Προς το περιεχόμενο

Ποιό εφέ φωνής είναι αυτό?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε σεις? Μήπως ξέρει κανείς τι εφέ είναι αυτό που χρησιμοποιείται στην φωνή στο "

never met a girl" του iggy pop?

Εννοώ βέβαια αυτό που ακούγεται μετά την φωνή του iggy.

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ' date=' αυτός είναι ο iggy pop?[/quote']

 

κοίτα το τραγούδι το βρήκα και σαν edwin colin αλλα σε μια εκτενέστερη έρευνα που έκανα στο Internet βρήκα οτι τελικά πρέπει να είναι το iggy όπως αρχικά πίστευα

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη συγκεκριμενη ηχογράφηση δεν είναι ο iggy pop , είναι αυτός, ο edwin, o οποίος είναι και πωσοπικός μου φίλος και τον φιλοξενω τα καλοκαίρια στον σκορπιό.

 

τελος , παντων , δεν έχει σημασία τοσο και δεν μπορώ να σε βοηθήσω στην απορία., ποιος ξέρει τι πεταλοδουλεια έιναι, πείτε κάποος, και τι εφφετζιέρα ίσως?? χαχαχααααααα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη συγκεκριμενη ηχογράφηση δεν είναι ο iggy pop ' date=' είναι αυτός, ο edwin, o οποίος είναι και πωσοπικός μου φίλος και τον φιλοξενω τα καλοκαίρια στον σκορπιό.

[/quote']

 

z7shysterical.gifz7shysterical.gif

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη συγκεκριμενη ηχογράφηση δεν είναι ο iggy pop ' date=' είναι αυτός, ο edwin, o οποίος είναι και πωσοπικός μου φίλος και τον φιλοξενω τα καλοκαίρια στον σκορπιό.

 

τελος , παντων , δεν έχει σημασία τοσο και δεν μπορώ να σε βοηθήσω στην απορία., ποιος ξέρει τι πεταλοδουλεια έιναι, πείτε κάποος, και τι εφφετζιέρα ίσως?? χαχαχααααααα[/quote']

 

Σοβαρά? 8O Εγώ επειδή το βρήκα και σαν iggy και σαν edwin, μπήκα σε διάφορα fun site του iggy και είδα οτι το είχαν δικό του. Υπέθεσα οτι οι fun ενός καλλητέχνη θα ξέρουν και ποιά τραγούδια λέει :roll:

 

Τέλος πάντων μιας και είναι φίλος σου δεν τον ρωτάς και τι εφε χρησιμοποίησαν? :D

Δε με νοιάζει να βγεί ολόιδιο, αρκεί να το πλησιάσω λίγο.

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εφφέ που ακούς είναι ένα Vocoder

 

Thanks hindmost :wink:

 

Ξέρετε μήπως αν υπάρχει κάποιο φτηνό vocoder (πχ σε stompbox) γιατί θέλω να το χρησιμοποιήσω σε live σε 2 τραγούδια μόνο και δε λέει να δώσω ¤250 για 2 τραγούδια.

 

Δεκτό και diy schematic :wink:

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου