Προς το περιεχόμενο

Korg i30 με καμμένη οθονη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους...εχω ενα Korg i30 και μου εχει καει η οθονη...υπαρχει περιπτωση να γνωριζει καποιος κατι και αν ναι ποσο?Ευχαριστω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όταν λες έχει καεί, εννοείς: α) δεν ανάβει το backlight (το φως) με αποτέλεσμα να είναι σκοτεινή ή β) δεν δείχνει καθόλου γράμματα ή γ) και τα δύο;

Για ανταλλακτικά - επισκευή μπορείς να ρωτήσεις αρχικά στο Bon Studio, αν το αναλαμβάνουν λόγω παλαιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μου εχουν καει και τα δυο.Με την ΒΟΝ επικοινωνισα και δεν ειχα αποτελεσμα οπως ειπεσ λογο παλαιοτητας.και ειναι κριμα γιατι το οργανο δουλευει κανονικα κατα  τα αλλα.αν ακουσεις κατι η εχεις κατι στα υποψιν σου ειμαι ολος ματια!!! ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι τα Trinity, i30 & Triton Classic μοιράζονται την ίδια οθόνη αφής, οπότε απλώς θα πρέπει να ψάξεις για ανταλλακτικό και να βρεις και έναν μάστορα να σου κάνει την εργασία, πρέπει να ανοιχτεί όλο το όργανο για να αντικατασταθεί η οθόνη.

 

Μπορείς να παραγγείλεις από εδώ http://www.instrumentalparts.com/kotrsppa.html, αλλά ψάξε πρώτα μπας και βρεις spares από Ελλάδα όλο και κάπου κάτι θα υπάρχει.

 

Υπόψιν η οθόνη καινούργια με την εργασία θα ξεπεράσει τα 300Ε οπότε ίσως θα έπρεπε πρώτα να ψάξεις για μεταχειρισμένη.

 

Δεν νομίζω ότι φτιάχνεται επειδή είναι touch screen χρειάζεται ολόκληρη αντικατάσταση.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
...βασικα μου εχουν καει και τα δυο...
Το έχει ανοίξει - πειράξει κάποιος;

 

...κατα  τα αλλα.αν ακουσεις κατι η εχεις κατι στα υποψιν σου ειμαι ολος ματια...
Σε ποιά πόλη είσαι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου