Προς το περιεχόμενο

French Guitar Contest 2 - hyperpanos


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε θα πω πολλά,δε χρήζει ανάλυσης η προσπάθειά σου,ήταν απλά συγκλονιστική.Αν δεν έχει περάσει το deadline,στείλε τη στο διαγωνισμό οπωσδήποτε!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Βασίλη  :).

Δεν νομίζω να το στείλω, έχω πει ότι παίζω εκτός από την αγάπη μου για την μουσική, για την καλή "ψυχική μου υγεία"  ;D, μην με βάζεις σε διλήμματα  ;) ;D ;D ;D 

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε θα πω πολλά,δε χρήζει ανάλυσης η προσπάθειά σου,ήταν απλά συγκλονιστική.Αν δεν έχει περάσει το deadline,στείλε τη στο διαγωνισμό οπωσδήποτε!!!

πολύ σωστά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο. Μπραβο παιχταρα.

Θα συμφωνησω με τον Gvour για την βελτιωση σου. Εισαι πολυ καλος.

Μπραβο ρε φιλε keep walking.

 

Σε ευχαριστώ πολύ Βασίλη  :).

Δεν νομίζω να το στείλω, έχω πει ότι παίζω εκτός από την αγάπη μου για την μουσική, για την καλή "ψυχική μου υγεία"  ;D, μην με βάζεις σε διλήμματα  ;) ;D ;D ;D 

Με το να το στειλεις δεν ανερεις τα αλλα. Γι αυτο στειλε το.

Ειμαστε πολλοι και εισαι ενας. Αποφασισαμε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο έμεινα με ανοιχτό το στόμα! :o

Είναι απίστευτο αυτό που άκουσα, και όντως είσαι πια "αλλιώς" μουσικά, και όχι απλώς κιθαριστικά, ναι, μουσικά πλέον.

 

Θέλω να σταθώ σε κάποια πράγματα που με εξέπληξαν.

 

Πολύ σωστά, όπως έθιξε ο gvour, στήνεις τα θεμέλια, χτίζεις πάνω τους όπως πρέπει, και "χειρίζεσαι" πια το εποικοδόμημα αυτό που εσύ δημιούργησες με θαυμαστό τρόπο.

 

Υπάρχει "εσωτερική λογική" σε όλο σου το παίξιμο, ειρμός, η μια φράση φέρνει την άλλη, τίποτα από όλα αυτά δεν θυμίζει ότι το προσπαθείς αυτό, φαίνεται ότι έρχεται εντελώς φυσιολογικά.

 

Πολύ όμορφες παραλλαγές σε συνεχή θέματα που ξεπηδούν από το σόλο σου (μεγάλη υπόθεση αυτό), και μπλέκεται αριστοτεχνικά το ένα με το άλλο, χωρίς τίποτα να θυμίζει "άσκηση" ή "μαθητεία" και προσπάθεια εφαρμογής τους.

 

Όλα αυτά (και πολλά άλλα βέβαια) είναι τα βασικά χαρακτηριστικά του καλού phrasing (έχω κόλλημα με αυτό), που για μένα είναι το πιο σημαντικό.

 

Και τέλος, μου φαίνεσαι πλέον χαλαρός, τόσο ώστε να ελέγχεις εσωτερικά (χωρίς να ξέρεις και εσύ ο ίδιος πώς) το τι και το πώς θα βγάλεις προς τα έξω κάθε στιγμή, όντας εσύ, ο Πάνος, και όχι ο καράφλας, ο μαλλιαρός ή όποιος άλλος.

 

Αυτό ήθελα από σένα από την πρώτη στιγμή που σε άκουσα και θεώρησα ότι μπορείς χίλιες φορές καλύτερα από αυτό που άκουγα τότε από σένα.

 

Και να που τα κατάφερες!

 

Χίλια μπράβο.

 

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ σωστά !!!

  :)

 

hyperaristos.

Αν και υπερβάλεις, σε ευχαριστώ Νέστορα  :)

Αν και μεγάλο μερίδιοστην όποια βελτίωση μου, είχε η αυστηρή αλλά καλοπροαίρετη και  δίκαιη κριτική σου  ;)

 

Πολυ καλο. Μπραβο παιχταρα.

Θα συμφωνησω με τον Gvour για την βελτιωση σου. Εισαι πολυ καλος.

Μπραβο ρε φιλε keep walking.

Με το να το στειλεις δεν ανερεις τα αλλα. Γι αυτο στειλε το.

Ειμαστε πολλοι και εισαι ενας. Αποφασισαμε ;D

Σε ευχαριστώ πολύ  :)

 

Πάνο έμεινα με ανοιχτό το στόμα! :o

Είναι απίστευτο αυτό που άκουσα, και όντως είσαι πια "αλλιώς" μουσικά, και όχι απλώς κιθαριστικά, ναι, μουσικά πλέον.

 

Θέλω να σταθώ σε κάποια πράγματα που με εξέπληξαν.

 

Πολύ σωστά, όπως έθιξε ο gvour, στήνεις τα θεμέλια, χτίζεις πάνω τους όπως πρέπει, και "χειρίζεσαι" πια το εποικοδόμημα αυτό που εσύ δημιούργησες με θαυμαστό τρόπο.

 

Υπάρχει "εσωτερική λογική" σε όλο σου το παίξιμο, ειρμός, η μια φράση φέρνει την άλλη, τίποτα από όλα αυτά δεν θυμίζει ότι το προσπαθείς αυτό, φαίνεται ότι έρχεται εντελώς φυσιολογικά.

 

Πολύ όμορφες παραλλαγές σε συνεχή θέματα που ξεπηδούν από το σόλο σου (μεγάλη υπόθεση αυτό), και μπλέκεται αριστοτεχνικά το ένα με το άλλο, χωρίς τίποτα να θυμίζει "άσκηση" ή "μαθητεία" και προσπάθεια εφαρμογής τους.

 

Όλα αυτά (και πολλά άλλα βέβαια) είναι τα βασικά χαρακτηριστικά του καλού phrasing (έχω κόλλημα με αυτό), που για μένα είναι το πιο σημαντικό.

 

Και τέλος, μου φαίνεσαι πλέον χαλαρός, τόσο ώστε να ελέγχεις εσωτερικά (χωρίς να ξέρεις και εσύ ο ίδιος πώς) το τι και το πώς θα βγάλεις προς τα έξω κάθε στιγμή, όντας εσύ, ο Πάνος, και όχι ο καράφλας, ο μαλλιαρός ή όποιος άλλος.

 

Αυτό ήθελα από σένα από την πρώτη στιγμή που σε άκουσα και θεώρησα ότι μπορείς χίλιες φορές καλύτερα από αυτό που άκουγα τότε από σένα.

 

Και να που τα κατάφερες!

 

Χίλια μπράβο.

 

 

 

 

Προσπαθώ να παίζω με όσο συναίσθημα πιο πολύ γίνεται. Επειδή έχω βελτιωθεί λιγάκι τεχνικά και επειδή τα χέρια μου περνώντας ο καιρός με πονάνε λίγο λιγότερο, έχω "βοηθηθεί" σε αυτόν τον τομέα. Για αυτό ίσως δεν είμαι πια τόσο σφιγμένος.

Με τιμούν τα λόγια σου φίλε και σε ευχαριστώ πολύ  :)

 

 

 

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος Πάνο και πάλι έγραψες το 01:10 το αγαπημένο μου σημείο από το κομμάτι σου όπως και το δυνατό σβήσιμο στο τέλος  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος Πάνο και πάλι έγραψες το 01:10 το αγαπημένο μου σημείο από το κομμάτι σου όπως και το δυνατό σβήσιμο στο τέλος  ;)

Σε ευχαριστώ Βασίλη  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά μπράβο και από εμένα, μακράν ο΄τι καλύτερο έχεις ανεβάσει.

Έχεις ανέβει πολλά levels σε μικρό χρόνο, και αυτό δείχνει commitment, ταλέντο και αγάπη για το άθλημα.

Συνέχισε, εύγε  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο στο έχω ξαναπεί ότι είσαι εξέλιξη  ;) τ-ρ-ο-μ-ε-ρ-ο!!! φράσεις, feeling , ιδέες, το πιό ωραίο σου και πιό ώριμο από αυτά τουλάχιστον που έχω ακούσει.  8) Ο ήχος που έχεις πιστευώ πως είναι απο τους αγαπημένους μου. εύγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου