Προς το περιεχόμενο

Μεταλλικές πένες / κέρματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπαα, εγώ δεν έχω σπάσει χορδή παίζοντας με κέρμα και τελευταία το χρησιμοποιώ πολύ. Αλλά έτσι κι αλλοιως αξίζει να το δοκιμάσεις κι ας πληρώσεις και καμία χορδή παραπάνω. Α, και μην σταθείς στον καθαρό ήχο, με λίγο (ή και...πολύ) overdrive γίνονται θαύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκτος απο κερματα που το καθενα βγαζει και διαφορετικο ηχο

μου αρεσει να παιζ και με την πισω πλευρα των κλειδιων,με το καπακι του μιλκο Lol,

με το τσιγκινο καπακι της coca cola ,με στυλο ακομη και με τη συσκευασια

προφυλακτικου εχω προσπαθήσει.  ::)

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομη και με τη συσκευασια

προφυλακτικου εχω προσπαθήσει.  ::)

Φανταζομαι θα γλιστραγε ε ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιζω με αυτες http://www.thomann.de/gr/dunlop_stainless_steel_051_pick.htm εδω και χρονια ή πιο σωστα με τη πρωτη απο τις πεντε που αγορασα αφου δεν εχει καμια φθορα. Ο ηχος ειναι πιο διαφανος/καθαρος, εγω ακουω διαφορα οπως και φιλοι που προτιμουν τις δικες τους μη μεταλλικες...καθαρα θεμα γουστου. Μη φανταστεις τεραστια διαφορα αλλα νομιζω οι περισσοτεροι αν παιξουν σε καθαρο ενισχυτη θα ακουσουν μια διαφορα.

 

Τη συγκεκριμενη τη βρισκω πολυ βολικη γιατι ειναι λεπτη και μου ειναι πολυ βολικη για ακορντα. Επισης δε λυγιζει καθολου οποτε μπορω να παιξω και πολυ σκληρα ειδη μουσικης χωρις κανενα προβλημα. Για το σπασιμο χορδων οφειλεται αποκλειστικα ο παικτης και το στυλ του, προσωπικα εχω να σπασω χορδη πανω απο 15 χρονια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος ειναι φοιτητης καταλαβαινει τι βαρεμαρα ειναι να ψαχνεις τις πενες που εχεις

χασει, στο πατωμα αν και γνωριζεις οτι ειναι κατω απο το κρεβατι σου αλλα βαριεσαι

να το σηκωσεις.

 

Γι αυτο παιζουμε με οτι να ναικαι οταν δεν εχουμε ουτε κερμα κοντα φτιαχνουμε

και γ*** τα δαχτυλα ,αν και δεν ειναι τοσο για ηλετρικη φαση.

 

Εχω χρησιμοποιησει σχεδον τα παντα που ειναι πρακτικα για πενα.

Το 20 λεπτο βγζει τον καλυτερο ηχο

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιζω με αυτες http://www.thomann.de/gr/dunlop_stainless_steel_051_pick.htm εδω και χρονια ή πιο σωστα με τη πρωτη απο τις πεντε που αγορασα αφου δεν εχει καμια φθορα. Ο ηχος ειναι πιο διαφανος/καθαρος, εγω ακουω διαφορα οπως και φιλοι που προτιμουν τις δικες τους μη μεταλλικες...καθαρα θεμα γουστου. Μη φανταστεις τεραστια διαφορα αλλα νομιζω οι περισσοτεροι αν παιξουν σε καθαρο ενισχυτη θα ακουσουν μια διαφορα.

 

Τη συγκεκριμενη τη βρισκω πολυ βολικη γιατι ειναι λεπτη και μου ειναι πολυ βολικη για ακορντα. Επισης δε λυγιζει καθολου οποτε μπορω να παιξω και πολυ σκληρα ειδη μουσικης χωρις κανενα προβλημα. Για το σπασιμο χορδων οφειλεται αποκλειστικα ο παικτης και το στυλ του, προσωπικα εχω να σπασω χορδη πανω απο 15 χρονια.

 

 

 

Αυτές είναι αρχηγέ μου ,τανκ γιου  :D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου