Προς το περιεχόμενο

επανένωση για τα διάφανα κρίνα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με το πόστ...

Τα κρίνα ήταν τεράστια μπαντα και δεν ήξερα ότι το είχαν διαλύσει. Αφού αποφάσισαν να ξαναενωθούν καλά έκαναν. Η μουσική (όχι τα μπουζούκια) μόνο κακό δεν κάνει. Φράγκα έχουν σταματήσει να τσουλάνε εδω και 10-15 χρόνια. Καποτε ήταν επαγγελματίες, δηλαδή ΖΟΥΣΑΝ απο αυτό. Παίζανε φράγκα, έπαιζαν λαίβ με φράγκα, Ρόδον πριν γίνει σουπερ μάρκετ, δισκάδικα, πωλήσεις, και λοιπά. Πλέον παίζεις για τη ..τάβλα σου....

Τώρα επειδή τυχαίνει να τη ξέρω τη μπάντα και λίγο απο μεσα (στα ντουζένια της και όχι τώρα), θα πω πως όλα είναι πολύ σοβαρά παιδιά και μόνο κακό δεν μπορεί κανείς να πει για το Θάνο και τον αγώνα που έκανε για να χτίσει όνομα αυτή η μπάντα. Οκ τους έκατσαν 1-2 συγκυρίες αλλά το άξιζαν. Και ο Θάνος ανεξάρτητα απο μπύρες και ποτά, δεν παίρνει χαμπάρι! Ηταν πάντα η ψυχή της παρέας, και αυτός που ακόμη και αν το λάιβ ήταν προγραμματισμένο να τελειώσει, αν αυτός γούσταρε, έπαιρνε την ακουστική και το συνέχιζε μόνος του. Του βγάζω το καπέλο, πολύ περισσότερο απο τους διάφορους λελέδες "δήθεν" της "εντεχνης" (τι ηλίθιος αυτοαποκαλούμενος ορισμός) ελληνικής μουσικής που όταν τα έκαναν αυτά στα λάιβ τους (γιατί επίσης είναι διψασμένοι για μουσική) τους λατρέψαν σαν θεούς τα ...αθηνοράματα και τα exodos της τότε κουλτούρας νοοτροπίας που σχεδίαζαν γούστα και καλλιτεχνικές συνειδήσεις....

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νέστωρ,αυτοαποκαλούμενη φίρμα,καταλαβαίνω την πάγια τακτική σου να κρυφοκοιτάς τα δεδομένα των άλλων...αν θες μπορούμε να κάνουμε μια συναλλαγή μαζί...ξέρω ότι σ αρέσει.

Επ' αυτού ενίσταμαι, τον τίτλο μου τον έδωσε η διαχείριση.

 

Όσον αφορά τη συναλλαγή, για αντριλίκι δεν ενδιαφέρομαι. Καμιά γυναίκα δεν παίζει; Έχεις έλλειψη,ε!

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου