Προς το περιεχόμενο

αγορα tele squire classic vibe-ερωτησεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ αυτός και με no-name μονόχορδο το ίδιο θα ακουγόταν. :D

Με τι λόγκο στο headstock όμως; Αν ήταν Squire θα τον έπαιρναν στα σοβαρά;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω κι εγώ ο νέοπας:

 

Αυτό με το ότι οι μαγνήτες είναι tonerider ισχύει και για τους Singles των Classic Vibe Strats ή μόνο των Teles;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ ο νέοπας:

 

Αυτό με το ότι οι μαγνήτες είναι tonerider ισχύει και για τους Singles των Classic Vibe Strats ή μόνο των Teles;

 

Η φήμη ισχύει και για τις strat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξεθάβω γιατι δεν βρισκω κατι ποιο νεο για τις classic vibe 50s και τους μαγνήτες τους.

Προσφατα απέκτησα μια c.v.butterscotch blonde tele

Επειδη γράφετε πως οι μαγνήτες παίζει να ειναι  tonerider η να μοιάζουν,η να φτιάχνονται στο ιδιο εργοστάσιο,κτλ κτλ

Οι μαγνήτες ειναι αθλιοι! Εντελως ψοφιοι,και ο bridge αρπάζει μικροφωνισμο για πλάκα.

Εκτος κι αν στις tele του 2013 και πισω που αναφέρεστε έβαζαν καλους μαγνητες.

Μολις παράγγειλα tonerider vintage plus!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεθάβω γιατι δεν βρισκω κατι ποιο νεο για τις classic vibe 50s και τους μαγνήτες τους.

Προσφατα απέκτησα μια c.v.butterscotch blonde tele

Επειδη γράφετε πως οι μαγνήτες παίζει να ειναι  tonerider η να μοιάζουν,η να φτιάχνονται στο ιδιο εργοστάσιο,κτλ κτλ

Οι μαγνήτες ειναι αθλιοι! Εντελως ψοφιοι,και ο bridge αρπάζει μικροφωνισμο για πλάκα.

Εκτος κι αν στις tele του 2013 και πισω που αναφέρεστε έβαζαν καλους μαγνητες.

Μολις παράγγειλα tonerider vintage plus!

 

 

 

 

Εγώ πάλι τους λατρεύω, δεν τους άλλαζα και να με πληρώνανε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι butterscotch εχουν διαφορετικους μαγνητες απο τις blonde,με λιγοτερη εξοδο και πιο κλασσικο τελε ηχο.Και οι 2 ειναι Tonerider.VINTAGE+ για την VB και vintage για την BSB

 

Neck pickup: Custom Telecaster pickup (Alnico 5 on Butterscotch Blonde/Alnico III on Vintage Blonde)

Bridge pickup: Custom Telecaster pickup (Alnico 5 on Butterscotch Blonde/Alnico III on Vintage Blonde)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Και μενα καλοι μου ακουγονται οι μαγνητες ρε φιλε.Ισως λιγο κομπρεσαρισμενοι ,κατι που δεν με χαλαει αλλα απο την αλλη μπορει να ειναι και ο ενισχυτης.

  Εμενα τελικα το προβλημα μου ειναι  η κιθαρα σαν κατασκευη αν μπορω να πω,δηλ χωρις βυσμα μου ακουγεται λιγο thin και χωρις γκαζια ειδικα στις ψιλες χορδες και γενικα,και σε σχεση με την μεξικανα μου στρατ αλλα ακομα και σε σχεση με μια μεξικανα τελε που εχω.Που και οι δυο εχουν πιο στρογγυλες νοτες γενικα.Η μεξικανα τελε βεβαια φοραει τους χειροτερους μαγνητες που εχω ακουσει αλλα σαν κατασκευη ειναι μια χαρα.

  Εν τελη αυτο νομιζω περναει και στον τελικο ηχο στο βυσμα.

Αρα κατεληξα οτι ναι τα κσυλα ρε πουστη τελικα παιζουν το ρολο τους.χαχαχαχα

  Για αυτο λεω εν τελη.Ναι οντως καλα και αξιοπρεπεστατα οργανα οι CV ,αλλα μια καλη τελε ειναι μια καλη τελε οπως και να το κανουμε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H CV ειναι μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ τελε,εχω δυο και στεκονται επαξια διπλα σε αλλες τελε που εχω δεκαπλασιας αξιας.Μαλλον η κιθαρα σου θελει σετ απ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβαρω τωρα τελευταια σε σπιτι φιλου  και για να μην κουβαλαω κιθαρα παιζω και μια cv 50s tele.δεν μπορω να τις βρω κατι λαθος

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου