Προς το περιεχόμενο

Εμπνευση απο ένα εργοστάσιο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο φίλος του γκρουπ μας "The Great Gig", ο Γρηγόρης, επισκέφτηκε προσφατα την Αγγλία, βρήκε ένα τυχαιο κάγκελο και φωτογράφησε εκεί την αφίσα μας. Βλέποντας ομως το τυχαιο εργοστάσιο απο πισω, σκέφτηκα να συνθεσω ενα αλμπουμ, οπου διαφορες κοινωνικες ομαδες θα παρομοιάζονται με ζώα. Το εχω στα σκαρια, έχω γράψει μόνο την εισαγωγη με μια ακουστικη. Αργοτερα θα βάλω και ορχηστρα, ή μπορει και να το αφήσω έτσι.

 

943553_10151431885048310_1896474359_n.jpg

 

ΥΓ: Ηθελα να μοιραστώ απλά αυτή την πολυ ομορφη και συγκινητική για το συγκροτημα μας φωτογραφια από τον φίλο και συνταξιδιωτη μας πλεον, Γρηγορη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω καθόλου πως είναι ένα τυχαίο εργοστάσιο από πίσω... ο φίλος σας ήξερε τι έκανε. Μάλλον είναι o σταθμός παραγωγής ενέργειας Battersea στο Λονδίνο που κοσμεί και το εξώφυλλο του Animals των Floyd (http://www.the-poms.com/richard/2012/02/battersea-power-station/).

 

Aν δεν κάνεις χαρακίρι επειδή δεν το αναγνώρισες ως και μουσικός σε tribute band τους ;D πες μου αν πήρες και την ιδέα του άλμπουμ από το Animal Farm του Orwell...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρώτη φορά που βρέθηκα εκεί κόντεψα να βάλω τα κλάμματα.  :'(

Κι ας μην είχα γεννηθεί καν όταν βγήκε το ανιμαλς.

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω καθόλου πως είναι ένα τυχαίο εργοστάσιο από πίσω... ο φίλος σας ήξερε τι έκανε. Μάλλον είναι o σταθμός παραγωγής ενέργειας Battersea στο Λονδίνο που κοσμεί και το εξώφυλλο του Animals των Floyd (http://www.the-poms.com/richard/2012/02/battersea-power-station/).

 

Aν δεν κάνεις χαρακίρι επειδή δεν το αναγνώρισες ως και μουσικός σε tribute band τους Grin πες μου αν πήρες και την ιδέα του άλμπουμ από το Animal Farm του Orwell...

 

Tι ειναι Pink Floyd?*

 

Εμπνευστηκα την ιδεα, απο το "Μαθαινοντας τα Ζωα" της Φισερ Πραϊς... ;D

 

Παντως ειναι αλήθεια οτι ψιλομοιαζουν τα εργοστάσια ;D

 

Την πρώτη φορά που βρέθηκα εκεί κόντεψα να βάλω τα κλάμματα.  :'(

Κι ας μην είχα γεννηθεί καν όταν βγήκε το ανιμαλς.

 

Ωραιος τίτλος για το αλμπουμ μου. Animals. :D

 

 

 

 

 

*Πριν καποιες μερες συναντησα εναν παλιο φιλο. Με ρωταει, τι κανεις, ακομα με μουσικες ασχολεισαι?

 

Ναι, του λεω, μαλιστα εχουμε και ενα συγκροτημα και κανουμε αφιερωμα στους Pink Floyd.

 

Α, καλή φάση, μου λεει...Και τι παιζετε, ροκάκια κι ετσι? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι γιατι εχω την εντυπωση οτι ο φιλος μας ο Γρηγορης και το photoshop του εβαλαν το χερακι τους σ'αυτη τη φωτο? Μονο εγω βλεπω οτι το σκισιμο απο το οποιο περναει το καγκελο ειναι πιο μικρο απο την "λογχη" του καγκελου?...chin2.gif

 

Pink.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η "λεπτομερεια" μαλλον σημαινει οτι η αφισα σας και το εργοστασιο ισως δεν συναντηθηκαν ποτε. Αν ειναι ετσι, εγω θα ειχα ηδη σφιχτα τον λαιμο του Γρηγορη στην χουφτα μου.... ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως φαίνεται απ τη φωτογραφία που επισυνάπτω, τα κάγκελα στην πραγματικότητα είναι διαφορετικά. Κάποιος έστεισε πλεκτάνη φωτοσοπάροντας τα κάγκελα για να ακυρώσει την επίσκεψη του Γρηγόρη.  8)

battersea_kagkelon01.thumb.jpg.fa8a47efba425f9cdb93b6b9be5d2a20.jpg

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην επίμαχη φωτογραφία διακρίνω αμυδρά έναν οξύρρυγχο στα νερά πίσω από τα κάγκελα, κάτι που δεν δικαιολογείται σε εκείνο το σημείο του Τάμεση. Άρα είναι δεδομένο πως σας κοροϊδεύει κανονικότατα. Μάλλον αντί για σουλάτσα απέναντι από το Battersea θα έπινε κανένα φραπόγαλο παίζοντας Στοίχημα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου