Προς το περιεχόμενο

Digitech ipb 10


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα βασικά για μένα είναι το Axefx και όλα τα υπόλοιπα... Θα σε γελάσω.. Αν θες μπορώ να κάτσω το απόγευμα να τα κάνω ένα τεστ και αν σου πω. Σε high gain καταστάσεις κανένα από τα δύο δεν ξαφνιάζει..

 

 

Οντως,σε high gain τα πραγματα ειναι ισοπεδωτικα με ολα.

 

Αν σε οποιαδηποτε φαση βρεις ευκαιρια να τα συγκρινεις σε low και mid gain καταστασεις να δεις πιο σου δινει περισσοτερη αισθηση ενισχυτη στο χερι και στην πενα,οπως και το ποιο ακουει καλυτερα το volume control της κιθαρας,θα ηταν πολυ καλο,μιας και δεν εχω την ευκαιρια να τα συγκρινω διπλα διπλα ωστε να εχω αντικειμενικο συμπερασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις αποψη για την Digitech ipb 10 απο πλευρας ηχου? Σκεφτομουν το Axe fx 2 Αλλα τα χρηματα ειναι πολλα και σκεφτομαι εναλλακτικες (444 ευρω+ 430 ευρω το Ipad2 με 24 ατοκες δοσεις,σαφος πιο κατω). Με ενδιαφερει για απευθειας συνδεση με computer h PA. Το θεμα ειναι αν οι παραμορφωσεις του ειναι αξιολογες χωρις να κατσει πανω σε λαμπατο ενισχυτη.

Ευχαριστω και υγεια σε ολους

 

Αν δεν εχεις ηδη ipad οντως ειναι πολλα τα λεφτα.Ακομα και να ειχες δηλαδη δεν ξερω κατα ποσο ειναι προστατευμενο εκει μεσα(σαν ηχο παντως δεν το συζητω ;)).

 

Εγω θα σου προτεινα παντως το...axefx  του...φτωχου συγγενή ;D, το digitech gsp1101.Τα κανει ολα και συμφερει, μεχρι και δικα σου impulses καμπινων μπορεις να φορτωσεις πανω..νομιζω το μονο μετα το axefx που το κανει.Πολυ ευκολο στην χρηση και με την προσθηκη του control 2 ειναι η ετοιμη λυση για τα...παντα.Οι Queensryche για γρηγορα μικροτερου μεγεθους live εκει καρφωνανε και παιζανε ;).Axefx βεβαια δεν ειναι αλλα ο συνδιασμος ηχου,τιμης,ευκολιας,χρηστικοτητας ειναι νομιζω ασυναγωνιστος...ριξτου μια...αφτια 8).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οντως,σε high gain τα πραγματα ειναι ισοπεδωτικα με ολα.

 

Αν σε οποιαδηποτε φαση βρεις ευκαιρια να τα συγκρινεις σε low και mid gain καταστασεις να δεις πιο σου δινει περισσοτερη αισθηση ενισχυτη στο χερι και στην πενα,οπως και το ποιο ακουει καλυτερα το volume control της κιθαρας,θα ηταν πολυ καλο,μιας και δεν εχω την ευκαιρια να τα συγκρινω διπλα διπλα ωστε να εχω αντικειμενικο συμπερασμα.

 

Λοιπόν ασχολήθηκα τώρα. Δοκίμασα 2 ήχους ενα low gai ένα high gain με μια Gretsch Electromatic με S.D. Sm3 μαγνήτες. Το 11rack ακούει καλύτερα σε αυτά που θες. Ακόμα και high gain ήχος (Soldano 100) καθαρίζει πολύ ικανοποιητικά και αν πετύχεις το σημείο μπορείς ανάλογα το παίξιμο του δεξιού να βγάλεις clean ή crunch. To ipb10 το πετυχαίνει σε μικρότερο βαθμό. Προσωπικά οι ήχοι του 11rack δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα, ενώ αντίστοιχα του ipb10 χωρίς να τρελένομαι υπερτερούν ελάχιστα στα αφτιά μου. Τώρα περί ορέξεως βέβαια..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ασχολήθηκα τώρα. Δοκίμασα 2 ήχους ενα low gai ένα high gain με μια Gretsch Electromatic με S.D. Sm3 μαγνήτες. Το 11rack ακούει καλύτερα σε αυτά που θες. Ακόμα και high gain ήχος (Soldano 100) καθαρίζει πολύ ικανοποιητικά και αν πετύχεις το σημείο μπορείς ανάλογα το παίξιμο του δεξιού να βγάλεις clean ή crunch. To ipb10 το πετυχαίνει σε μικρότερο βαθμό. Προσωπικά οι ήχοι του 11rack δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα, ενώ αντίστοιχα του ipb10 χωρίς να τρελένομαι υπερτερούν ελάχιστα στα αφτιά μου. Τώρα περί ορέξεως βέβαια..

 

 

 

Σε ευχαριστω πολυ Σταυρο,ενισχυσες την υποψια που ειχα και ξεκαθαρισε νομιζω πια το τοπιο για μενα σε αυτο το θεμα. Να εισαι καλα να τα χαιρεσαι τα μηχανηματα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου