Προς το περιεχόμενο

Blackmore μιλάει για όλους και για όλα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην σου πω ότι και συγκρατημένος ήταν στη συγκεκριμένη συνέντευξη...

 

Για να διαβολοδικηγορήσω λίγο σχετικά με το σχόλιό του για τον Hendrix, μην ξεχνάμε ότι ήταν σύγχρονός του και ότι έπαιζε κιθάρα με ένα τρόπο πρωτόγνωρο για την εποχή, κάτι που ενδεχομένως να ξένιζε μερικούς.

 

Βέβαια, κι ο Blackmore δεν θα έπρεπε να ξεχνάει ότι αν δεν είχε υπάρξει ο Hendrix, ούτε ο ίδιος θα εξελισσόταν όπως εξελίχθηκε...

 

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη.

 

Εγώ τον έκοψα υπέρσυγκρατημένο...Πφφφ πολυ ευγενικός ήταν...

 

"The veteran guitarist has, in his infinite mercy, granted us a rare interview."[..]"I feel like I'm about to meet Darth Vader. As I examine my tape recorder to ensure that everything is in working order (I'm always worried that it will break down), a grim scenario plays itself repeatedly in my brain: The interview has commenced. I ask my first question - "How does this version of Deep Purple differ from past formations?" Blackmore stares at me, his features growing black with rage. "How dare you ask me that?" he barks. "Take that!" He bops me over the head with a white Strat, which falls around me in splinters. The angry man rises and stalks out. End of interview."

Για όνομα του θεού,μέχρι και οι δημοσιογράφοι τον τρέμουν... :P

Long Live Rock 'n' Roll!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να διαβολοδικηγορήσω λίγο σχετικά με το σχόλιό του για τον Hendrix, μην ξεχνάμε ότι ήταν σύγχρονός του και ότι έπαιζε κιθάρα με ένα τρόπο πρωτόγνωρο για την εποχή, κάτι που ενδεχομένως να ξένιζε μερικούς.

 

Σύμφωνοι Χάρη αλλά η συνέντευξη δόθηκε το 1991, όχι το 1968.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"I don't understand him, (Yngwie Malmsteen) though - his playing, what he wears"...

...ειπε ο Blackmore, γνωστος παγκοσμιως για τη φινετσα που διακρινει το ντυσιμο του...laugh4.gif

 

444.png

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"I don't understand him, (Yngwie Malmsteen) though - his playing, what he wears"...

...ειπε ο Blackmore, γνωστος παγκοσμιως για τη φινετσα που διακρινει το ντυσιμο του...laugh4.gif

 

444.png

 

 

Ε αυτά μεταγενέστερα,το 93 απλώς φορούσε μαυρα...Μετά ήρθε η κ.Νύχτα και τον έντυσε έτσι.

Long Live Rock 'n' Roll!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σας βγαίνει ένα μίσος συνέχεια για τους καλύτερους κιθαρίστες όλων των εποχών δεν εξηγείται αλλιώς!! ;D ;D Δεν υπάρχει μόνο η pentatonic και η blues στην ηλ.κιθάρα,τι να κάνουμε τώρα;;

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Για όνομα του θεού,μέχρι και οι δημοσιογράφοι τον τρέμουν... :P

 

Πραγματικά... ήταν φόβος και τρόμος. Θυμάμαι που είχα ρητές εντολές- «δεν θα τον ρωτήσεις τίποτα για τον Dio, ούτε καν θα τον αναφέρεις. Έκλεισε τα τηλέφωνα σε όσους το τόλμησαν...»

 

Και φυσικά στο τέλος της συνέντευξης μας, τον ρώτησα για τον... Dio    ;D ;D ;D ;D

 

Περίμενα βέβαια να ακουστεί το ντουπ του ακουστικού που θα έκλεινε, αφού πρώτα θα μου έριχνε κάνα καντήλι  :D

 

Αντ' αυτού, ο τύπος γέλασε  :o :o :o :o και μου έπλεξε το εγκώμιο του Dio  ??? την ώρα που το σαγόνι μου είχε βρεθεί στο πάτωμα και η κοπέλα από την δισκογραφική του εταιρία είχε πρασινίσει μόλις είπα την λέξη «τζιζ»  ;D

 

Άβυσσος το μυαλό του καλλιτέχνη  ;)  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πραγματικά... ήταν φόβος και τρόμος. Θυμάμαι που είχα ρητές εντολές- «δεν θα τον ρωτήσεις τίποτα για τον Dio, ούτε καν θα τον αναφέρεις. Έκλεισε τα τηλέφωνα σε όσους το τόλμησαν...»

 

Και φυσικά στο τέλος της συνέντευξης μας, τον ρώτησα για τον... Dio    ;D ;D ;D ;D

 

Περίμενα βέβαια να ακουστεί το ντουπ του ακουστικού που θα έκλεινε, αφού πρώτα θα μου έριχνε κάνα καντήλι  :D

 

Αντ' αυτού, ο τύπος γέλασε  :o :o :o :o και μου έπλεξε το εγκώμιο του Dio  ??? την ώρα που το σαγόνι μου είχε βρεθεί στο πάτωμα και η κοπέλα από την δισκογραφική του εταιρία είχε πρασινίσει μόλις είπα την λέξη «τζιζ»  ;D

 

Άβυσσος το μυαλό του καλλιτέχνη  ;)  

Θα ήθελα πάρα πολύ αν έχεις το χρόνο και τη διάθεση να μας πεις 2-3 πράγματα από αυτή τη συνέντευξη και τις γενικότερές σου εντυπώσεις.Είχες την τύχη να μιλήσεις με έναν ΜΥΘΟ!  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που για τον Keith Richards δεν είπε τίποτα ο αθεόφοβος... ;D ;D ;D :P :P ::)

 

Πάντως εν ολίγοις, ο Hendrix δεν ήταν μεγάλος παίχτης, o Malmsteen δεν ήταν Paganini και θα έπρεπε να ηρεμίσει λίγο, ο SRV δεν έκανε κάτι το ιδιαίτερο, το έριξε στο τσέλο μετά από ερωτική απογοήτευση κλπ κλπ .... Ιδιόμορφος τύπος ο Ριχάρδος...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα ήθελα πάρα πολύ αν έχεις το χρόνο και τη διάθεση να μας πεις 2-3 πράγματα από αυτή τη συνέντευξη και τις γενικότερές σου εντυπώσεις.Είχες την τύχη να μιλήσεις με έναν ΜΥΘΟ!  ;D

Εν τάχη- και για να μην πάει αλλού το θέμα- ήταν η συνέντευξη που είχα το περισσότερο άγχος, λόγο του «ιδιαίτερου» χαρακτήρα του Blackmore.

 

Και είχα πολύ άγχος λόγο της «περιρρέουσας ατμόσφαιρας»- από της πληροφορίες από την δισκογραφική του ότι ήταν σε super ξινίλες εκείνο τον καιρό- συν τις συζητήσεις μου με την οικογένεια Gillan για τις απίστευτες «ιδιαιτερότητες» του χαρακτήρα του, που ξεπερνούσαν την έννοια αντικοινωνικός  ;D Και φυσικά λόγο του θρύλου που τον περιέβαλε για τις παραξενιές του.

 

Πάντως προς έκπληξη μου ήταν αρκετά φιλικός και το φινάλε με τον Dio ήταν εντελώς αναπάντεχο.

 

Μάλλον τον πέτυχα σε καλή μέρα  ;D        

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For what it is worth πάντως, οι Malmsteen-SRV στο live παίξιμό τους ήταν/είναι ανατριχιαστικά αλάνθαστοι (σε βαθμό...Νταλάρα ;D) σε αντίθεση με τον Blackmore που πολλές (πάρα πολλές) φορές κάνει τον Hammet να μοιάζει Guthrie Govan... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου