Προς το περιεχόμενο

αγορα tele squire classic vibe-ερωτησεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε βρίσκω λόγο να τα φοβόμαστε αυτά

Μα κανείς δεν τα φοβάται...λεφτά να υπάρχουν για δοκιμές. ;D ;D

 

Έχω κάνει μεγαλύτερες καφρίλες ακόμη και σε backplate και μάλιστα με τελείως ασύμβατα υλικά.

Επειδή δεν ξέρουμε τι έχει ο καθένας στο μυαλό του περί τελικού αποτελέσματος καλό είναι να κρατάμε τις καφρίλες για τον εαυτό μας. ;)

Ήδη συμβουλεύεις το OP να αγοράσει 2 decals, ενώ δεν μπορείς να του εγγυηθείς το αποτέλεσμα γιατί το video που παραθέτεις, δεν περιλαμβάνει το πιό σημαντικό βήμα, το τελικό φινίρισμα.

Στο τέλος θα του έρθει πιο φτηνά να αγοράσει ένα καινούργιο μπράτσο ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή δεν ξέρουμε τι έχει ο καθένας στο μυαλό του περί τελικού αποτελέσματος καλό είναι να κρατάμε τις καφρίλες για τον εαυτό μας. ;)

 

Ναι,όντως άκυρη η φωτό που έβαλα,ήθελα απλά να δείξω ότι ακρυλικό,νικελ και βερνίκι 2 συστατικών μπορούν να συνυπάρξουν αρμονικά.

Bαριέμαι να βγάλω κοντινή φωτό πρωινιάτικα,αλλά έκανα crop από μεγαλύτερη φωτό.

Αυτό ελπίζω να καλύπτει τις προσδοκίες για το τελικό αποτέλεσμα. ;D

 

myfenderdecalglow_zps1ebda18b.jpg

 

Ήδη συμβουλεύεις το OP να αγοράσει 2 decals, ενώ δεν μπορείς να του εγγυηθείς το αποτέλεσμα γιατί το video που παραθέτεις, δεν περιλαμβάνει το πιό σημαντικό βήμα, το τελικό φινίρισμα.

 

Συμβουλεύω να αγοράσει 2 decals,όπως συμβούλεψες και εσύ,αλλά και άλλοι σε αντίστοιχο thread που ανοίχτηκε στο παρελθόν.Αυτονόητοι οι λόγοι.

Εγγυήσεις σε τέτοια project ξέρεις ότι δεν μπορεί να παρέχει κανείς,πόσο μάλλον ένα forum..

Όσο για το τελικό φινίρισμα,με πολύ προσοχή και διάβασμα όπως έγραψα και πριν,θα τα καταφέρει όπως τα κατάφεραν τόσοι "ερασιτέχνες" πριν από αυτόν.

Δεν είναι δα και πυρηνική φυσική.. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To συγκεκριμένο όργανο είναι, ξαναλέω, ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ να γίνει αυτή η εργασία. Πρέπει ή να αφαιρέσεις το μπράτσο και να το τρίψει όλο, και πάρα πολύ γιατί έχει πραγματικά πολύ χοντρό μπράτσο και μετά να το ξαναπεράσεις υλικό που τρέχα γύρευε τι θα καταφέρεις με το χέρι και το σπρέυ, ή να το κάνεις τοπικά που εγγυημένα 100% θα φαίνεται σαν μπάλωμα. Το λόγκο της συγκεκριμένης κιθάρας είναι και αρκετά μουράτο και προσωπικά "τη βρίσκω" να βάζω κάτω με το όργανο και το λόγκο του, των 300€ κάτι μεξικάνικα των διπλάσιων σχεδόν χρημάτων. Αν παρόλα αυτά αποφασίσεις να το κάνεις, μην μπλέξεις με ebay κτλπ. Στείλε μου πμ και θα σου στείλω λίνκ για ένα αμερικάνικο σάιτ που βγάζει τα καλύτερα με διαφορά decals που υπάρχουν και χρησιμοποιούνται σε ανακατασκευές vintage οργάνων. Είναι ακριβά αλλά αξίζουν...

 

Επίσης συμφωνω στο ότι θα πάρεις τουλ. 2 τεμάχια και θέλω να προσθέσω και κάτι ακόμη. Ειναι και θεμα γούστου το πως θα φέρεις εσύ το όργανο σου να φαίνεται. Εγώ το έκανα έτσι στο τρίψιμο του βερνικιού απο πάνω ώστε να δείχνει μία "παλαιότητα" το όργανο. Δεν το έκανα τέλειο, δεν το ήθελα τέλειο όμως. Βλέποντας και κάνοντας... ;)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλεύω να αγοράσει 2 decals,όπως συμβούλεψες και εσύ,

Εγώ...είναι εμφανές, ότι συμβουλέυω να μην το κάνει 8)

 

Εγγυήσεις σε τέτοια project ξέρεις ότι δεν μπορεί να παρέχει κανείς

Εγγυήσεις σε τέτοια project ξέρω ότι μπορεί να παρέχει ένας μάστορας. Εγώ με τέτοιους συνεργάζομαι και έχω ΠΑΝΤΑ το καλύτερο αποτέλεσμα...άσε που από εμπειρία σε βεβαιώνω ότι πληρώνεις και λιγότερα από τις δοκιμές!

 

Όσο για το τελικό φινίρισμα,με πολύ προσοχή και διάβασμα όπως έγραψα και πριν,θα τα καταφέρει όπως τα κατάφεραν τόσοι "ερασιτέχνες" πριν από αυτόν.

...και αρκετό χρήμα, μέχρι να μάθει ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α,εσύ πρέπει να έχεις πολύ καλό air condition,δεν εξηγείται αλλιώς..  ;D

 

Εγώ...είναι εμφανές, ότι συμβουλέυω να μην το κάνει 8)

 

Εδώ αναφέρομαι...

 

Το λουστράρισμα είναι ένα θέμα εάν δεν το έχεις ξανακάνει. Υπάρχουν λούστρα (σε σπρέυ) που διαλύουν το waterslide. Γι αυτό καλό είναι να πάρεις 2 waterslides... ;)

 

Όσο για το παρακάτω..

 

Εγγυήσεις σε τέτοια project ξέρω ότι μπορεί να παρέχει ένας μάστορας. Εγώ με τέτοιους συνεργάζομαι και έχω ΠΑΝΤΑ το καλύτερο αποτέλεσμα

 

Λες δηλαδή ότι για να εφαρμοστεί με καλό αποτέλεσμα,όπως αυτό που σου postαρα από επάνω ;D,ένα waterslide decal πρέπει να γίνει από μάστορα;

Νομίζω ότι τα πολύ καλά αποτελέσματα που έχουν πετύχει,κιθαρίστες μη οργανοποιοί,σε αντίστοιχα thread μουσικών forum σε διαψεύδουν..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες δηλαδή ότι για να εφαρμοστεί με καλό αποτέλεσμα,όπως αυτό που σου postαρα από επάνω ;D,ένα waterslide decal πρέπει να γίνει από μάστορα;

το λουστράρισμα ναι...από κάποιον που ξέρει από λούστρα...

 

Νομίζω ότι τα πολύ καλά αποτελέσματα που έχουν πετύχει,κιθαρίστες μη οργανοποιοί,σε αντίστοιχα thread μουσικών forum σε διαψεύδουν..

Με μεγάλη μου χαρά να με διαψεύσουν βάζοντας τα δείγματά τους δίπλα στα δικά μου... ;D

www.customshop.gr

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λουστράρισμα ναι...από κάποιον που ξέρει από λούστρα...

 

Tόσα παιδιά, ακόμη και εδώ μέσα,που δεν είναι "μάστορες" να ξέρουν από λούστρα,με μελέτη και μεράκι έχουν καταφέρει να κάνουν πολύ καλή δουλειά,ακόμη και σε ολόκληρες κιθάρες και εσύ κολλάς στο πέρασμα ενός waterslide decal; ???

 

Με μαγάλη μου χαρά να με διαψεύσουν βάζοντας τα δείγματά τους δίπλα στα δικά μου... ;D

www.customshop.gr

 

To ξέρω το site marathon..

Aπό το ίδιο κατάστημα της Αλκιβιάδου ψωνίζαμε κάποτε.. 8)

Απλά εδώ μιλάμε για πέρασμα waterslide decals,προς τι η επίδειξη με τις εκτυπώσεις σε σώματα δεν μπορώ να καταλάβω..

Μπες στο http://www.tdpri.com/forum/index.php και θα δεις ότι και άνθρωποι που υπηρετούν την μουσική,από άλλη σκοπιά από εκείνη του μάστορα,όπως και εγώ,τα έχουμε πάει πολύ καλά στο συγκεκριμένο θέμα..Της αλλαγής logo...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου