Προς το περιεχόμενο

metal tube amp για σπιτι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να ριξω και λιγο λαδι στη φωτια...ξεχασαμε ολοι να αναφερουμε οτι οι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΜΠΙΝΕΣ και τα διαφορετικα μεγαφωνα, ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΑΡΔΗΝ την τονικη συμπεριφορα ενος ενισχυτη, και οτι ενας συνδιασμος καμπινας/μεγαφωνου που δουλευει καλα πχ για τον EVH, μπορει να χαντακωνει τον Dual Rec, και τουμπαλιν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Ωραίος ενισχυτής και πολύ καλή μαγκιά να μειώνεις τα βαττ(ισχύει και για τους άλλους)

 

Άρη κάτι άσχετο,τίποτα τεστάκια overdrive και distortion pedals στο καθαρό του ενισχυτή αλλά και σαν booster στο drive του

(να χαμιλώσεις το gain του ενισχυτή σε περίπτωση που είναι πολύ και να ακούσουμε την χροιά που θα του δώσει το πετάλι)

θα σε ενδιέφερε?

 

Ναι βέβαια γιατι όχι ... Αυτό που με ενδιαφέρει πρωτίστως είναι να ηχογράφηση όσους περισσότερους ενίσχυτες μπορω . Ομως δεν έχω κανένα πρόβλημα να μπω στην διαδικασία πεταλιου . Ως εκ τούτου αν κάποιος απο εδώ θέλει να γινει ένα τεστ στον ενίσχυτη του αλλά βαριέται την διαδικασία η δεν εχει καλές παντούφλες ας στείλει π.μ. Κάνουμε και ηχογραφησεις ΚΑΤ οίκον άμα λαχει ... Το ίδιο και με πεταλια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω,διαβάζω εε δεν γίνετε να μην δεν πω και εγώ τα σχόλια μου..

 

Ο τίτλος του τοπικ είναι μεταλ ενισχυτής και έρχεσαι εσύ αρη και κάνεις διαφήμιση το κανάλι σου. Συγγνωμη κιόλας άλλα το οτι έχεις δοκιμάσει καποιους ενισχυτές δεν σημαίνει οτι έχεις γίνει και ειδικός.

 

Επίσης χάνεις την ουσία της μουσικής. ΔΕΝ θα γίνεις ούτε ο Ola Englund ούτε ο Keith merrow.

 

Γιατί πολύ άπλα αυτοί έφτασαν εκεί ΜΕΛΕΤΩΝΤΑΣ κιθάρα ώρες ατελείωτες. Σου συνιστώ να κάνεις το ίδιο γιατί είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να έχεις ενισχυτές και κιθάρες και να μην μπορείς να κάνεις ένα BEND της προκοπής

 

Και επίσης βγες από το δωμάτιο σου και πήγαινε παίξε σε ένα Studio,Live με μια μπάντα και θα καταλάβεις τότε πως συμπεριφερεται ένας ενισχυτής

 

Στο λέω με όλη την καλή διάθεση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος του τοπικ είναι μεταλ ενισχυτής και έρχεσαι εσύ αρη και κάνεις διαφήμιση το κανάλι σου. Συγγνωμη κιόλας άλλα το οτι έχεις δοκιμάσει καποιους ενισχυτές δεν σημαίνει οτι έχεις γίνει και ειδικός.

 

δε νομίζω ότι προκύπτει από κάπου, αυτό..ψιλοαυθαίρετο το συμπέρασμά σου.

 

Επίσης χάνεις την ουσία της μουσικής. ΔΕΝ θα γίνεις ούτε ο Ola Englund ούτε ο Keith merrow.

 

παρακολουθώ αρκετά από τα ποστς του Άρη και δε νομίζω να έχει δηλώσει ποτέ κάτι τέτοιο.

 

Αν, τώρα, αναρωτηθείς/ειρωνευτείς, αν είμαι ο δικηγόρος του Άρη και τα σχετικά, θα σου απαντήσω ότι ο λόγος που παρενέβην είναι ότι έκανες ένα άσχετο με το θέμα ποστάρισμα, που ως μοναδικό αποτέλεσμα θα έχει την προσωπική σας αντιπαράθεση.

 

Αν τόσο δεν κρατιόσουν, για να πεις το σχόλιό σου, υπάρχουν και τα πμ.

 

Στο λέω με όλη την καλή διάθεση!!

 

:)

 

(Σου φαίνεται ειρωνική η "καλή διάθεση";

Είναι, γιατί δεν αρκεί να γράφουμε, αλλά πρέπει και να το στηρίζουμε με τα γραφόμενά μας.Ο Άρης έχει δεκάδες προσωπικά topics.Θα μπορούσες, κάλλιστα, να σχολιάσεις καλοπροαίρετα σε ένα οποιοδήποτε από αυτά, επισημαίνοντας τις αδυναμίες του και τότε θα είχε και νόημα η "καλή διάθεση")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ριξω και λιγο λαδι στη φωτια...ξεχασαμε ολοι να αναφερουμε οτι οι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΜΠΙΝΕΣ και τα διαφορετικα μεγαφωνα, ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΑΡΔΗΝ την τονικη συμπεριφορα ενος ενισχυτη

 

Δεν ξέρω για τα άλλα παιδιά, εγώ πάντως το ανέφερα ήδη δυο φορές στο παρόν θρεντ. Φυσικά και παίζουν τεράστιο ρόλο (ίσως τον σημαντικότερο), με χαοτικές διαφορές από το ένα στο άλλο. @dimitris: δεν μου φαίνεται πως ξεχειλίζει από καλή διάθεση/πρόθεση το ποστ σου... μάλλον το αντίθετο. Ας ηρεμήσουμε λίγο (κι ας αλλαχθεί ο τίτλος του θρεντ που έγινε το μεταλογκάδερινγκ της εβδομάδας... ;D)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Σε ότι λέει ο mustafunk.

 

To post σου dimitris199321 δεν έχει να προσφέρει κάτι στην κουβέντα παρά μόνο να δημιουργήσει μια προσωπική κόντρα και να χαλάσουμε τις καρδιές μας.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομίζω ότι προκύπτει από κάπου, αυτό..ψιλοαυθαίρετο το συμπέρασμά σου.

 

παρακολουθώ αρκετά από τα ποστς του Άρη και δε νομίζω να έχει δηλώσει ποτέ κάτι τέτοιο.

 

Αν, τώρα, αναρωτηθείς/ειρωνευτείς, αν είμαι ο δικηγόρος του Άρη και τα σχετικά, θα σου απαντήσω ότι ο λόγος που παρενέβην είναι ότι έκανες ένα άσχετο με το θέμα ποστάρισμα, που ως μοναδικό αποτέλεσμα θα έχει την προσωπική σας αντιπαράθεση.

 

Αν τόσο δεν κρατιόσουν, για να πεις το σχόλιό σου, υπάρχουν και τα πμ.

 

:)

 

(Σου φαίνεται ειρωνική η "καλή διάθεση";

Είναι, γιατί δεν αρκεί να γράφουμε, αλλά πρέπει και να το στηρίζουμε με τα γραφόμενά μας.Ο Άρης έχει δεκάδες προσωπικά topics.Θα μπορούσες, κάλλιστα, να σχολιάσεις καλοπροαίρετα σε ένα οποιοδήποτε από αυτά, επισημαίνοντας τις αδυναμίες του και τότε θα είχε και νόημα η "καλή διάθεση")

 

METAL tube amp

Δεν είναι ειρωνεία απλά με το να λέει οτι έχει κάποια εμπειρία και να δίνει συμβουλές για αγορά ενισχυτών χωρίς να μπορεί να παίξει  κάποια βασικά πράγματα εε αυτό το βρίσκω ''ηλίθιο''

 

Και το οτι έχει πολλά τοπικς δεν μου λέει κατι. Ωστόσο αν θεωρείς οτι σου εθιξα τον αρη, σου ζητώ συγνώμη αλλά ας μάθουμε πρώτα μουσική-κιθάρα και μετά να δίνουμε συμβουλές σε άλλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το οτι έχει πολλά τοπικς δεν μου λέει κατι. Ωστόσο αν θεωρείς οτι σου εθιξα τον αρη, σου ζητώ συγνώμη αλλά ας μάθουμε πρώτα μουσική-κιθάρα και μετά να δίνουμε συμβουλές σε άλλους..

Αν διάβασες προσεκτικά τα ποστ του Άρη, δεν δίνει σε κάποιο από αυτά παικτικές συμβουλές, αλλά συμβουλές για ενισχυτές τους οποίους έχει στην κατοχή του και έχει δοκιμάσει ενδελεχώς.

 

Και δεν στα λέμε αυτά επειδή "μας έθιξες τον Άρη" αλλά επειδή έκανες μια άδικη κατά τη γνώμη μου επίθεση προς το πρόσωπό του και μάλιστα εντελώς άσχετη με τη ροή του παρόντος θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις σε παρακαλω να ανεβασεις ενα κλιπακι σου με dual recto χωρις post processing να ακουσουμε λιγο ?

 

 

Απλα σιχαινομαι την ειρωνεια..Αυτα απο εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απλα σιχαινομαι την ειρωνεια..Αυτα απο εμενα

ποσο σιγουρος εισαι οτι ειναι ειρωνεια???? εγω δεν ειμαι παντως.....

Ξεκινας μια αντιπαραθεση ασχετη με το ποστ με προσωπικη επιθεση σε συμφορουμιτη (δεν τον ξερω προσωπικα) με επιχειρημα το οτι δεν ειναι τοπ κιθαριστας? ΔΛΔ για σενα εχει δικαιωμα γνωμης μονο οποιος κατεβαζει τα αρπεζ κατα χιλιαδες και για ζεσταμα παιζει πετρουτσι? Φιλε μου εισαι λαθος. Το gear τον χαίρεται ακομα και ενας που ξεκιναει τωρα τα πρωτα του βηματα. Μπορει να μην εχει την εμπειρια να κρινει καποια πραγματα γιατι βασιζεται σε ελειπεις γνωσεις αλλα αυτο δεν του στερει το δικαιωμα της γνωμης. Ολοι κρινουμε και κρινομαστε για τα λεγομενα μας και ο αρης και ο καθε αρης δεν αποτελει εξαιρεση....

Η προσωπικη επιθεση στον αρη εμενα προσωπικα μου δηλωσε ξεσπασμα ζηλιας και τιποτα αλλο......αν εχεις να πεις κατι για το θεμα πες. αν οχι στειλε ΠΜ στον Αρη και μονο. τα ιντερνετικα ξεκατινιασματα δεν εχουν χωρο στο θρεντ....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου