Προς το περιεχόμενο

Blackmore μιλάει για όλους και για όλα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε τι βρίσκει κανείς χαζεύοντας στο διαδίκτυο...

 

Ο τεράστιος μουσικός αλλά και τόσο παράξενος άνθρωπος έχει δώσει μια συνέντευξη στις αρχές της δεκαετίας 90' όπου μιλάει για τα πάντα! Για τον Hendrix, τον SRV, τις κιθαριστικές τεχνικές, τη σχέση του με Gillan, Lord...you name it!

 

Κλασσικά τα όσα λέει είναι από ασυνήθιστα εως παρεξηγήσιμα...αλλά σίγουρα ενδιαφέροντα! Man in Black είναι αυτός άλλωστε...

 

Enjoy  :D

 

http://www.thehighwaystar.com/interviews/blackmore/rb199102xx.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Τα σημεία που μιλάει για τον Malmsteen και τον Van Halen μου έκαναν μεγάλη εντύπωση.Ως fan του Blackmore και περισσότερο του Malmsteen κατάλαβα πόσο δίκιο έχει όταν λέει πως ο Yngwie πρέπει να ''ηρεμήσει'',δεν το έκανε και εν τέλει τον έφαγε αυτή η έπαρση.Κατά τ'άλλα εγώ δεν διέκρινα κάτι κακό,ούτε αλαζόνας είναι,ούτε εγωκεντρικός.Απλά λέει τη γνώμη μου με όλη την ειλικρίνεια που διαθέτει.Εξαιρετικός κιθαρίστας.Από τους κορυφαίους.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σημεία που μιλάει για τον Malmsteen και τον Van Halen μου έκαναν μεγάλη εντύπωση.Ως fan του Blackmore και περισσότερο του Malmsteen κατάλαβα πόσο δίκιο έχει όταν λέει πως ο Yngwie πρέπει να ''ηρεμήσει'',δεν το έκανε και εν τέλει τον έφαγε αυτή η έπαρση.Κατά τ'άλλα εγώ δεν διέκρινα κάτι κακό,ούτε αλαζόνας είναι,ούτε εγωκεντρικός.Απλά λέει τη γνώμη μου με όλη την ειλικρίνεια που διαθέτει.Εξαιρετικός κιθαρίστας.Από τους κορυφαίους.

Συμφωνώ απόλυτα Βασίλη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BLACKMORE: I was impressed by Hendrix. Not so much by his playing, as his attitude -he wasn't a great player, but everything else about him was brilliant. Even the way he walked was amazing. His guitar playing, though, was always a little bit weird.
    +1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Stevie Ray Vaughan was very intense. Maybe that's what caught everybody's attention. As a player, he didn't do anything amazing."

Mάιστα...reading.gif

Καλη συνεντευξη, ολιγον τι outdated βεβαια και τελειωνει αποτομα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

: I was impressed by Hendrix. Not so much by his playing, as his attitude -he wasn't a great player,

 

ΕΠΙΝΕ πολυ τοτε ο Richie,ε?... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μάιστα... Μάιστα...

 

Απολαυστικό το σημείο με τις χορδές του Bolin  ;D

 

Όσο για τον Σουηδό, είχα ρωτήσει και εγώ τον «Μαυροπερισσότερο» επί του ζητήματος σε μια συνέντευξη το ΄97 ή ΄98. Τελικά τον έχουμε πρήξει όλα αυτά τα χρόνια με το... «ζήτημα»  ;D  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέγας ο Blackmore αλλά εγωισμός από άλλον πλανήτη.

Μην σου πω ότι και συγκρατημένος ήταν στη συγκεκριμένη συνέντευξη...

 

Για να διαβολοδικηγορήσω λίγο σχετικά με το σχόλιό του για τον Hendrix, μην ξεχνάμε ότι ήταν σύγχρονός του και ότι έπαιζε κιθάρα με ένα τρόπο πρωτόγνωρο για την εποχή, κάτι που ενδεχομένως να ξένιζε μερικούς.

 

Βέβαια, κι ο Blackmore δεν θα έπρεπε να ξεχνάει ότι αν δεν είχε υπάρξει ο Hendrix, ούτε ο ίδιος θα εξελισσόταν όπως εξελίχθηκε...

 

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου