Προς το περιεχόμενο

Στησιμο για επαγγελματικο home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υμαρτον!!!!!!! Ειναι δυνατον να το αφηνεται να συνεχιζει αυτο???? Εχει να κανει πλεον οχι μονο με τους κανονες του φορουμ αλλα και θεματα νομιμοτητας αλλα και δεοντολογιας....το θεωρειται σωστο να λεγονται τετοια πραγματα αλλα και να του δινεται και συμβουλες κιολας..... ακου εκει "πιο επαγγελματικο home studio" , για να παιρνει πιο φθηνα δουλειες....τι να πω ....λυπαμαι....

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν θεωρείς ότι κάτι δεν πάει καλά, πάτα το "αναφορά στο συντονιστή" κάτω δεξιά απ'το ποστ.

 

Δε βλέπω πάντως πως παραβαίνει τους κανόνες του φόρουμ...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλέπω πάντως πως παραβαίνει τους κανόνες του φόρουμ...

 

τωρα?.... βλεπεις κατι?

 

10. Απαγορεύεται οποιαδήποτε αντιγραφή, διανομή, μεταφορά, μεταποίηση, μεταπώληση, δημιουργία παραγωγής εργασίας ή παραπλάνηση του κοινού. Τυχόν αναπαραγωγή επανέκδοση, φόρτωση, ανακοίνωση, διάδοση ή μετάδοση ή οποιαδήποτε άλλη χρήση του περιεχομένου μας με οποιονδήποτε τρόπο ή μέσο για εμπορικούς ή άλλους σκοπούς επιτρέπεται μόνο κατόπιν προηγούμενης γραπτής άδειας του Noiz.gr ή οιουδήποτε άλλου δικαιούχου των πνευματικών δικαιωμάτων.

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!!εδω και καιρο σκεφτομαι να στησω ενα πιο επαγγελματικο home studio.

Ρε Χρηστάρα...μην τρελλαίνεσαι!!! Το παλικάρι είπε σκέφτομαι...Από το σκέφτομαι μέχρι το ελάτε ανοίξαμε...έχει δρόμο... ;)

Συνέχισε να παίζεις εσύ τις μουσικές σου

 

ΥΓ. Το Η-μαρτον είναι με Η ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Το Η-μαρτον είναι με Η 

 

Εισαι θεος!!!!  ;D ;D ;D

 

Ειναι μεγαλη κουβεντα παντως ολο αυτο .....εκτος απο της μουσικες που τοσο αγαπω , σου θυμιζω πως ειναι η δουλεια μου αυτη, εχω επαγγελματικο studio, και επισης εχω ριξει πολυ δουλεια και χρηματα για να φτασω στο σημειο να ζηταω λεφτα ειτε για της υπηρεσιες μου ειτε απλα για τον χωρο μου....μην σου βαλω τα ΤΕΒΕ και τα λοιπα........οποτε καταλαβαινεις πως ακουγεται ολο αυτο....anyway...οποιος καταλαβε , καταλαβε........

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μεγαλη κουβεντα παντως ολο αυτο .....εκτος απο της μουσικες που τοσο αγαπω , σου θυμιζω πως ειναι η δουλεια μου αυτη, εχω επαγγελματικο studio, και επισης εχω ριξει πολυ δουλεια και χρηματα για να φτασω στο σημειο να ζηταω λεφτα ειτε για της υπηρεσιες μου ειτε απλα για τον χωρο μου....μην σου βαλω τα ΤΕΒΕ και τα λοιπα........οποτε καταλαβαινεις πως ακουγεται ολο αυτο....anyway...οποιος καταλαβε , καταλαβε........

Είναι όντως μεγάλη κουβέντα...αλλά και μία πραγματικότητα. Όσο πάνε έτσι τα πράγματα...τόσο περισσότερη "ανθρωποφαγία" θα γίνεται σε υπηρεσίες και τιμές. Όλοι καθημερινά έχουμε τέτοια φαινόμενα στην εργασία μας.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Υμαρτον!!!!!!! Ειναι δυνατον να το αφηνεται να συνεχιζει αυτο???? Εχει να κανει πλεον οχι μονο με τους κανονες του φορουμ αλλα και θεματα νομιμοτητας αλλα και δεοντολογιας....το θεωρειται σωστο να λεγονται τετοια πραγματα αλλα και να του δινεται και συμβουλες κιολας..... ακου εκει "πιο επαγγελματικο home studio" , για να παιρνει πιο φθηνα δουλειες....τι να πω ....λυπαμαι....

Κάτσε μισό λεπτό όμως...

 

Εδώ είναι το νοιζ και είναι ένα φόρουμ για μουσικούς. Το να συζητήσουμε για ΤΕΒΕ (ΟΑΕΕ), δικαιώματα, νομικά ζητήματα, κλπ είναι δύσκολο, αν και προκύπτει κατά καιρούς κάτι τέτοιο.

 

Το αν θα κάνει ένας μεγάλος άνθρωπος μια κίνηση και θα ξοδέψει χιλιάδες ευρώ, τελικά είναι δικό του θέμα, όπως και δική του ευθύνη να καταλάβει αν αυτό που πάει να κάνει είναι λογικό ή όχι.

 

Το να συζητάει κάποιος κάποια γενικά προϊόντα με τα οποία δεν έχει σχέση δεν είναι δα και αμαρτία. Αλλιώς να σβήσουμε και ΟΛΑ τα βίντεο του youtube γιατί αποτελλούν έμεση διαφήμιση για τον κάθε καλιτέχνη, κλπ...

 

νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι αμαρτια , οπως και δεν ειναι και εκει το προβλημα . Το προβλημα ειναι οταν θες να ξεφτιλισεις εντελως μια υπηρεσια. Εκει εχω προβλημα.

Απο εντελως επαγγελματικης αποψης θα σου πω κατι, σαν ιδιοκτητης studio αλλα και σαν ηχοληπτης δεν μπορω να πω σε καποιον φιλε μην κανεις home studio ειναι αμαρτια ειναι αντιδεολογικο και τα ρεστα, ως εκει μια χαρα. Δεν νομιζεις ομως οτι καποια αντιδραση απο μερους μου ειναι λογικη οταν θελει να βγαλει και λεφτα ξεφτιλιζοντας της τιμες? και με ενα τοσο ερασιτεχνικο μεσο? νομιζω γινομαι κατανοητος  ;)

 

οσο αναφορα το youtube δεν εχω προβλημα ας ειναι. ετσι και αλλιως εχω ανεβασει πολλες φορες και mp3s τα οποια ειναι και δωρεαν για οποιον θελει να τα παρει..... ;D ;D ;D

 

Δεν νομιζω να ειμαι παραλογος  :)

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Οχι δεν ειναι αμαρτια , οπως και δεν ειναι και εκει το προβλημα . Το προβλημα ειναι οταν θες να ξεφτιλισεις εντελως μια υπηρεσια. Εκει εχω προβλημα.

Απο εντελως επαγγελματικης αποψης θα σου πω κατι, σαν ιδιοκτητης studio αλλα και σαν ηχοληπτης δεν μπορω να πω σε καποιον φιλε μην κανεις home studio ειναι αμαρτια ειναι αντιδεολογικο και τα ρεστα, ως εκει μια χαρα. Δεν νομιζεις ομως οτι καποια αντιδραση απο μερους μου ειναι λογικη οταν θελει να βγαλει και λεφτα ξεφτιλιζοντας της τιμες? και με ενα τοσο ερασιτεχνικο μεσο? νομιζω γινομαι κατανοητος  ;)

Αααα... Τώρα κατάλαβα.

 

Σόρρυ κατάλαβα κάτι άλλο.

 

κοιταξέ εγώ ως συνθέτης τι να πω; Αν εσύ έχεις για ανταγωνισμό το "home studio" του όποιου εγώ έχω απέναντί μου τους bedroom composers που επιπλέον έχουν κατεβάσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ πειρατικά και σπασμένα και την μπαίνουν σε εμένα που αγοράζω ότι μπορώ με τα χρήματα που βγάζω! Έχω δει ανθρώπους να προσφέρουν κομμάτια για 5$ σε game developer. Χέσε με μετά να βγάλω εγώ κάτι...

 

Όμως να που γίνεται: Η διαφορά στην ποιότητα και στον επαγγελματισμό φαίνεται απο χιλιόμετρα μακριά!

 

Το να σταματήσεις αυτούς που διαλύουν την αγορά με τις φθηνές τιμές και αντιδεοντολογικές πρακτικές τους είναι δύσκολο (αν και μαζί σου), αλλά και πάλι ξεχωρίζεις για τον επαγγελματισμό σου και το όλο σύνολο απέναντί αυτών.

 

(Μιλάω γενικά όχι προσωπικά για εσένα, ή εμένα ή τον ΟΠ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εντελως επαγγελματικης αποψης θα σου πω κατι, σαν ιδιοκτητης studio αλλα και σαν ηχοληπτης δεν μπορω να πω σε καποιον φιλε μην κανεις home studio ειναι αμαρτια ειναι αντιδεολογικο και τα ρεστα, ως εκει μια χαρα. Δεν νομιζεις ομως οτι καποια αντιδραση απο μερους μου ειναι λογικη οταν θελει να βγαλει και λεφτα ξεφτιλιζοντας της τιμες? και με ενα τοσο ερασιτεχνικο μεσο?

Αμα θελει να βγαλει λεφτα, ας βγαλει. Αρκει να το κανει νομιμα. Να το κανει "επαγγελματικα" δηλαδη και οχι να τα παιρνει "μαυρα" οπως αφηνεται να εννοηθει. Περα απ'αυτο, το τι τιμες θα ζηταει ειναι αλλη ιστορια. Οι τιμες παιζουν απο στουντιο σε στουντιο, αλλα λεφτα ζηταει το Oceanway Studio και αλλα το...George321way Studio. 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου