Προς το περιεχόμενο

Echoes tone basis (?) (Pink Floyd)


12plus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επι του αρχικου ποστ το echoes ειναι παιγμενο σε c#(min)........Oi Dream Theatre απλως ασελγησαν και σε αυτο το κομματι των floyd (οπως και σε ολα τα αλλα που διασκευασαν) και οχι επειδη το επαιξαν σε αλλο τονο..... :) :) :) :)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επι του αρχικου ποστ το echoes ειναι παιγμενο σε c#(min)........Oi Dream Theatre απλως ασελγησαν και σε αυτο το κομματι των floyd (οπως και σε ολα τα αλλα που διασκευασαν) και οχι επειδη το επαιξαν σε αλλο τονο..... :) :) :) :)

 

 

Υπερβολικός... :D

 

Πρόσφατα άκουσα το remake στο dark side of the moon, και μάλλον θα λεγα ότι ήταν αρκετά αξιόπιστοι, και έδωσαν και ένα πιο μοντέρνο χρώμα στον ήχο του έργου.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επι του αρχικου ποστ το echoes ειναι παιγμενο σε c#(min)........Oi Dream Theatre απλως ασελγησαν και σε αυτο το κομματι των floyd (οπως και σε ολα τα αλλα που διασκευασαν) και οχι επειδη το επαιξαν σε αλλο τονο..... :) :) :) :)

 

 

Υπερβολικός... :D

 

Πρόσφατα άκουσα το remake στο dark side of the moon' date=' και μάλλον θα λεγα ότι ήταν αρκετά αξιόπιστοι, και έδωσαν και ένα πιο μοντέρνο χρώμα στον ήχο του έργου.[/quote']

 

Με τονους high gain, απαισιο vibrato, και shredding?????? Κατα τη γνωμη μου κακιστη επιλογη.........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά θα κάνουν όσα συγκροτήματα θέλουν να κάνουν διασκευές να αφήσουν τους floyd εκεί που κάθονται. Δε λέω καλές οι διασκευές, και μερικές διασκευές είναι καλύτερες και απο το πρωτότυπο, ακόμα και εγώ εχω αλλάξει κομμάτια, αλλά καλό είναι να σεβόμαστε κάποια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου