Προς το περιεχόμενο

Aluminum-Cone για μεγάφωνα μπάσσου ?


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια είναι η διαφορά απο ένα κλασσικό μεγάφωνο ?

Τα υπέρ και τα κατά ?

 

Βλέπω ότι υπάρχουν σε ενισχυτή μπάσου (behringer συγκεκριμένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια καμπίνα behringer με ένα 15άρι αλουμινένιο. Έχουν περισσότερα πρίμα και πιό έντονο attack από ένα συμβατικό χάρτινο ηχείο! Όμως ταυτόχρονα είναι και πιο "κρύος" ο ήχος τους. Από αξιοπιστία δεν ξέρω, λογικά τα καλής ποιότητας θα αντέχουν... Το δικό μου πάντως καλά κρατεί... 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εταιρια που πρωτη εβγαλε τους αλουμινενιουσ κωνους ειναι η hartke.εχω μια καμπινα 410 xl κ μια 115 xl.ειναι απο τις πλεον χρησιμοποιημενες καμπινες ανα τα ετη απο διαφορους μπασιστες.

το αλουμινιο γενικα θα σουδωσει τα χαρακτηριστικα που περιεγραψε κ ο φιλος πιο πανω.

για behringer γενικα εχω ακουσει τα χειροτερα με γενικο χαρακτηριστικο οτι τα ηχεια απλα..σκανε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιώς η συγκεκρημένη σειρά της behringer είναι πιστή αντιγραφή από καμπίνες hartke.

 

Εγώ θα σου έλεγα να μην πάρεις καμπίνα με αλουμίνιο γιατί συνέχεια θα ψάχνεις από που να κόψεις πρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως αν ψάχνεις για ζεστό ήχο ή τέλοσπάντων για "κλασικό" ροκ ήχο μακριά από το αλουμίνιο! Εμείς από την άλλη είμαστε κάφροι, οπότε... 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου