Προς το περιεχόμενο

orange micro terror


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και απο εμένα.Συμφωνώ με τον φίλο παρπάνω οτι είναι πολύ μικρός ο συγκεκριμένος orange για τη χρήση που τον θέλεις.Δεν έχω εμπειρία (απο πρόβα) με τον συγκεκριμένο αλλά έχω παίξει άπειρες πρόβες με τον 30άρη dual terror...που είναι μεν αρκετά ακριβότερος αλλά είναι ακριβώς για την χρήση που τον θές (αν ψήνεσαι για orange).

http://www.thomann.de/gr/orange_dual_terror_head.htm

Με τον 30άρη (που είναι και full λάμπα) στις εντάσεις που κάνουμε πρόβα (όχι μεγαλύτερες απο τις συνηθισμένες) τις βγάζει μια χαρά χωρίς να σου χαλάει καθόλου τα καθαρά.Επίσης το drive κανάλι είναι ανεξάρτητο (και αν και θα το προτιμούσα με 3band eq παρά μόνο με tone) είναι πραγματικά ΠΟΛΥ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.thomann.de/gr/hugheskettner_tubemeister_18_head.htm?sid=98ab004617a5d3f862ad6b3d2c8a421a

 

Αν είναι να ανέβεις τόσο οικονομικά δες και αυτόν. Σε βγάζει για live και έχει τρομερό ήχο.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δεν ενδιαφερομαι για παραπανω χρηματα και δεν εχω κολλημα με σηγκεκριμενες μαρκες ενισχυτων απλα θελω να βγαζω ροκ ηχο αρκετα ποιοτικο και δυνατο για χρηση με συγκροτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα ψαχνεις ενα "crunch" περιπου ενισχυτη..σε αυτα τα χρηματα δυσκολα βρισκεις λαμπατο ή τουλαχιστον καλο λαμπατο..Για combo δε σε ενδιαφερει κατι? εκει ειναι πιο φθηνα τα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια χαρά κραντσαρει ο jet city....απλά καθαρίζει δύσκολα. Το "καθαρό" του είναι crunchy....επιμένω να τον δεις.... 8)

 

 

 

 

 

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως για τη χρήση που τον θες, δε θα συνιστούσα κάτω απο 30w.Όσους κάτω απο 30w έχω δοκιμάσει να παίξω σε πρόβα...αν ο drummer ''βαράει'' λίγο παραπάνω δεν σε καλύπτουν άνετα.Το volume μπορεί να φτάνει στο σημείο που θες μεν, αλλά αν τα καθαρά σου έχουν αρχίσει να βραχνιάζουν τι να το κάνεις;Για μένα 30-50w είναι αυτά που θα σε καλύψουν με ασφάλεια σε όλες τις περιστάσεις.Αν βέβαια τον θές και για μελέτη, σίγουρα τότε είναι πολλά.Επίσης για κάποιο λόγο δεν έχω ενθουσιαστεί και ιδιαίτερα με τα drive των πολύ μικρών λαμπάτων ενισχυτών.Μπορείς να κοιτάξεις και μεταχειρισμένους λαμπάτους combo που θα σου έρθουν πιο οικονομικά.

Βέβαια αυτά είναι η δική μου άποψη.Αν ακούσεις κάποιον μικρότερο και δείς οτι προσωπικά σε καλύπτει σε ένταση και ποιότητα, ακόμα καλύτερα...γλυτώνεις και τα παραπάνω χρήματα  ;)

Υ.Σ. Μην κάνεις πάντως αγορά αν δεν τον δοκιμάσεις (πολύ ώρα) ο ίδιος οσο και σίγουρος να αισθάνεσαι οτι σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει τα λεφτά του ο Micro terror?

ο Micro terror?  ???

 

Ναι. Αξιζει και τα 118 ευρω.

 

Κατανοεις οτι προτεινες εναν ενισχυτη με υπερδιπλασια τιμη ο οποιος σιγουρα θα ειναι καλυτερος.....τουλαχιστον 2μιση φορες!!! ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ας πει ο φιλος μεχρι ποσα μπορει να ξοδεψει. Γιατι αν ο jetcity ειναι τοσο καλος με 50 ευρω παραπανω παιρνει τον 50αρη που φανταζομαι δεν θα εχει προβλημα να βρωμησει τοσο γρηγορα. Αλλα πανω απ'ολα τι αντεχει η τσεπη του...

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου