Προς το περιεχόμενο

Rolling Stones at Glastonbury 2013 ΧΘΕΣΙΝΟΒΡΑΔΥΝΗ ΦΡΕΣΚΑΔΟΥΡΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά.............................γερατιά!

Μάιστα.Tea_green.gif

Για να δουμε και λιγο την Real News:

 

sam.png

Ρε τον φουκαρα τι τραβαει κι αυτος...reading.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναφθαλίνες Rolling Stones. Τώρα και τα ΚΑΠΗ μπορούν να μυρίζουν αγνό rock-n-roll.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον χάνω για λίγες μέρες φέτος στο Cardiff που να πάρει και να σηκώσει.......

 

Να προσέξει πέστου να μην ξεπεράσει τα προκαθορισμένα χρονικά όρια και του τραβήξουν τις πρίζες πάλι. Και πάψε τα μικρά γράμματα. Γέροι άνθρωποι είμαστε.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ότι αυτό που θα μας κάνει να ξαναγυρνάμε στις  ίδιες  γνώριμες μουσικές θα πρέπει να είναι συνάρτηση της λατρείας του οικείου και επανάληψης της αίσθησης μαζί με την πεποίθηση που επιβεβαιώνεται κατά την ακρόαση ότι κάτι μας διαφεύγει. Κάτι θα συνεχίζει να μας διαφεύγει. Κάτι που η μνήμη μας αδυνατεί να συγκρατήσει και η φαντασία μας να αναπαράγει. Θα είναι αυτό που δεν θα κουραζόμαστε να ανακαλύπτουμε ξανά και ξανά. Προσωπική μου άποψη είναι ότι το Satisfaction έχει διαβεί το κατώφλι από την χρήση στην αχρηστία.

Σε μερικούς η παρουσία τους επάνω στην σκηνή μπορεί να προκαλεί ρίγος. Σε μένα θυμίζει κάτι κουρασμένα παλληκάρια που λένε ιστορίες για τη νιότη τους.

Αν έβρισκαν κάτι ενδιαφέρον να πουν για το τώρα τους πέρα από γτπ συνεντεύξεις και επίσης γτπ εμφανίσεις στο Saturday night live ίσως να δικαιολογούσαν και το όνομα τους.

Το ξέρουν κι αυτοί προφανώς ότι είναι πολύ μεγάλοι για κάτι τέτοιο και προτιμούν να περιφέρουν τις κιθάρες τους στον κόσμο σαν άγια λείψανα.

Εντάξει, δεν πειράζει, ο ναός θα γεμίσει.

Οι πιστοί θα προσέλθουν.

Το τραγούδι, το ίδιο.

OK, got it. Διαφωνούμε βέβαια, αλλά δεν τρέχει και τίποτα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσέξει πέστου να μην ξεπεράσει τα προκαθορισμένα χρονικά όρια και του τραβήξουν τις πρίζες πάλι. Και πάψε τα μικρά γράμματα. Γέροι άνθρωποι είμαστε.

a) Αυτό ήταν Λονδίνο και σε δημόσιο χώρο ανοιχτό χώρο στο κέντρο. Στο Cardiff είναι στο Στάδιο εκτός κέντρου (και με συρόμενη οροφή). Και είναι Ουαλία (καμία σχέση οι βλάχοι με τους ξενέρωτους)  ;D

 

b) Με το Αφεντικό δεν υπάρχουν "προκαθορισμένα χρονικά όρια". Ο άνθρωπος είναι βιονικός και ο χρόνος μετράει σύμφωνα με αυτόν. Βγάζει 3,5 ώρες live, έχει διπλό διαφορικό και τραβάει στην ανηφόρα. Θα λεγα ότι τον νικάει μόνο ο Iggy (σε ένταση και όχι διάρκεια) αν ο Iggy ήξερε να τραγουδήσει και έπαιζε και κιθάρα. Παππούδες "παίρνω πεντάλεπτη ροκ στάση ανά ακκόρντο μπας και πάρω ανάσα" δεν μπορούν να συγκριθούν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο Iggy ήξερε να τραγουδήσει

 

Περί ορέξεως δεν μου πέφτει λόγος βέβαια ,αλλά δεν θεωρώ πως ο Μπρους μπορεί να τραγουδήσει.......σε σχέση με τον Ίγγι .

 

@ Atreu κι εμένα με αρέζουν οι Φλόυδ ,αλλά αντίθετα με σένα ,πλέον δεν με ευχαριστεί να τους βλέπω ζωντανά. Βασικά ποτέ δεν με ενθουσίαζε η ιδέα να παρακολουθήσω αυτού του είδους τα σώου . Όταν πάω σε μια συναυλία θέλω να ακούσω μουσική και όχι κινηματογραφική υπερπαραγωγή. Τους Φλόυδ τους απολαμβάνω σπίτι μου συντροφιά με ένα καλό κρασί ,ή στην απόλυτη ησυχία του βουνού βράδυ.

 

Είπαμε περί ορέξεως γαστρεντερίτιδα  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και ΝΑΙ το διαβάσαμε ΚΑΙ αυτό στο noiz!!!!

Θα πω κι άλλες αλήθειες φίλε ακροατή.

Απλά μείνε μαζί μας.

Δεν θα χάσεις.

 

 

Ξέρεις τι εννοώ (κι ας το θεσα μάλλον λάθος) και μην αρχίζεις.

Μια χαρά είναι ο Iggy και τον γουστάρω κάργα.

Έχει την χροιά και το εκμεταλλεύεται άψογα αλλά με μια οκτάβα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά (πέρα από μια vocal μανιέρα/σφραγίδα). Αλλά έχει πάθος, στυλ, είνα ΡΟΚ και μου φτάνει και μου περισσεύει.

Το σώμα του τραβάει ζόρι χοντρό μεν, η δε φωνή (πέρα από τις κραυγές) δεν το νομίζω, αντίθετα με του Springsteen που (ναι, σίγουρα δεν είναι top voice) αλλά είναι φωνητικά στην ένταση κατά 70% του live.

Και τρισήμιση ώρες (λόγω και του "ping-ping-ping" που λέει και ο Rollins) δεν βγάζει.

Τεσπά, ανόμοια τα μεγέθη και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πάω σε μια συναυλία θέλω να ακούσω μουσική και όχι κινηματογραφική υπερπαραγωγή

Μουσική ακούς από το στερεοφωνικό σου...όταν πάς στη συναυλία, πάς και για την οπτική παραγωγή φίλος. Και εύχεσαι να είναι και υπερπαραγωγή!!! Σιγά μην ακούσεις μουσική μαζί με 20-30.000 κόσμο ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ότι βγάζουν ακόμη ταινίες, ο Νίκολσον, ο Πατσίνο και ο Ντε Νίρο δεν μας πειράζει φαντάζομαι? Είναι ηθοποιάρες? Σωστά? Δεν διαφωνώ φυσικά και είναι κορυφαίοι...

 

Οπότε δεν θα μας χαλούσε να έβγαζαν ταινίες μέχρι τα 90 τους! Σωστά?

 

Στην μουσική όμως, τα έχουμε πει αυτά.... Γέρασες ? Σπίτι σου γρήγορα.... Εκτός (τα έχουμε πει και αυτά...) και αν είσαι ο Chuck Berry, σταυρώνεις με δυσκολία 2 νότες σε κάθε τραγούδι, περπατάς σα χεσμένος στην σκηνή και συνεννοήσαι επί 10 λεπτά με τον πληκτρά πριν από κάθε τραγούδι....  ;) ;) ;) ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου