Προς το περιεχόμενο

metal tube amp για σπιτι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, ότι είναι ενισχυτάρα δεν έχω καμία αμφιβολία, κουβέντα να γίνεται. Μακάρι να τον είχα κι εγώ.

 

O 100αρης επισης δεν ειναι πανακεια... Εχει το δικο του βασικο μειονεκτημα... Ειναι 500 κιλα... Ο συγκεκριμενος 50αρης εχει ως βασικο πλεονεκτημα οτι ειναι 50 βατ κτηνος και παραλληλα εiναι μια σταλια... 11,4 κιλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο συγκεκριμενος 50αρης εχει ως βασικο πλεονεκτημα οτι ειναι 50 βατ κτηνος και παραλληλα εiναι μια σταλια... 11,4 κιλα

 

Πάλι καλά! Δε θέλω να πάθει καμιά κήλη ο Αι-Βασίλης τα Χριστούγεννα!  ;D ;D ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αν θες κοιτα και αυτο το head που φαινεται να κτυπησε δυνατα τον peavey 6505+   στα 640 ευρω.

http://www.thomann.de/gr/laney_irt60h_ironheart.htm

 

οταν το εψαξα διαβασα πολλες καλες κριτικες.

μεγαλο συν ειναι οτι εχει built in attenuator! οποτε και για σπιτι αλλα και για πιο απαιτητικες καταστασεις! εκτος απο αυτο εχει και μπουστερ αλλα και included footswitch με rhythm and lead channels. ελπιζω να βοηθησα  :)

 

http://www.ultimate-guitar.com/forum/showthread.php?t=1525625

 

εδω τον συγκρινουν και με τον evh

http://www.metalguitarist.org/forum/guitar-gear-discussion/51450-peavey-6505-evh-5150-laney-ironheart.html

 

ελπιζω να βοηθησα  :)

http://reckoninghour.com/

 

rEaL mUsIc

rEaL nEwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εδω ο λογος που  κρινουμε τον evh ειναι giati εχει και το μπλε καναλι πολλα να δωσει... Αν ειχε ενα καλο καθαρο και τελειο βρωμικο , και χαλια crunch τοτε δεν θα μας ενοιαζε καθολου... Θα λεγαμε οπως λεμε για τον 6505... Τρομερο μηχανημα και στο μυαλο μας εχουμε μονο το γκαζι του...

 

 

 

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 100αρης επισης δεν ειναι πανακεια... Εχει το δικο του βασικο μειονεκτημα... Ειναι 500 κιλα... Ο συγκεκριμενος 50αρης εχει ως βασικο πλεονεκτημα οτι ειναι 50 βατ κτηνος και παραλληλα εiναι μια σταλια... 11,4 κιλα

 

Εμ τι να κάνεις, 8 12AX7 είναι αυτές, θέλουν πολύ ζουμί για να δουλέψουν αρα και κάτι μετασχηματιστές να με το συμπάθειο.

Βασικά παίζει να είναι ο ενισχυτής με τις περισσότερες προενισχύτριες.

 

Πάλι καλά! Δε θέλω να πάθει καμιά κήλη ο Αι-Βασίλης τα Χριστούγεννα!  ;D ;D ;D

 

Εσύ ήσουν κακό παιδί φέτος, να του πείς να τον φέρει σε 'μένα. ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ τι να κάνεις, 8 12AX7 είναι αυτές, θέλουν πολύ ζουμί για να δουλέψουν αρα και κάτι μετασχηματιστές να με το συμπάθειο.

Βασικά παίζει να είναι ο ενισχυτής με τις περισσότερες προενισχύτριες.

 

.

 

Δεν ξερω για τον μεγαλο... Παντως ο μικρος εχει συνολο 9 λαμπες... 2 μεγαλες , 7 μικρες... Ε του πουστ... Ειναι να μην σπερνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για τον μεγαλο... Παντως ο μικρος εχει συνολο 9 λαμπες... 2 μεγαλες , 7 μικρες... Ε του πουστ... Ειναι να μην σπερνει ?

 

Εδω "σπερνει" η tonelab με μια προενισχυτρια!!! ...ελα πλακιτσα κανω...

 

 

προφανως ο αριθμος των λυχνιων δεν εχει να κανει με την ποιοτητα του ενισχυτη ΣΕ ΓΕΝΙΚΕ ΓΡΑΜΜΕΣ παντα, μην πεσετε να με φατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για τον μεγαλο... Παντως ο μικρος εχει συνολο 9 λαμπες... 2 μεγαλες , 7 μικρες... Ε του πουστ... Ειναι να μην σπερνει ?

 

Τώρα το ΄δα ότι έχει 7 προενισχύτριες. Τι λες τώρα  :o

Θέλω κι 'γω έναν, πειράζει;  ;D

Είναι κι αυτό το άσπρο σκέτος πειρασμός, τον βάζεις και στο σαλόνι, όχι σαν το δικό μου το ψυγείο που νομίζεις ότι βγήκε από κονσόλα εργοστασίου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι κι αυτό το άσπρο σκέτος πειρασμός, τον βάζεις και στο σαλόνι, όχι σαν το δικό μου το ψυγείο που νομίζεις ότι βγήκε από κονσόλα εργοστασίου.

 

Εγω σου εχω πει , πουλα το το πλυντηριο... Αλλα εσυ μου θες κουμπακια και λαμπακια...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, άλλο το ένα άλλο το άλλο. Με το πλυντήριο έχεις 7δις επιλογές. Θα μου πείς τις χρησιμοποιείς; Όχι, αλλά είναι ωραία να ξέρεις ότι τις έχεις  ;D

 

Και να σου πω, τι να πουλήσω; Πλέον δεν αξίζει kate me αφού πρέπει να το ξεφτιλίσεις στην τιμή για να το πουλήσεις τελικά. Το πλυντήριο μένει λοιπόν.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου