Προς το περιεχόμενο

Κατασκευη "SF" superstrat


immortalx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

M' αρέσει που σχολίασες ότι οι finishers της PRS κάνουν παπάδες... ;D

 

Να είσαι σίγουρος ότι χρησιμοποιούν την ίδια ακριβώς τεχνική με αυτή που ακολούθησες.

(κι εγώ με το φτωχό μυαλό μου ετοιμαζόμουν να δώσω συμβουλές... :P).

 

Ένα μεγάλο ΕΥΓΕ. Και στον μέλλοντα κάτοχο να ευχηθώ καλές...βουτιές!

 

Ερώτησις: Από που προμηθεύτηκες το cap, και τι grade είναι? Επίσης, ξέρεις κάποιον εγχώριο προμηθευτή spirit stains, γιατί μου τελειώνουν αυτά που 'φερα απ' έξω και σε όσους ρωτάω με κοιτούν σα χάνοι...

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και παλι σας ευχαριστω ολους! Ελπιζω να παιξει και αξιοπρεπως γιατι εκεινο ειναι και το βασικοτερο!

Φανη το cap και τα υπολοιπα ξυλα της κατασκευης τα πηρα απο http://www.exotichardwoodsukltd.com/

Δεν βλεπω να εχει καποιο grading στις περιγραφες, αλλα τα tops που εχει διαθεσιμα εχουν το καθενα φωτογραφιες ξεχωριστα και ετσι διαλεξα το συγκεκριμενο!

Απο εγχωριους προμηθευτες χρησιμοποιω τις Ertint της Erlac http://www.erlac.gr/prd/et_ertint.aspx?prd_id=ET&prd_cat=206&txt=

αλλα το χρωματολογιο μου φαινεται περιορισμενο και ψαχνω και εγω να βρω καποιο προμηθευτη που να αντιπροσωπευει εταιρεια με μεγαλυτερο χρωματολογιο.

Τελευταια δοκιμασα τις χρωστικες της mixol http://www.mixol.de/front_content.php?idcat=35&lang=2 που τις αντιπροσωπευει η εταιρεια Χρυση Ιωλκος (τηλ 2106820751-4). Το κακο ειναι οτι δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν απευθειας με καποιο διαλυτη (δεν περιεχουν καποιο binder), αλλα μπορουν να μπουν σε οποιοδηποτε φινιρισμα και το χρωματολογιο τους ειναι υπερπληρες. Αν θελεις να σου στειλω ενα μπουκαλακι να κανεις δοκιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου διαβασα οτι η κιθαρα αυτη θα ηταν καλυτερα αβαφτη ?  8) :P :P (Κακουλης  ;D )

 

Επι του θεματος

 

Πω πωωωωωωωωωω

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3A birdseye maple neck+fingerboard

1st 0.800" 12th 0.850

10-16 radius

6100 stainless steel frets

R3 Floyd rose Nut

22 frets

 

πες μου τωρα ποσα???

ποσα?

ποσα?

ποσα?

 

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

Ξανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανα...

 

Βασικά την γυναικα του πρεπει να πεισεις....αυτος οπως βλεπεις ειναι ετοιμος ανα πασα στιγμη να σμιλευσει καινουργιο κιθαρονι ;D ;D ;D...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανα...

Για σένα (που είσαι φίλος) 30.000,00 €. Καλά είναι? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Σοβαρά τώρα, αν δεν είχε το σκαλοπάρισμα κι εγώ θα την λιγουρευόμουν (τι χρώμα είναι αυτό άνθρωπέ μου)!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά την γυναικα του πρεπει να πεισεις....αυτος οπως βλεπεις ειναι ετοιμος ανα πασα στιγμη να σμιλευσει καινουργιο κιθαρονι ;D ;D ;D...

 

γυναικα ποσα...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ωωωωωχ.....ωχ-ωχ-ωχωχ...

ωωωωωωχ.....

Γυναικααααααα.....τα υπογλωσσια που σου ελεγαααααα  !!!

Τερρυυυυυυυυ....εεεεεεεελα να δεις !!!

 

Ναι πραγματικά είναι για υπογλώσσια... Θεά.

 

Και που να πέσουν και τα νίτρα  8) -ε, ωραίο δεν θα ήταν ένα διακριτικό νίτρο finish;

 

Παντάξιος immortalax   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου