Προς το περιεχόμενο

metal tube amp για σπιτι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Παρατηρω οτι ολοι δεχονται τα σχολια του στυλ "εισαι πολυ καλος" κτλ αλλα οταν καποιος τους πει κατι αρνητικο στραβωνουν. Ποιος ο λογος? Δεν περιμενουν οτι θα το ακουσουν, η απλως χαλιουνται με την αρνητικη κριτικη? That's internet, that's life...

 

 

Ξερεις που διαφωνούν όλοι? (σοβαρά τώρα)

Οτι το προς κρίση αντικείμενο δεν είναι ο παίχτης αλλά οι ενισχυτες ή τα εκάστοτε αντικείμενα που δοκιμάζονται σε αυτά τα βίντεο. Δεν τα ανέβασε ο άνθρωπος για να μας δείξει πόση κιθάρα ξέρει αλλά να μας δείξει πως (περίπου) παίζει το ρημάδι αυτό το μηχάνημα, όσο μπορούμε να καταλάβουμε απο το You tube. Εμένα προσωπικά με βοηθάει όταν θελω να πάρω κάτι να το τσεκάρω πρώτα εκεί, όχι γιατί θα δω τι ήχο έχει (γιατί φυσικά δεν θα καταλάβεις και πολλά) αλλά να τσεκάρω τις λειτουργίες του. Πχ, απο το πόσο gain και μετά βρωμίζει το καθαρό. Τέτοιες πληροφορίες. Οχι πως βρωμίζει αλλά πότε (κάτι τόσο ξεκάθαρο σε ένα βίντεο). Με πιάνεις? ;)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, το αστείο της υπόθεσης είναι ότι ο μόνος που δεν έχει λάβει μέρος στις 14 σελίδες του θέματος είναι ο ενδιαφερόμενος (OP).  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, το αστείο της υπόθεσης είναι ότι ο μόνος που δεν έχει λάβει μέρος στις 14 σελίδες του θέματος είναι ο ενδιαφερόμενος (OP).  ;D

 

Μαλλον γιατι πηρε την απαντηση του απο το πρωτο κιολας ποστ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω δεν ειναι το καταλληλο θρεντ για να συζητιεται αν γινειται καλη δουλεια η οχι απο το συγκεκριμενο μελος.

Ρωτησε μεταλ ενισχυτη ο ΟΡ δοθηκε μια πολυ καλη προσταση,κατ εμε,ο evh και μετα χαθηκαμε στην μεταφραση.

Τωρα αν καποιος γουσταρει η οχι αυτο που κανει ο Αρης ειναι αλλο θεμα,το αν το παιξιμο του ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ επηρεαζει τον ηχο ειανι και αυτο αλλο θεμα και τελος πως επηρεαζεται η αποδοση ενος ενισχυτη βασει των συνθηκων που παιζεται (παικτης,κιθαρα,μαγνητες,μικροφωνα,καμπινες,χωρος που ηχογραφειται,προενισχυση στην ηχογραφηση,mastering η οχι μετα την ηχογραφηση,σε live η οχι) ειναι και αυτο αλλο θεμα.

Αν θελετε να συζητηθει κατι με υγιη και σοβαρο τροπο ΣΕ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ωστε να βγει κατι απο το χασιμο αυτου του θρεντ ισως θα πρεπε να το τελευταιο χωρις να στοχοποιηθει κανενας.

Στο κατω κατω πολλοι απο εδω κρινουμε πως κρινεται ενας ενισχυτης σε ενα συγκεκριμενο ειδος ενω παραπανω απο τους μισους,θεωρω,ουτε θα παιζουμε,γενικα η πλεον,αυτο το ειδος ουτε θα μπορεσουμε να αγορασουμε ΟΛΟΥΣ αυτους τους ενισχυτες.Τελος εγω πχ που ενδιαφερομαι για τον evh,αν και οχι μεταλας,ενω διαφωνω (με καθε καλη προθεση) με τον τροπο που παρουσιαζεται αν ηθελα να παρω καποια γνωμη απο τον Αρη συγκεκριμενα θα τον ρωτουσα προσωπικα και απο εκει και περα αν ειχε την διαθεση και ορεξη να μ αφησει να παιξω εγω μαζι του λιγο να δω την αποκριση του ενισχυτη.

Και ο καλυτερος η χειροτερος παικτης μπορει να κανει ενα μηχανημα να ακουστει διαφορετικα απο οτι θα παιζαμε εμεις και δεν υπαρχει κατι παραλογο σε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συμφορουμητες , νυν και πρώην φίλοι αλλά και εχθροί . Θα ήθελα να πω ότι δεν με τιμάει το γεγονός οι γίνεται τόση συζήτηση γύρω απο την ασχετοσυνη μου , την άγνοια μου αλλά και την βοήθεια που προσφέρω σε ορισμένους . Ευχαριστω άπαντες λοιπόν για την κριτική σας . Είμαι απόλυτα κατασταλαγμενος εγκεφαλικά ότι εφόσον εκτιθεμαι θα είμαι και προφανώς στόχος κακής κριτικής κάποιες φορές .

 

Αυτό μπορω να προσφέρω επι της ουσίας το κάνω κυρίως για το κοινό του φόρουμ .

Και αν δείτε όλο μου το κανάλι απο την αρχή ως τώρα πιστεύω θα δείτε κάποια βελτίωση

 

Το βίντεο μου ας πούμε στην Ευρώπη η στην Αμερική δεν εμφανίζονται στις πρώτες σελίδες όπως στην Ελλάδα . Ετσι λειτουργεί το Ίντερνετ . Ως εκ τούτου ότι κάνω το κάνω περισσότερο για κάποια μέλη που μπορεί να δουν κάτι που κάνω και να πάρουν μια ιδέα όμως απευθύνεται σε έλληνες κυρίως  . Δεν απο ζητώ δάφνες μεγάλου κιθαρίστα . Και ούτε με ενδιέφερε ποτέ να δείξω πόσο καλός είμαι αν και πολλοί  απο κοντά έχουν παραδέχτει το δεξί μου . Δεν είναι εκεί το Θέμα όμως . Εγω μιλάω για τους ενίσχυτες που έχουν πέρασει απο τα χέρια μου . Οποίος θέλει με ακούει οποίος όχι - καλη καρδιά . Τουλάχιστον προσπαθώ . Τώρα τα προσωπικα προβλήματα του καθενός δεν μπορω να τα λυσω ...

 

Μυνημα προς Bloody Sunday : αγαπητέ με λύπη μου είδα σήμερα ότι έχεις απενεργοποιησει τα προσωπικά μυνηματα μαζί μου . Ήθελα απλα να σου ζητήσω συγνώμη για την μεταξύ μας διαμάχη κάποτε και να σου πω ότι για εμένα ότι εχει ειπωθεί εχει λήξει . Επειδή δεν μπόρεσα λοιπόν με π.μ. Το στέλνω εδώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τα προσωπικα προβλήματα του καθενός δεν μπορω να τα λυσω ...

 

Ώπα, κάτσε ρε 'συ Άρη, δηλαδή δεν θα μιλήσεις στην Καιτούλα που μου πλήγωσε την καρδιά η άκαρδη, αφού έτσι μου ΄πες. Και εκείνο το μυστικό για καταπληκτικό παστίτσιο δεν θα μου το πεις τελικά; Αφού ξέρεις πόσο πολύ αρέσει στην Καιτούλα. Αχ Καιτούλα, πολύ κWλόπαιδο ο Κυριάκος.

 

:'( :'(

;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυνημα προς Bloody Sunday : αγαπητέ με λύπη μου είδα σήμερα ότι έχεις απενεργοποιησει τα προσωπικά μυνηματα μαζί μου . Ήθελα απλα να σου ζητήσω συγνώμη για την μεταξύ μας διαμάχη κάποτε και να σου πω ότι για εμένα ότι εχει ειπωθεί εχει λήξει . Επειδή δεν μπόρεσα λοιπόν με π.μ. Το στέλνω εδώ !!!

 

Nα είσαι καλά Άρη και να έχεις υπόψη σου πως μαθαίνεις με τον καλύτερο τρόπο (με την "τριβή" με τα ίδια τα μηχανήματα και τις ρυθμίσεις), κάτι που οφείλουμε να κάνουμε όλοι. :) (Δεν θέλω να σε πατρονάρω με αυτό)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με το παστίτσιο πάντως με ενδιαφέρει...εεεχμμμ... :)

Έλα

http://www.sintagespareas.gr/sintages/to-pastitsio-tou-aki.html

the best! 8)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου