Προς το περιεχόμενο

Ρύθμιση Alesis dm 10 xkit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την βοηθεια σας παρακαλω συναδελφοι drumer εχω τα alesis dm 10 xkit και δεν μπορω να τα τα ρυθμισω .ΔΕΝ μπορω να ενεργοποιησω το cym chok  της δυναμικες στο shnair και τα πιατινια μου μετα απο καποιο μικρο χρονικο διαστημα αλειωνεται και παραμορφωνεται ο ηχος και μεταφερεται απο πο πιατινι σε πιατινι .τα τυμπανα τα πηρα καινουρια πριν δυο μηνες δεν γνωριζω πολλα απο ηλεκτρονικα τυμπανα θα σας παρακαλουσα οποιος μπορει ας με βοηθιση!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επικοινώνησε με το κατάστημα αγοράς ή με τον Νάκα και ζήτησε να μιλήσεις με κάποιον που γνωρίζει τα συγκεκριμένα ηλεκτρονικά τύμπανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βοηθεια σας παρακαλω συναδελφοι drumer εχω τα alesis dm 10 xkit και δεν μπορω να τα τα ρυθμισω .ΔΕΝ μπορω να ενεργοποιησω το cym chok  της δυναμικες στο shnair και τα πιατινια μου μετα απο καποιο μικρο χρονικο διαστημα αλειωνεται και παραμορφωνεται ο ηχος και μεταφερεται απο πο πιατινι σε πιατινι .τα τυμπανα τα πηρα καινουρια πριν δυο μηνες δεν γνωριζω πολλα απο ηλεκτρονικα τυμπανα θα σας παρακαλουσα οποιος μπορει ας με βοηθιση!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Την καλημερα μου φιλε μου!!!

Λοιν οσο αφορα το chok, αν δεις στα πιατινια εχει υποδοχες για 2 jack.

chok μπορουν να κανουν το πρωτο crash και το ride, το 3ο crash δεν μπορει να κανει chok.

Γιανα μπορεις να κανεις chok, αλλαξε τα jack(καλωδια) στα πιατινια απο την θεση 1 στην θεση 2 (αντιστροφα δηλαδη) και την ωρα που κανεις χτυπημα πιασε και σφιξε ελαφρα  το λαστιχο που ειναι μπροστα και θα γινει.

αν δεις το cover μου στο τελος κανω chok θα το καταλαβεις... [flash=200,200]https://www.youtube.com/watch?v=XCGkcVdvOQw

Τωρα οσο αφορα δυναμικες στον εγκεφαλο σου εχει ''ext trigg'' πατα το κουμπι και απο εκει μπορεις να κανεις οτι δυναμικες θελεις ξεχωριστα για το καθε pad-πιατινι κτλ. οτι αλλο θελησεις εδω ειμαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου