Προς το περιεχόμενο

Ντεμεκ Digital Handshake - Odis


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν απο μερικες μερες ειχα το Party Intellectuals να παιζει στο στερεο οταν με πηρε ενας φιλος και ζητησε να του γραψω ενα προχειρο track για ενα animation project με θεμα τη Νεα Υορκη. Ξεκινησα λοιπον μια προχειρη διασκευη πανω στο Digital Handshake (creativity στο φουλ μιλαμε) αλλα το project μπηκε στο ψυγειο μολις μερικες μερες μετα, οποτε και μειναμε με το παρακατω draft το οποιο παραθετω προς τερψη των απανταχου ψυχακιδων.

 

So long NY,

O.

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Dem mixing skills

ny_dig.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σνιαρφ! αρφ, σβουιγγγκρρρρ,

που ειναι ?? ,,,, μμμ

\

 

επειδη ειμαι και εγώ γνωστός ψυχοπαθης προβληματικος με μικρο μοριο και μεγαλο ego

 

θα σου πω οτι ειναι ωραιο

θα σου κανω μονο ενστασεις αν θελεις σε θεματα ήχου.

Διοτι θα μπορουσε να ακουστει καλυτερα.

 

Τα οργανα που χρησιμοποιεις αποδίδονται πολυ στημενα και μονοπατα

Ισως η σταθερη θεση τους στην στερεοφωνία, η ελλειψη καποιου reverb η delay και το υπερβολικο ψηλο cutoff της κιθαρας οπως ακουω στις υψηλες συχνοτητες, αν ακουω καλα δεν του δινουν την κινηση που χρειάζεται.

 

Γενικα ειναι λιγο πνιγμένο, πιστευω οτι αν λαβεις υποψη σου την γνωμη μου και θελεις φυσικα να επεμβεις σε αυτά θα βελτιωθει η ακουστική του και θα ειναι πολυ καλυτερο.

Στο θεμα ενορχηστρωσης δεν πασχει πουθενα, μου ακουγεται αρτιο.

 

Αυτα και με συγχωρεις παρα πολυ για την κριτική μου. Συγνωμη σου ζητω αλλα οπως ειπα , ειμαι και εγω γνωστος ψυχοπαθης. Μιαου!

...

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cos εισαι spot on, τι συγγνωμη μαν? ;D ;D

Eιναι λιγο πνιγμενο οπως ειπες. Τα πριμα στην κιθαρα εξαφανιζονται τελειως με το που ανοιγω το πεταλακι που χρησιμοποιησα για το "solo" οποτε θα πρεπει να παιξω καπως με το eq για να το στησω καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο μερικες μερες ειχα το Party Intellectuals να παιζει στο στερεο...

 

A friend of Ribot is a friend of mine  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A friend of Ribot is a friend of mine  8)

 

Aσε, ειμαι σε despair mode. Ερχεται ο Zorn στο Λονδινο τον Ιουλιο μαζι με Ribot και μαλλον δε θα μπορεσω να παω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω στο site του, έρχεται σε αρκετές ευρωπαϊκές πόλεις και μάλιστα σε κάποιες από αυτές με τους (προσωπικούς αγαπημένους μου) los cubanos postizos:

 

http://marcribot.com/tour.jsp

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου