Κατα τα αλλα +1000 like σε αυτο που ειπες.

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει κανενα ...διλημμα,ολα τα daw σε αυτο το επαγγελματικο επιπεδο ειναι εξαιρετικα και δεν υπαρχει "καλυτερο",το 99,9% των χρηστων απλα μενει σε ΕΝΑ daw που ειναι αυτο που ετυχε να μαθει πρωτο και απλα ακολουθει τα updates του  

 

Το γεγονος οτι τον...φοβερο και τρομερο καθηγητη σου τον εντυπωσιασε το SONAR δεν σημαινει οτι θα εντυπωσιασει και...εσενα...(και εμενα μου αρεσει το SONAR & το χρησιμοποιω με θρησκευτικη ευλαβεια αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι...καλυτερο απο αλλα daw, εχω γνωστους και φιλους με τεραστια πειρα στην παραγωγη και την ηχοληψια που ουτε να το δουν δεν θελουν για τον απλο λογο οτι δεν θελουν να χασουν το χρονο τους...μαθαινοντας το,οπως αλλωστε δεν θελω να χασω και εγω τον χρονο μου μαθαινοντας Cubase ή Pro Tools   )

 

Σου ξαναλεω λοιπον να κανεις αυτο που ειναι και το πιο λογικο αλλα και αυτο που θα σε γλυτωσει απο πολυ ΧΑΜΕΝΟ χρονο...μαθε ΕΝΑ daw ΚΑΛΑ και ασε τα 4 με 5 διαφορετικα daw στο ιδιο pc ...δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμμια λογικη και σημασια..

 

& μια και σου αρεσει το SONAR θα χαρεις να μαθεις οτι ο Thomann σκοτωνει το Χ1 producer  στα 180 ευρω περιπου.... αξιζει να το παρεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει κανενα ...διλημμα,ολα τα daw σε αυτο το επαγγελματικο επιπεδο ειναι εξαιρετικα και δεν υπαρχει "καλυτερο",το 99,9% των χρηστων απλα μενει σε ΕΝΑ daw που ειναι αυτο που ετυχε να μαθει πρωτο και απλα ακολουθει τα updates του  

 

Το γεγονος οτι τον...φοβερο και τρομερο καθηγητη σου τον εντυπωσιασε το SONAR δεν σημαινει οτι θα εντυπωσιασει και...εσενα...(και εμενα μου αρεσει το SONAR & το χρησιμοποιω με θρησκευτικη ευλαβεια αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι...καλυτερο απο αλλα daw, εχω γνωστους και φιλους με τεραστια πειρα στην παραγωγη και την ηχοληψια που ουτε να το δουν δεν θελουν για τον απλο λογο οτι δεν θελουν να χασουν το χρονο τους...μαθαινοντας το,οπως αλλωστε δεν θελω να χασω και εγω τον χρονο μου μαθαινοντας Cubase ή Pro Tools   )

 

Σου ξαναλεω λοιπον να κανεις αυτο που ειναι και το πιο λογικο αλλα και αυτο που θα σε γλυτωσει απο πολυ ΧΑΜΕΝΟ χρονο...μαθε ΕΝΑ daw ΚΑΛΑ και ασε τα 4 με 5 στο ιδιο pc ...δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμμια λογικη και σημασια..

 

Μα δεν ειπα οτι θα μεινω επαοριστο με ολα αυτα... αλλα οπως και πχ με τα προγραμματα ζωγραφικης και επεξεργασια φωτο η βιντεο ολοι δοκιμαζουν 2-3 μεχρι να δουν πιο τους 'καθεται' καλυτερα. Με το σκεπτικο αυτο ξεκινησα και γω...

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμάτη η λογική "έχει 4 λογισμικά άρα σπασμένα και τα 4 - κάνει μπαμ" που οδηγεί στο "φίλε διάβασε τους κανόνες, κλέφτη - ε κλέφτη και ζήτα προκαταβολικά συγνώμη για κάτι που δεν είπες".. Από δω και στο εξής θα μπαίνω στα κιθαριστικά θέματα, κι όποιον βλέπω με 4 κιθάρες θα τον κράζω ως κλέφτη και θα προτείνω τη διαπόμπευσή του!

Το προβλημα (με την δικη μου τοποθετηση) προκυπτει απο το οτι δεν αναφερθηκαν οι εκδοσεις. Αν αναφεροντουσαν να εισαι σιγουρος οτι δεν θα εκανα το παραπανω σχολιο.

  Σε πληροφορω ομως οτι 99,9 % οταν ενα θεμα ξεκιναει οπως το ξεκινησε ο Dark Oblivion καταληγει σε κλειδωμα για τον λογο που ανεφερα και αρχικα.(Οτι δλδ απαγορευεται η συζητηση για πειρατικο υλικο)

  Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι με το να μπαινεις στον υπολογιστη σου 1 ωρα και να κανεις "download μια κιθαρα" ειναι το ιδιο......τοτε παω πασο.....

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι δοκιμαζουν 2-3 μεχρι να δουν πιο τους 'καθεται' καλυτερα. Με το σκεπτικο αυτο ξεκινησα και γω...

 

αν δεν κανω λαθος μας ειπες οτι τα εχεις ολα ηδη και τα εχεις δοκιμασει,οποτε φανταζομαι οτι θα εχεις καταληξει σε αυτο που προτιμας.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου