Προς το περιεχόμενο

Rolling Stones at Glastonbury 2013 ΧΘΕΣΙΝΟΒΡΑΔΥΝΗ ΦΡΕΣΚΑΔΟΥΡΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι εννοείς; Πόσες φορές μπορούμε να ακούσουμε ξανά το Γαλάζιο Δούναβη από τη Φιλαρμονική της Βιέννης;

Των Stones είναι κι αυτό;

σόρυαλάδαιντωξεραφίλως.

 

Για κάποιο λόγο είχα την εντύπωση ότι εκεί γύρω στα 30 ήταν η ηλικία που σταμάταγαν οι μάλλον παιδικές οπαδομπαντοπιτσικουλιές. Προφανώς και σφάλλω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι εννοείς; Πόσες φορές μπορούμε να ακούσουμε ξανά το Γαλάζιο Δούναβη από τη Φιλαρμονική της Βιέννης; Όσες θέλουμε. Από καμία μέχρι πολλές.

 

 

Μια φορά έχω βρεθεί στην Βιέννη και με είχε εντυπωσιάσει το ποτάμι: Γαλάζιο δεν το έλεγες με τίποτα... Γκρίζος Δούναβης ήταν  ;D

 

 

Α, εκείνο το κουλό κσύλο που κρατάει ο Wood τι είναι- κάτι σαν φουτουριστική τele με reverse headstock  ::)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά έχω βρεθεί στην Βιέννη και με είχε εντυπωσιάσει το ποτάμι: Γαλάζιο δεν το έλεγες με τίποτα... Γκρίζος Δούναβης ήταν  ;D

Όταν γίνει Μαύρος, θα τον παίξουν οι Metallica.

Με την Φιλαρμονική της Βιέννης.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς; Πόσες φορές μπορούμε να ακούσουμε ξανά το Γαλάζιο Δούναβη από τη Φιλαρμονική της Βιέννης; Όσες θέλουμε. Από καμία μέχρι πολλές.

 

 

Δεν ξέρω τι γινόταν στην εποχή του Strauss. Συνέχισε να διευθύνει συστηματικά την ορχήστρα στο Δούναβη 30 χρόνια μετά από την σύνθεση του;

Κι αν το έκανε, δεν θα ήταν δίκαιο να πούμε παραβλέποντας ακόμα και τα πιο πεζά κίνητρα ότι ο μεγάλος συνθέτης επαφίεται στις δάφνες του;

Όλα αυτά βέβαια στην περίπτωση που δεχόμαστε τον ισχυρισμό ότι Strauss και Rolling Stones αποτελούν μεγέθη συγκρίσιμα.      

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν το έκανε, δεν θα ήταν δίκαιο να πούμε παραβλέποντας ακόμα και τα πιο πεζά κίνητρα ότι ο μεγάλος συνθέτης επαφίεται στις δάφνες του;

Αν οι δάφνες πουλάνε (όλο και κάποια φακή θα φτιάξουμε) καλά κάνει και όποιος θέλει ακούει.

 

Πολλώ δε μάλλον όταν έχουν πολλές δάφνες (και κάποιες καινούριες που μοιάζουν με τις παλιές).

 

Όπως και να το δεις όμως, μετά από τόσο έντονη ζωή και τέτοιες δόξες και περιουσίες, να επιθυμείς και να καταφέρνεις να παίζεις live ξεπερνάει τα όρια του σεβασμού και του θαυμασμού.

 

Όπως επίσης είναι άξιο θαυμασμού μετά από τόooooσα χρόνια δισκογραφίας και live με γκρουπ(ς) που καθόρισαν την (αν δεν είναι η ίδια η) ιστορία του ροκ, να μην μπορείς να παίξεις μια γαμοκιθάρα της προκοπής*.  ;D

 

 

*Γειά σου ρε Νίκο καραμπουζουκλή και ντερμπεντέρη να σε προγκήξω κι εσένα λίγο.  ;D

 

Εγώ θα έλεγα RR Silver Cloud με Mustang GT 350

Και οι δύο V8 έχουν.

Απλώς τον αξιοποιούν αλλιώς.

Όχι όμως και Lexus οι DP.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο είχα την εντύπωση ότι εκεί γύρω στα 30 ήταν η ηλικία που σταμάταγαν οι μάλλον παιδικές οπαδομπαντοπιτσικουλιές. Προφανώς και σφάλλω.

Υποθέτω ότι δεν αναφέρεσαι σε εμένα γιατί πρώτον με ξέρεις, δεύτερον σε ξέρω και τρίτον, και βασικότερον, ξέρω που μένεις!  ;D

 

"30"; Και πολλά λες.

 

"Μάλλον"; Μας έγινες και πολίτικλι κορέκτ τώρα;  8)

 

 

Δεν ξέρω τι γινόταν στην εποχή του Strauss. Συνέχισε να διευθύνει συστηματικά την ορχήστρα στο Δούναβη 30 χρόνια μετά από την σύνθεση του;

 

Δεν έχω ιδέα.

 

Κι αν το έκανε, δεν θα ήταν δίκαιο να πούμε παραβλέποντας ακόμα και τα πιο πεζά κίνητρα ότι ο μεγάλος συνθέτης επαφίεται στις δάφνες του;

 

Δικαιότατο. So what? Εδώ που τα λέμε είναι μεγάλες δάφνες. :)

 

Όλα αυτά βέβαια στην περίπτωση που δεχόμαστε τον ισχυρισμό ότι Strauss και Rolling Stones αποτελούν μεγέθη συγκρίσιμα.

 

Και γιατί όχι; Pop έγραψε ο ένας, pop έγραψαν και oι άλλοι.        

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι δεν αναφέρεσαι σε εμένα

Δεν αναφέρομαι σε εσένα.

Είσαι (πάλι) εκτός ρυθμού.  :P

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρει τι λέει ο καθένας για τους Stones ,είτε καλά είτε κακά , τα συνειδησιακά μου τα έχω λύσει και δεν προσπαθώ να πείσω κάποιον επί του θέματος, ούτε να αντιδικήσω. Δεν τους ταίζω -αν εξαιρέσουμε πως τους έχω δει 3 φορές κατά το παρελθόν και έχω όλα τους τα άλμπουμ και μερικά μπούντλεγκ. Αντιλαμβάνομαι πολύ καλά πότε παίζουν καλά και πότε σέρνονται, πράγμα που πάντα τους συνέβαινε και το βρίσκω απόλυτα ανθρώπινο .

 

Εγώ βλέπω πως ανεξάρτητα χρημάτων-δεν νομίζω ότι τα έχουν ανάγκη, αλλά απ την άλλη όλο αυτό το τσίρκο θέλει λεφτά για να τρέξει- είναι κάτι τύποι που έχουν αρχίσει να βλέπουν το λαδάκι τους  να σώνει και πως παρόλλα αυτά αισθάνονται ευτυχισμένοι από ένα κόσμο που τους επεφημεί  για τα περασμένα διασκεδάζοντας ακόμη και σήμερα μαζί τους. Αυτό δεν ξεπληρώνεται μετπτ ακόμη και όταν μιλάμε για τύπους που δεν ξέρουν που να βάλουν το παρά, δεν είναι δα τπτ επιχειρηματίες κλεισμένοι σε ένα γραφείο............Άνθρωποι είναι και όταν είναι επάνω σε ένα πάλκο και αισθάνονται πως ΄΄απόψε'' γάζωσα και από κάτω το κοινό τους αποθεώνει ,πρόκειται για δυνατό συναίσθημα.

 

Για μένα που τους παρακολουθώ από παιδί ,θεωρώ πως αυτή τους η συναυλία είναι μια από τις καλύτερές τους τη τελευταία δεκαετία. Όταν ξεκινάνε περιοδείες πάντα τους παίρνει λίγο διάστημα μέχρι να ρολάρει η μπάντα,είναι βλέπεται που ποτέ δεν παίζουν κονσέρβα τα τραγούδια,κάθε φορά ο βαρεμμένος κάτι θα αλλάξει  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρομαι σε εσένα.

Είσαι (πάλι) εκτός ρυθμού. ;D

Quote από μένα χρησιμοποίησες. Θα 'πρεπε να μυρίσω τα νύχια μου, όπως κάνω για να καταλάβω αν παίζεις κάποιο bassline ή ο,τι σου κατέβει; ;D

 

 

Σάμυ, έτσι ακριβώς.

Παρεμπιπτόντως, όταν λες "βαρεμένος", δεν πιστεύω να μιλάς για τον Keef... :D  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου