Προς το περιεχόμενο

Στησιμο για επαγγελματικο home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Αμα θελει να βγαλει λεφτα, ας βγαλει. Αρκει να το κανει νομιμα. Να το κανει "επαγγελματικα" δηλαδη και οχι να τα παιρνει "μαυρα" οπως αφηνεται να εννοηθει. Περα απ'αυτο, το τι τιμες θα ζηταει ειναι αλλη ιστορια. Οι τιμες παιζουν απο στουντιο σε στουντιο, αλλα λεφτα ζηταει το Oceanway Studio και αλλα το...George321way Studio. 

Δε νομίζω ότι αφήνεται να εννοείται κάτι τέτοιο (μαύρα κοκ)...

 

Απ'την άλλη ο ίδιος ο wyndorf λέει μόνος του "με τόσο ερασιτεχνικά μέσα" το οποίο και σημαίνει κάτι για την ποιότητα του τελικού προϊόντος: Πρόβλημα; Κανένα κατ'εμε, όπως είπα και παραπάνω! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε νομίζω ότι αφήνεται να εννοείται κάτι τέτοιο (μαύρα κοκ)...

Εγω ετσι καταλαβαινω την ενσταση του Wyndorf, διοτι ειναι και το μονο σημειο που μπορει να εχει ενσταση. Αν λοιπον δεν παιζουν "μαυρα" χρηματα και ολα γινουν νομιμα, δεν μας πεφτει λογος για τις τιμες που θα ζηταει ο (καθε) George321 απο το μικρο στουντιο του.

 

Οι τιμες φανταζομαι θα ειναι αναλογες με τον εξοπλισμο και τις υπηρεσιες που θα προσφερει, απο κει και περα ειναι θεμα των μουσικων το ποιο στουντιο θα διαλεξουν να ηχογραφησουν αναλογα με την τσεπη τους και τα αποτελεσματα που θελουν να εχουν.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θελει να βγαλει λεφτα, ας βγαλει. Αρκει να το κανει νομιμα.

 

Μαζι σου!!!! εξου και η αναφορα μου περι ΤΕΒΕ και λοιπα οπως ειπα......εκει ειναι και μερος του προβληματος μου, οσο αναφορα της τιμες ο καθενας χρεωνει αναλογα με αυτα που παρεχει οσο σε υλικοτεχνικο αλλα οσο και σε ανθρωπινο δυναμικο και καπου εκει τελειωνει και το ολο θεμα..... αλλα οχι και ολα μαυρα ρε μεγαλε....

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συγνωμη και πάλι... Από ένα θρεντ βγάλαμε συμπέρασμα ότι ο άνθρωπος (με 17 πόστς) θα τα παίρνει μαύρα;

 

μου φαίνεται σχεδόν προσβλητικό για παραπάνω από έναν λόγους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν εβγαλα κανενα συμπερασμα, περιμενω τον George321 να μας ξεκαθαρισει τι σκεφτεται να κανει με το στουντιο του.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Περιμένετε ένας άνθρωπος να βγει δημοσίως και να πει ότι θα τα παιρνει μαύρα; Για οποιονδήποτε λόγο. ή ακόμη και ιδιωτικά;

 

Και τέλος πάντων, η ΣΔΟΕ μπορεί να ασχοληθεί με το θέμα (που ΔΕΝ υπάρχει θέμα), εμείς εδώ σε ένα νέο μέλος τι δουλειά έχουμε να του βγάζουμε τέτοια πράγματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένετε ένας άνθρωπος να βγει δημοσίως και να πει ότι θα τα παιρνει μαύρα;

Ναι.meditate.gif

 

Και τέλος πάντων, η ΣΔΟΕ μπορεί να ασχοληθεί με το θέμα (που ΔΕΝ υπάρχει θέμα)...

Πως εισαι ΤΟΣΟ σιγουρος?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαίνεται σχεδόν προσβλητικό για παραπάνω από έναν λόγους...

 

μα και εμενα το post αυτο μου φαινεται προσβλητικο για παραπανω απο ενα λογους τους οποιους εξηγω κι ολας .....anyway....

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι σου!!!! εξου και η αναφορα μου περι ΤΕΒΕ και λοιπα οπως ειπα......εκει ειναι και μερος του προβληματος μου, οσο αναφορα της τιμες ο καθενας χρεωνει αναλογα με αυτα που παρεχει οσο σε υλικοτεχνικο αλλα οσο και σε ανθρωπινο δυναμικο και καπου εκει τελειωνει και το ολο θεμα..... αλλα οχι και ολα μαυρα ρε μεγαλε....

 

O wyndorf πιστευω οτι αναφερθηκε στον υγιη ανταγωνισμο, πραγμα πολυ λογικο. Απο την στιγμη που δεν εχεις να καλυψεις λειτουργικα εξοδα οπως πολυ σωστα ανεφερε (ΤΕΒΕ, ΑΠΟΔΟΣΗ ΦΠΑ και αλλα που εχουν σχεση με την λειτουργια ενος στουντιο) η τιμολογηση μιας δουλειας απο εναν ερασιτεχνη και εναν επαγγελματια ειναι ανιση. Εχουμε μπαντες που μας λενε οτι ειμαστε το πρωτο στουντιο που τους κοβουν αποδειξη για προβα, οποτε φαινομαστε ακριβοι διχως να ειμαστε αφου πληρωνουν ΦΠΑ. Καλο ειναι που αναφερθηκε ωστε ο George321 να υπολογισει και αυτους τους οικονομικους παραγοντες ως εξοδα επενδυσης.

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μα και εμενα το post αυτο μου φαινεται προσβλητικο για παραπανω απο ενα λογους τους οποιους εξηγω κι ολας .....anyway....

Το δικό μου?!?!?!  ???

 

τέλος πάντων, αυτό που βλέπω είναι ότι υπάρχει μία de facto αμφιβολία των προθέσεων του george και μάλιστα χωρίς κανένα λόγο σχεδόν κατηγορείται για μη κόψιμο αποδείξεων, κλπ... ή για αποφυγή ασφάλισης...

 

Και πάλι αν κατάλαβα κάτι λάθος ζητάω συγνώμη αλλά ενώ στην αρχή είπα αυτά που λέει ο Νίκος από πάνω, μετά αναφέρθηκαν τα μαύρα χρήματα το ΤΕΒΕ, κοκ...

 

Για άλλη μιά φορά μπορεί να μη καταλαβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου