Προς το περιεχόμενο

Πληκτράδες "Ντράμερ κάτσε σπίτι"!


Παστίτσιός

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ καλο. Και το "οδηγουσες" απο το DX7 να φανταστω...

 

Όταν το αγόρασα, είχα το SY-22 της Yamaha.

Λίγους μήνες αργότερα, είχα βρει εκείνο το DX7 για το οποίο έχω ξαναγράψει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά! Το βίντεο είναι ο ορισμός του «τι μου θύμισες τώρα».

 

Λυρικό... glory days. Κοπάνα από το σχολείο για να πάμε να χαζέψουμε κιθάρες  ;D

 

Και τι team! Εκτός από τον Νίκο που ήταν στα πλήκτρα, τα «λεφτά» ήταν στις κιθάρες. Μπάμπης Προέδρου, Χρήστος Τσιβουκέλης και φυσικά η λατρεία Κώστας Χάτσιος  8)

 

Αυτές ήταν εποχές, όχι τώρα Thomann και κολοκύθια τούμπανα  ;D

 

Δεν θα ξεχάσω το δέος που νιώσαμε όταν έφερε τις πρώτες Charvel- πω πω μιλάμε για πολιτισμικό σοκ  ;D

 

 

 

Ωραίες ημέρες που δυστυχώς έφυγαν ανεπιστρεπτί.       

 

Ηξερες τον Χάτσιο; τι κανει τωρα αυτη η ψυχη;

Βεβαιως και ολα τα λεφτα ο Νικος ο Σανιος τον ηξερα γιατι η αδερφη του ειχε παντρευτει φιλο μου ντραμιστα, αν θυμαμαι καλα μετα απο τοσα χρονια, εκτοτε εχω χασει και αυτουνου τα ιχνη.

Απο την εποχη εκεινη μου εχει μεινει ενα χαλασμενο πλεον EPS 16+ με μπολικες δισκετες...

Ωραια χρονια.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι ο Νικος Σανιός. Πραγματικά εξαιρετικός στη δουλειά του και ευγενέστατος.

 

Είχα πάρει τότε (αφου μάζευα χρήματα επί ένα χρόνο) το απόλυτο όνειρο για την εποχή και τα γούστα μου. Ενα VFX-SD.

Ακόμα το έχω, ακόμα δουλεύει όπως τότε, ακόμα κολλάει το keyboard όπως τότε, αλλά παρ όλα αυτά ακόμα το χρησιμοποιώ αχεδόν σε όλες μου τις ηχογραφήσεις, έστω και για ένα ηχάκι, ένα εφεδακι ένα κατι τις τελος πάντων, έτσι για το καλό που λένε..για γούρι.

Απορώ πως αντέχουν οι δισκέτες σχεδον 30 χρόνια...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Neeq,

Μπορεί να φαίνεται ή να δείχνει αστείο, όμως δεν ειναι καθόλου αστείο, κρύβει την πραγματικότητα σε μεγάλο ποσοστό περιπτώσεων, από τότε μέχρι και σήμερα.

Θα έλεγα πως τελικά ήταν πολύ εύστοχη η ιδέα του Γιάννη Ζουγανέλη να γυριστεί αυτό το βίντεο τότε.....

 

+1

 

Τόσα χρόνια δεν το χορταίνω αυτό το σκετσάκι  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα πως μου ρθε κατι που θα θελα να δω.

Για φανταστείτε 2-3 πληκτραδες της εποχής που όλοι νομιζω νοσταλγουμε υποστηριζομενοι και απο καναν κιθαριστα η μπασιστα να εκαναν ενα reunion, καμμια εμφανιση live να μας γεμιζανε μια βραδια με performance της δεκαετιας του 80.

Ενα τετοιο event αραγε θα μπορουσε να κανονιστει σε ενα χωρο?

Κυριε Χναρακη, δεν κανετε ολοι ενα κοπο να διοργανωθει κατι τετοιο, βαλτε και μια συμβολικη εισοδο , αφου πληρωνουμε που πληρωνουμε και παμε και ακουμε τα ιδια και τα ιδια.........να διαφημιστει και λιγο να δουμε επιτελους κατι διαφορετικο?

 Γιατι οχι και μεσω του noiz.

 

θα ηταν και συγκινητικο και δεν θα αφηνε πολυ κοσμο αδιαφορο που θελει να δει κατι τετοιο.

Ο λαος χρειάζεται κατι διαφορετικο. Κατι που θα τον ξυπνήσει.

Πολλες φορες οταν η ζωη γινεται σκληρη, δυσκολη και το μελλον ειναι αβεβαιο η επιστροφή στις ριζες δινει το εναυσμα για να θυμηθούμε ποιοί είμαστε και απο που προήρθαμε, τι σκοπο έχουμε. Ειναι αραγε τα αστρα απλα μικρες κουκίδες στην κουρτίνα του ουρανού? (κλεμμένο)

Ετσι μου ηρθε σαν σκεψη και την κανω φωναχτά.

 

Βαρεθηκα ολο τα ιδια και τα ιδια.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν είναι άσχημη ιδέα.

Αν θέλει, μπορεί να το αναλάβει ο yameth, να τους μαζέψει όλους. Τα υπόλοιπα τακτοποιούνται.

Το θέμα είναι τι ρεπερτόριο θα παίξει ο καθένας και... ποιός θα τραγουδήσει  ;D

 

Εκτός κι αν μιλάς για βραδιά τύπου demonstration - keyboard clinic  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον ΣΑΝΙΟ καπου εχω παιξει (σε καποια αρπαχτη ;δεν καλοθυμαμαι  ???)

Ηταν απο τους περιζητητους της εποχης !!!

@Χναρακης :ολα ο yameth ρε συ Μανωλη ; θα τα παιξει ο ανθρωπος !!!Μου εχει παραγγειλει ενα κιβωτιο πετσετες για τον ιδρωτα (εισαγωγη απο Ιταλια πρωτης ποιοτητος ναουμε ) ;D ;D

Σαν ΙΔΕΑ ειναι καλη αν γινει πραγματικοτητα και ψαχνετε για drummer και Rhodes πιανο αν χρειαστει για τον ηχο των 80's ειμαι μεσα .Δεν θελει και πολλα περα δωθε υπαρχουν mails ,τηλεφωνα & σηματα καπνου . 8) 8)

Να προτεινω οτι σε περιπτωση που θελουμε και τραγουδιστρια εχω 1-2 πολυ καλες να φερω (η μια ειναι και παρα πολυ γνωστη φωναρα .Αρκει οι παικτες να ειναι ολοι 80's (ψημενοι τοτε θελω να πω ) και θα γινει μεγαλο πανηγυρι !! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλή θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται.

Άλλωστε υπάρχουν πολλά "νέα" παιδιά, μέλη του noiz, που μπορούν να συμμετάσχουν στο event και γιατί όχι... με διαφορετικό ρεπερτόριο. Υπάρχει πολύς κόσμος...

Να δεις που στο τέλος δεν θα μας φτάσει μία μόνο ημέρα  ;D

 

Εγώ θα αναλάβω την τεχνική υποστήριξη και τις πετσέτες του yameth  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο χρειάζεται.

Μπορειτε οι παλιοι να φτιαξετε ενα προγραμμα 1- 1μιση ωρα με performance και διασκευες με την υποστήριξη καποιων σε φωνη και κανα αλλο οργανο και κανα δυο αλλα group να το υποστηρίξουν με μερικα τραγουδια οπως π.χ το ειχαμε κανει παλια στο lazy, να υπαρχει και χρονος "ελευθερος" με μουσικη  να πιουμε κανα ποτο, να μιλησουμε, αυτογραφα κλπ Ενδεικτικα ολα αυτα, ετσι να ανεβει λιγο η ψυχολογια ρε παιδι μου.

 

Σιγουρα θα ειναι δυσκολο να οργανωθει αλλα δεν βιαζομαστε.

Εγω μπορω π.χ. να κανω τον παρουσιαστη της βραδιας, να προλογιζω τους καλλιτεχνες και τα γκρουπ, μπλουζακι noiz και ετσι, μαλλι ronaldo, jail tatoo και το προγραμμα να εχει μονο 80s και να βασιζεται στα synth, αναδεικνυοντας παντα τους τιμωμενους καλλιτέχνες.

Ενταξει , θα ειναι  κοπος σιγουρα να οργανωθει αλλα αυτα μένουν.

 

Ολα τα αλλα ειναι απλη καθημερινοτητα.

Στο κατω κατω μεταξυ μας θα ειμαστε, θα φερουμε και φιλους, φιλες (παζαρι), καλα θα περασουμε.

 

Αμα υπαρξει οργανωτικη ομαδα εγω προσφερομαι να βοηθησω οπου χρειαζεται και οπως χρειαζεται (εκτος απο σεξ)

 

Και στο τέλος θα κληρώσουμε και ενα roland σε στημενο διαγωνισμο για να το παρω εγω γιατι θελω αναβαθμιση και δεν εχω μια.

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου