Προς το περιεχόμενο

Ladies and gentlemen,Steve Vai...


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aμφιλεγόμενης αισθητικής μουσικός...

 

Όμως...Μπορεί να κάνει την κιθάρα του να μιλάει.Η λέξη συνειδητά εκτός εισαγωγικών.

Το κάνει.Στ' αλήθεια.Αφιερώστε 9 λεπτά(προσοχή στο τέλος) και διαπιστώστε το,ειδικά όσοι δεν πολυψήνεστε...

 

Ευχαριστώ για την ιδέα,Ray...No spam. :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εδώ ο καλλιτέχνης σε... διαλογική συζήτηση με τον τραγουδιστή  ;D (στην εισαγωγή)

 

http://www.youtube.com/watch?v=A_KeCa9MmTY

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να ρίχνεις κάπως το επίπεδο; :)

 

Γνωστό σεχουαλικώς πεινασμένο υποκείμενο που θέλει να φάει τις ξαδέλφες μου απ το χωριό .

Το όνομά του αρχίζει από Τέ και τελιώνει σε ΡΡΥ ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παίζει να ρίχνεις κάπως το επίπεδο; :)

 

Μπα δεν θα το έλεγα... Απλά υπενθυμίζω ότι ο Vai τα έπαιζε αυτά εδώ και πολλά χρόνια  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα προτιμουσα τον Vai με τις μπαντες που κατα καιρους ειχε παιξει-εξαιρω τους Whitesnake που η γνωμη μου ειναι οτι δεν κολλαγε και πολυ-παρα σολο,κυριως λογω των συνθεσεων του.Ποτε δε μ'ενθουσιασαν.

Αυτο ομως καθε που τ'ακουω ανατριχιαζω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας πολύ ιδιαίτερος καλλιτέχνης. Εξαιρετικός μεν αλλά μου είναι λίγο δύσκολο να τον ακούσω για πολύ ώρα, σε αντίθεση με άλλους instrumental κιθαρίστες (Satriani, Petrucci για παράδειγμα) κυρίως λόγω της συνεχούς και ακραίας χρήσης που κάνει στα εφφέ.

 

Το συγκεκριμένο κομμάτι μου άρεσε πολύ, ήταν πολύ εκφραστικό. Επίσης μου αρέσει πολύ και αυτό που παρέθεσε ο gvour και το "For The Love Of God" που κατ' εμέ είναι η ναυαρχίδα των κομματιών του.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βιντεο που ανεβασε ο gvour αντι για ibanez με χερουλι, επρεπε να εχει ibanez με τσατσαρα!  ;D ! Και εμενα με κουραζει γρηγορα! Ειμαι αλλης "σχολης" μαλλον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιαμφισβήτητα σπουδαίος τεχνικά. Η μουσική που γράφει δε μου λέει κάτι πλην του κυρίως θέματος του παρακάτω. Αυτό που με χαλάει πιο πολύ είναι το ότι μου δίνει την εντύπωση ότι έχει προβάρει ακόμη και το πώς φαίνονται τα δάχτυλα του αριστερού του χεριού την ώρα που παίζει.

 

http://www.youtube.com/watch?v=F3ENqn26X1o

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οταν σε ξεχωριζει σαν κιθαριστα 17 ετων μεσα απο 2500 τοτε βιντεοκασετες με ντεμο Ο Φρανκ Ζαπα και σε κανει κιθαριστα του τοτε καταλαβαινουμε τι κουβαλαει αυτος ο ανθρωπας πανω του προσωπικα οταν ειχα ολα τα αλμπουμ μεχρι τοτε ( πριν απο 20 χρονια δηλαδη ) του Σατριανι δεν ειχα κανενα του Βαϊ δεν μπορουσα με τιποτα να τον ακουσω αλλα οταν αρχισα να κατανοω τα συνθετικα του τερτιπια και ποσο εχει προχωρησει την εννοια " φτιαχνω ενα τραγουδι μια μελωδια τελος παντων και σε αυτη την μελωδια αντι για φωνη θα βαλω την κιθαρα και αλλα πολλα " ε τοτε εγινα απο τους μεγαλυτερους φαν του χωρις να χασω συναυλια του

Aπο κατω παραθετω ενα βιντεο που δειχνει πως χτιζει ενα κοματι ( στην συγκεκριμενη περιπτωση εχοντας επηρεαστει απο μουσικη που ακουσε σε παραδοσιακο Βουλγαρικο γαμο ) πως απορριπτει πραδοσιακα σρεντ παιξιματα για να δωσει αυτο ακριβως που θελει για να εκφραστει σιγουρα με κατι διαφορετικο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου