Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως πρέπει να είναι τραγικό να παρακολουθείς την αγαπημένη σου μπάντα από την pixelιασμένη οθόνη του κινητού σου,την ώρα που θα έπρεπε να ζεις την στιγμή με όλες τις αισθήσεις σου στο 100%.

 

Καλά να περάσετε,όσοι πάτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παίδες διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω στην προηγούμενη συναυλία του Rogers κανείς δεν τραβούσε με κάμερα ή με κινητό. Το λέω γιατί μου έκανε εντύπωση, δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά. Είχε κόσμο που σε μικρούς κύκλους το ντουμάνιαζε αλλά κινητά δεν θυμάμαι.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιδιος ο Waters ειχε πει σε μια συνεντευξη σε Ελληνικο μεσο, πριν το τελευταιο live στην Αθηνα, οτι δεν καταλαβαινει γιατι καποιοι τους αρεσει να παρακολουθουν τη συναυλια απο την μικρη οθονη του κινητου ή της καμερας τους αντι να την παρακολουθουν κανονικα και αλλα τετοια, και συμβουλευε αυτους που θα πανε να τη δουν να μην εχουν κινητα και καμερες, κατι που απαγορευε ετσι κι αλλιως και για τεχνικους λογους αν θυμαμαι καλα, και οτι και καλα το live αυτο θα κυκλοφορουσε σε DVD με φοβερο ηχο και εικονα μπλα μπλα, κατι που απ'οσο γνωριζω δεν εγινε ακομα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το live αυτο θα κυκλοφορουσε σε DVD με φοβερο ηχο και εικονα μπλα μπλα, κατι που απ'οσο γνωριζω δεν εγινε ακομα.

 

An κυκλοφορισει οντως,λογικα θα γινει μετα το τελος της περιοδειας του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ειναι η ιδια περιοδεια? Γιατι εχω την εντυπωση οτι το τοτε live στην Αθηνα ηταν το τελευταιο της περιοδειας...chin2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο ιδιος ο Waters ειχε πει σε μια συνεντευξη σε Ελληνικο μεσο, πριν το τελευταιο live στην Αθηνα, οτι δεν καταλαβαινει γιατι καποιοι τους αρεσει να παρακολουθουν τη συναυλια απο την μικρη οθονη του κινητου ή της καμερας τους αντι να την παρακολουθουν κανονικα και αλλα τετοια, και συμβουλευε αυτους που θα πανε να τη δουν να μην εχουν κινητα και καμερες, κατι που απαγορευε ετσι κι αλλιως και για τεχνικους λογους αν θυμαμαι καλα, και οτι και καλα το live αυτο θα κυκλοφορουσε σε DVD με φοβερο ηχο και εικονα μπλα μπλα, κατι που απ'οσο γνωριζω δεν εγινε ακομα.

Μια χαρά τα θυμάσαι. Το αθηναϊκό live (τα τρία lives για να ακριβολογήσουμε) είχαν μπει «τσόντα» στο τέλος της περιοδείας.

 

Το σκεπτικό ήταν ότι το κλειστό του ΟΑΚΑ ήταν ιδανικό για μαγνητοσκόπηση της συναυλίας, για το DVD που θα κυκλοφορήσει, το οποίο ακόμα περιμένουμε...     

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μωλις γυρισα απτη συναυλια. ηταν μαγικα. λιγος κοσμος σχετικα. αλλα ο ηχος τελειος

τα εφφε το performance ολα ηταν καταπληκτικα. ο Roger επαγγελματιας βγηκε ακριβως στις 9¨30 οχι σαν κατι αλλους που το παιζουν ντβες.

παιδια ηταν απιστευτη εμπειρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτος ήχος, απίστευτη ενέργεια αλλά τουλάχιστον εγώ δεν είδα τις προσθήκες-εκπλήξεις που ανακοίνωνε ο Waters (ο νερουλάς που λένε και οι χρυσαυγούληδες) σε σχέση με το show στο κλειστό.

ροκ εμπειρία!

 

Υ.Γ1. Οί τύποι που τραβούσαν με το κινητο (ακόμα και τον τοίχο την ώρα του διαλείμματος), κάθονται τώρα και βλέπουν τα βιντεάκια τους? ???

Υ.Γ2. Οι (πάρα πολλοί) που δεν καταδέχτηκαν να σηκωθούν να δουν το Show αλλά καθισμένοι σε μικρούς κύκλους κάπνιζαν τη χορτοκοπριά τους, δικαιούνται να έχουν άποψη?  ??? :o

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που απολαμβάνεις την μπάντα με τον φοβερό ήχο, ταξιδεύεις με το μυαλό, γεννιούνται αναμνήσεις ακούς καποιον να φωνάζει:

 

ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ ΜΠΥΡΕΣ, ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ, ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ.

ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ ΜΠΥΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου