Προς το περιεχόμενο

Bee Gees - How deep is your love - Fingerstyle


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Ακόμα μία διασκευή ενός κλασσικού ποπ κομματιού των 80s.

Μικρός έλεγα σε όλους ότι ήμουν και πολύ ροκάς αλλά στη πραγματικότητα η καρέκλα πήγαινε σύννεφο. ΄Οταν φτάσω, δε, στα 60 μου με βλέπω να διασκευάζω το "άστα τα μαλλάκια σου" σε κούρδισμα DADGAD ;D

Η κιθάρα είναι φτιαγμένη από τον Πάνο Λαμπή στην Θεσσαλονίκη και είναι πραγματικά ξεχωριστή και ηχητικά και από ευκολία στο παίξιμο. Είναι φτιαγμένη με ευρωπαϊκό έλατο καπάκι και cocobolo rosewood πλαϊνά και πίσω. Ο συνδυασμός ισορροπίας λόγω του μικρού σκάφους και γλύκας είναι εξαιρετικός. Μου την έδωσε να τη δοκιμάσω αλλά μάλλον δεν φεύγει από το σπίτι ;)

Θα ήθελα περισσότερο τα σχόλια σας για τη διασκευή και την κιθάρα παρά για το παίξιμο, καθώς σήμερα την ολοκλήρωσα την διασκευή και ακόμα θέλω λίγη δουλίτσα παικτικά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιώργο άριστα, όποτε ποστάρεις ακούμε μουσική ;)

 

Για το όργανο δεν μπορώ να πώ, αυτό που ακούω ειναι πολύ καλό.

Έχω φτιάξει και γω μια μικρη  κιθάρα στεγνή με έμφαση τις μεσαίες μπας και μουρθει καμμια επιφοίτηση αλλά τιποτα ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ακόμα θέλω λίγη δουλίτσα παικτικά...

 

 

Ναι φίλε ,είναι ντροπής να βγαίνεις ανέτοιμος  ;D ;D ;D............τι θες δλδ άλλο ,να βάλω φωτιά και να τις κάψω τις κιθαρες μου και να πάω για ψάρεμα?

Παίζεις πανέμορφα ,το τραγούδι αυτό και γενικά οι ΑΒΒΑ δεν............ αλλά το πας του ργαλείου  :D

Όταν λες Ευρωπαικό έλατο εννοείς ερυθρελάτη?

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου