Προς το περιεχόμενο

Boss GT-8 VS Boss GT-10



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια, ευχαριστω πολυ.

Κριμα ομως, ειμαι Κρητη. :P Παντως GT-10 εχει ενας φιλος για να δοκιμασω απλα δεν εχει γινει ακομα.

 

BTW ακουσα σε κατι βιντεο και τις Line 6 HD400 'κ 500. Δε 'ν' κακες...

 

ενημερωτικα και την 8 και την 10 τις ειχα παρει απο ξενερωμενους ιδιοκτητες μιας και ηταν "χαλια ψηφιακουρες" και φυσικα με εκαναν εφτυχη κατοχο σε πολυ χαμηλη τιμη!!! Ελπιζω ο φιλος σου να ξερει να την δουλευει σωστα και να μην σου δειξει κατι "κακο"

 

και η HD μια χαρα εφεδιερες ειναι αλλα ποιο τσιμπιμενες σε τιμη τουλαχιστον ΜΤΧ...βεβαια το ιδιο ισχυει και για αυτες οπως για καθε πολυεφε! Διαβασμα-ψαξιμο-ρυθμιση! ;)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με στεναχώρησε αυτό που έγραψες. Για περίπου 4 δευτερόλεπτα.

 

Άντε στο καλό αγοράκι μου.  ;)

 

Δε μιλούσα σε σένα αλλά σαν πραγματικό attention whore έπρεπε να πεταχτείς να κάνεις το κομμάτι σου ;) Χαίρομαι που δεν έβαλες και τα κλάματα! Back on topic now please, thank you.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είναι τα πράγματα.

 

Αν βρεις κάποιο από τα δύο σε καλή τιμή, χτύπα το αλύπητα, "λέει".

 

Τώρα αν έχεις κάρτα ήχου, οι διαφορές μεταξύ τους είναι μικρές (εκτός του usb).

 

Έχω το gt-8, και θα ήθελα να έχω άλλο ένα, να το βάλω σαν ξεχωριστό εφφέ (ολόκληρο το patch που θα έχει) στο πρώτο (ναι, είμαι "άρρωστος"), πχ για να έχω τέσσερα delay.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλούσα σε σένα αλλά σαν πραγματικό attention whore έπρεπε να πεταχτείς να κάνεις το κομμάτι σου ;) Χαίρομαι που δεν έβαλες και τα κλάματα! Back on topic now please, thank you.

 

Βρε, ακόμη εδώ είσαι;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ενα σημαντικο, κατα τη γνωμη μου, προτερημα της 10 εναντι της 8 ειναι οτι η 10 δουλευει με ενα κλασικο 9v τροφωδοτικο ενω η 8 εχει ενα αλλο ιδιαιτερο (δεν θυμαμαι ακριβως voltage. νομιζω 18V)...αν το ξεχασεις σπιτι στην προβα η στο live θα καταλαβεις ποσο σημαντικο ειναι αυτο.... ;D ;D ;D

 

Επισης η 10 εχει ενα παρα πολυ καλο γραφικο wizard για να φτιαξεις ηχους το οποιο δουλευει πολυ καλα! στην 8 εχει καποια preset αμφιβολου αποτελεσματος...

 

Γενικα το γραφικο περιβαλον της 10 ειναι ποιο ευκολο για τον αδαη στη χρειση απο οτι το text της 8 (θυμαμαι οτι παιδευομουν 2 μερες μονο για να καταλαβω πως δουλευαν τα assing στην 8...χαχαχαχα :o :o :o)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης και η GT8 και η GT10 έχουν dual preamps σε παράλληλη σύνδεση αλλά μόνο η 10 έχει και dual effects chain, κάτι που δίνει μεγάλη ευελιξία, ανάλογα βέβαια τι θέλεις να κάνεις και τι απαιτήσεις έχεις.

 

Δεν ξέρω και οι ουρές των delay ανάμεσα στα patches αν συνεχίζονται ή κόβονται απότομα στην GT8, η GT10 υποστηρίζει σίγουρα spillover.

 

Ρίξε μια ματιά στα manuals και των δύο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι, γραφετε κι αλλα... τεινω προς την GT-10... + οτι παιρνω χρησιμες πληροφοριες :)

Τωρα για τα offtopic, μην χαλατε το θεμα. Ελεος ! (Troooooooooooll)χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου