Προς το περιεχόμενο

Soundcraft ,recording και μετρονομος.


Dark Oblivion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους...

 

Πριν λιγες μερες βρεθηκε στα χερια μου μια Soundcraft Compact 4. Παλιο μοντελο αλλα φαινεται διαχρονικο.

Ψαχνοντας στο νετ δεν βρηκα καποιον που να λεει κατι αρνητικο γι αυτη την κονσολα/σειρα.

 

Διαβαζωντας επι τροχαδην σαν μια πρωτη εικονα το manual ειδα ενα χαρακτηριστικο της που δεν εχω δει μεχρι τωρα τουλαχιστον να το εχει καποια αλλη (διορθωστε με αν κανω λαθος). Οτι το καθε καναλι της εχει ενα κουμπακι ,το RED που εχωντας στο πατημενο ηχογραφειται μονο αυτο το καναλι

ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!! Με 2-3 αλλες κονσολες που ειχα ενα μεγα θεμα ηταν οτι με την στανταρ συνδεσμολογια που εχω και τωρα στο playback ακουγα και τον μετρονομο γιατι ειχε ηχογραφηθει και αυτος.

 

Το καλο λοιπον τωρα (μην πω τελειο) ειναι οτι θεωρητικα παντα δεν ηχογραφειται ο μετρονομος η κατι αλλο. Το θεμα ειναι οτι το δοκιμασα και ακουγεται εστω και ψιλοαμυδρα και εχω την εντυπωση οτι ακομα και ο ηχος του μετρονομου ακουγεται εχωντας παρει παραμορφωση απο το εκαστοτε metal plug in. Τι συμβαινει?

 

Μπορει να με διαφωτησει καποιος? Ευχαριστω!

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου