Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Rodney Toady

Προσωπικά δεν μίλησα για τον Waters ο οποίος με αφήνει παγερά αδιάφορο και ως εκ τούτου δεν παρακολουθησα την συναυλία. Το σχόλιο ήταν γενικότερο από τις εμπειρίες μου σε συναυλίες. Και το γεγονός ότι μπορείς να μετακινηθείς δεν μου λέει κάτι γιατί ενώ σε κάποιες συναυλίες όντως μπορείς σε άλλες δεν είναι και τόσο εύκολο, ειδικά αν είσαι μπροστά. Και ναι μου έχει τύχει και να μην μπορώ να μετακινηθώ (και να μην θέλω στην τελική) και να αναγκάζομαι να βλέπω το χέρι με το κινητό του γκασμά μπροστά. Ούτε το κανένας δεν με υποχρέωσε να πάω σε μια συναυλία λέει κάτι. Βασικά δεν λέει απολύτως τίποτα, τι πάει να πει δεν με υποχρέωσε, ήθελα και πήγα. Επίσης το να σχολιάζεις κάτι που δεν σου αρέσει και ενίοτε σε ενοχλεί δεν είναι μιζέρια, είναι αυτό που είναι, σχόλιο. Επιπλέον, το να λες κάποιους "φιλικά" μίζερους δεν είναι και ότι καλύτερο, ναί; Αν εγώ σε πω φιλικά υπερόπτη πως θα σου φανεί;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μήπως τέτοια live τελικά είναι ευκαιρία να βγάλει ο καθένας πικρίες, κακίες, και να σχολιάζει τους πάντες και τα πάντα;

Ο καλός επαγγελματίας δεν χρειάζομαι ευκαιρίες.

Τις δημιουργώ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ1. Οί τύποι που τραβούσαν με το κινητο (ακόμα και τον τοίχο την ώρα του διαλείμματος), κάθονται τώρα και βλέπουν τα βιντεάκια τους? ???

Ναι, καθονται τωρα και βλεπουν τα βιντεακια τους, βιντεακια τα οποια μπορει και να ειναι HD.

Απ'την αλλη, το να τραβας βιντεο με κινητο δεν σε εμποδιζει σε τιποτα απ'το να βλεπεις ταυτοχρονα τη συναυλια εκτος της οθονης του κινητου σου. Ξερεις, γινονται και τα δυο ταυτοχρονα και ανετα, εκτος κι αν η καμερα σου ειναι καποια καμερα απο τα στουντιο του ΑΝΤ1.

 

Υ.Γ2. Οι (πάρα πολλοί) που δεν καταδέχτηκαν να σηκωθούν να δουν το Show αλλά καθισμένοι σε μικρούς κύκλους κάπνιζαν τη χορτοκοπριά τους, δικαιούνται να έχουν άποψη?  ??? :o

Αυτο δεν ειναι τιποτα, υπαρχουν και χειροτερα. Θυμαμαι οτι στο live του Waters στο Terra Vibe το 2006, τουλαχιστον 20 "θεατες" διπλα μου ηταν ξαπλα κοιταζοντας τ'αστρα, αλλοι 5 κοιμοντουσαν σε sleeping bag!!! και μερικοι ακομα ειχαν στησει σκηνες και εβλεπαν στην tv...ποδοσφαιρο!eyeroll.gif

 

Μου κάνει εντύπωση η αντίδραση σε όσους χρησιμοποίησαν κινητά για να πάρουν εικόνες από το live.

Οντως. "Κυπριακο" το καναμε.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά τετράγωνα παρά κάτω στις κούνιες που συχνάζουμε τα βράδια , με το αεράκι μια χαρά ακούγαμε πάντως .... ωραία ήταν  ;D

Οντως και εξω ακουγωταν τουμπανο. Εμεις ειμασταν στο γρασιδι διπλα απο την εισοδο της αρενας και μας βαλανε στο mother

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλωστε χώρος υπήρχε πολύς, αν κάποιον ενοχλούσαν ένα ή δύο ή δέκα κινητά μέσα στο ανοιχτό ΟΑΚΑ μπορούσε να μετακινηθεί χωρίς πρόβλημα.

 

Δηλαδή τι υπονοείς τώρα, πως αν ΔΕΝ υπήρχε χώρος για μετακίνηση, αυτοί με τα κινητά θα έδειχναν φιλότιμο και δεν θα τα χρησιμοποιούσαν;

 

Αστειεύεσαι, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ τρίπτυχο:

 

Κινητό να γράφει συναυλία/ άσπρη κάλτσα με μαύρο σκαρπίνι ή σανδάλι/ φτηνοκουβαδοάμαξο χαμηλωμένο με ledακια, αεροτομή και μπουρί από υπερωκεάνιο  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καθονται τωρα και βλεπουν τα βιντεακια τους, βιντεακια τα οποια μπορει και να ειναι HD.

Απ'την αλλη, το να τραβας βιντεο με κινητο δεν σε εμποδιζει σε τιποτα απ'το να βλεπεις ταυτοχρονα τη συναυλια εκτος της οθονης του κινητου σου. Ξερεις, γινονται και τα δυο ταυτοχρονα και ανετα, εκτος κι αν η καμερα σου ειναι καποια καμερα απο τα στουντιο του ΑΝΤ1.

Αυτο δεν ειναι τιποτα, υπαρχουν και χειροτερα. Θυμαμαι οτι στο live του Waters στο Terra Vibe το 2006, τουλαχιστον 20 "θεατες" διπλα μου ηταν ξαπλα κοιταζοντας τ'αστρα, αλλοι 5 κοιμοντουσαν σε sleeping bag!!! και μερικοι ακομα ειχαν στησει σκηνες και εβλεπαν στην tv...ποδοσφαιρο!eyeroll.gif

Οντως. "Κυπριακο" το καναμε.

 

καταρχήν χαλάρωσε φίλε γιατί είσαι τσιτωμένος (μήπως δε σου πέτυχαν τα βίντεο ή ακούγεται κανένας μπαγάσας να τραγουδάει παράφωνα μπροστά στο hd σου). Όσο αγράμματος και να είναι κανείς πρέπει να καταλαβαίνει τη διαφορά ανάμεσα στο τρίτο ενικό που  χρησιμοποιείς για μια γενική διαπίστωση και στο δεύτερο ενικό (ειδικά όταν κάνεις παράθεση) που φαίνεται να επιτίθεσαι σε κάποιον που κάνει μια γενική διατύπωση.

εδώ κολλάει το όποιος έχει τη μύγα...

 

Υ.Γ προσπαθώ να καταφέρω το "αλλού κοιτάω και αλλού τραβάω χωρίς ιδιαίτερη επιτυχια... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειχα δει και το 2011 , οντως δεν υπηρχαν τεραστιες διαφορες

οι διαφορες ηταν κυριως

1) ποιοτητα ηχου ακομα καλυτερη

2) οι προβολες ειχαν πολυ πιο ευκρινη εικονα. δλδ τα γραφικα ηταν τελεια

3) ακουστικη εκδοχη του Another Brick in the Wall το οποιο δεν θυμαμαι να ηταν το 2011

 

παντως επειδη βγηκαν μερικοι και ειπαν αρπαχτη του Waters ασχετα βεβαια με την συμπεριφορα της εταιρειας κτλ θελω να πω τα εξης

1) ο waters ηταν πραγματικος επαγγελματιας βγηκε ακριβως στις 21:30 δειχνοντας οτι τιμα και σεβεται το κοινο του

2) επαιξε 2 ωρες και κατι ψιλα οταν πχ συγκροτηματα οπως οι Red hot chilli peppers που ειναι και νεοτεροι επαιξαν πολυ λιγοτερο (ακομα κλαιω τα 60 που εδωσα για δαυτους) και με ηχο κατω του μετριου...

3) τα εισητηρια στην ελλαδα και δεν αναφερομαι σε αυτα των 18 ευρω που ηταν προφανως μια κινηση για να γεμισει, ηταν αρκετα φθηνοτερα απο τα αντιστοιχα στην ευρωπη και οπωσδηποτε λογικα σε σχεση με το ταιραστιο μεγεθος αυτης της υπερπαραγωγης.. παντως ηταν επικοινωνιακο παιχνιδι της εταιρειας ολο αυτο και ειναι ασχημο γιατι στη συνειδηση των πολλων αυτο χρεωνεται στον καλλιτεχνη

 

ευχαριστούμε για το review! τώρα όσον αφορά τους τύπους με τις φωτογραφικές/βίντεο.... τι να κάνουμε, παντού έτσι είναι. Προσωπικά μού αρέσει και μένα να κρατάω κάποιες στιγμές από τη δική μου οπτική γωνία μέσω της φωτογραφικής μου, αλλά θα αφιερώσω πολύ λίγο χρονο για αυτό, γιατί όπως είπατε και εσείς, μια συναυλία πρέπει να τη βλέπεις με τα μάτια σου και όχι πίσω από ένα φακό  :)

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι υπονοείς τώρα, πως αν ΔΕΝ υπήρχε χώρος για μετακίνηση, αυτοί με τα κινητά θα έδειχναν φιλότιμο και δεν θα τα χρησιμοποιούσαν;

 

Αστειεύεσαι, έτσι;

 

Ε, μάλλον όχι αλλά κι εγώ τότε θα είχα λόγο να γκρινιάζω. Για χθες όμως δεν μπορώ να γκρινιάξω.

Φίλε octopus δεν αντιλέγω ότι τα κινητά στις συναυλίες μπορούν να γίνουν πρόβλημα, το σχόλιό μου ήταν για τη συγκεκριμένη συναυλία μιας και τo θέμα είναι γι' αυτήν. Το "κανενας δεν με υποχρέωσε..." σημαίνει ότι για εμένα, τα κινητά των διπλανών δεν ήταν τόσο σοβαρός λόγος ώστε να μην πάω στη συγκεκριμένη συναυλία, άρα τα ανέχτηκα αν γνώσει μου και δεν διαμαρτύρομαι. Αν κάποιον τον ενοχλούν ΠΑΡΑ πολύ μπορεί να επιλέξει να μην πάει. Και τέλος πιστεύω ότι σε φίλους μπορείς και οφείλεις να λες τη γνώμη σου, και να τους προτρέπεις να μην γίνονται μίζεροι (γιατί αυτό έγραψα). Αν μου πεις φιλικά "είσαι υπερόπτης", θα το λάβω υπ' όψιν μου και θα το σκεφτώ, ειλικρινά.      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε συμφωνώ, αν είναι να μην πας σε μια συναυλία γιατί δεν γουστάρεις τα κινητά (που στην τελική δεν ξέρεις εκ των προτέρων τι θα γίνει) ε τότε ναι, είσαι (το λιγότερο) μίζερος.

Επίσης αντιλαμβάνομαι το "σε φίλους" αλλά εδω δεν είμαστε φίλοι (εκτός κάποιων εξαιρέσεων), άγνωστοι μεταξύ αγνώστων είμαστε και γι' αυτό θέλει λίγη προσοχή.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου