Προς το περιεχόμενο

Κατασκευη "SF" superstrat


immortalx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@insect......

Καμια σχεση  ;D

 

Νασο.....Δωσε συμβουλες για buffarisma και Βερνικωμα ΤΩΡΑ  ;D ;D :D :D

Δεν έχει ο Γιάννης ανάγκη απο οδηγίες ούτε και σε αυτή τη δουλειά  ;D

ασε που τον βλέπω να χρησιμοποιεί πιο μοντέρνα βερνίκια απο τα νίτρα οπότε θα χρειαστεί λιγότερα χέρια και λιγότερη δουλειά για το τέλειο αποτέλεσμα, επίσης τα κσύλα που χρησιμοποίησε δεν έχουν πόρους σαν κάτι παροχημένα πχ ash, μαόνια κλπ οπότε η δουλειά ειναι εγγυημένη 8)

Το μόνο οτι το quilted maple δεν ειναι τόσο εντυπωσιακό όπως το flame maple που αποροφάει χρώμα ανάλογα την πυκνότητα του και δίνει αυτά τα εντυπωσιακά χρώματα στα καπάκια :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασο ευχαριστω! Οντως η πολυουρεθανη θελει πολυ λιγοτερα χερια για να εχει ενα παχος φιλμ αναλογο του νιτρο. Εχει αλλες ιδιοτροπιες ομως, κυριως στην αναμειξη, στον χρονο ζωης του μειγματος και στο οτι η επιπλεον εφαρμογη θελει αποχαρταρισμα για να εχει μηχανικη προσφυση. Στο μονο που εβαλα pore filler ειναι στις φετες του παντουκ, γιατι στους πορους του χωραει και κροκοδειλος  ;D

Οι "φετες" μασκαριστηκαν, περαστηκε το filler και τριφτηκε. Το σεντονι το πηρα χωρις να ρωτησω τη συζυγο... ευχηθειτε μου καλη επιτυχια  ;D

SAM_1876.jpg

 

Τα πλαϊνα του σωματος και του headstock επισης μασκαριστηκαν και περαστηκε μαυρο stain στο top και στο headplate

SAM_1881.jpg

 

Στη συνεχεια τριφτηκαν ξανα για να μεινει το χρωμα μεσα στα νερα του maple

SAM_1883.jpg

 

Μασκαρισμα για ακομη μια φορα και μετα απο δοκιμες σε σκραπ ηρθε η στιγμη που περιμενα με ανυπομονησια!

SAM_1891.jpg

 

Περαστηκε ενα χερι μονο και αφεθηκε να στεγνωσει. Αυριο θα το βρεξω ελαφρως για να τσεκαρω την αποχρωση και αν χρειαστει θα κανω δευτερη εφαρμογη

SAM_1894.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι αλλα εγω με το που την ειδα μου ηρθαν στο μυαλο οι θαλασσες τις Καραιβικης!!! Ή εχω πολυ φαντασια ή μου λειπουν οι διακοπες!!!  ;D Μπραβο! Πολυ ωραιο χρωμα! Καλο καλοκαιρι! Οσο για το σεντονι, οτι και να παθεις σου αξισει!!!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου